Efteni kolmas fond peatab Eften Kinnisvarafondiga ühinemise

Seoses Balti riikides välja kuulutatud eriolukorraga peatab Eften Real Estate Fund III ühinemise Eften Kinnisvarafond AS-iga, tehingu tulemusena oleks tekkinud ligi 350 miljoni eurose varade mahuga ärikinnisvarafond.

Investeerimine, Kinnisvarainvesteeringud, Eften Kinnisvarafond

Kuigi fondi valitseja on seisukohal, et Efteni kolmanda fondi ja Eften Kinnisvarafondi ühinemine on mõlema fondi aktsionäride pikaajalistes huvides, siis seoses tekkinud erakorralise olukorraga on otsustatud peatada ühinemislepingust tulenevad tegevused ning ühinemisleping lõpetatakse fondide nõukogude poolt vastuvõetud otsuste alusel, teatas Eften börsile.

Fondide ühinemine eeldab stabiilset majanduskeskkonda ja kindlat väljavaadet varade tuleviku osas. "Ühinemise teematika juurde plaanime tagasi tulla järgmisel aastal, kui Balti riikide majanduskeskkonna väljavaade on eelduste kohaselt stabiliseerunud," teatas fond.

Samuti lükkab Eften Real Estate Fund III edasi üldkoosoleku, eeldatavalt toimub see juunis.Täpsema üldkoosoleku toimumise aja, koha ning päevakorra annab fond teada hiljemalt 31. maiks.

Fondi valitseja eeldab, et juunikuuks on täpsemalt selgunud eriolukorrast tulenevad lühiajalised ja pikaajalised majanduslikud mõjud fondi varadele ning selginenud Balti riikide majanduskeskkonna väljavaated.

Eften tegeleb igapäevaselt koroonaviirusest ja eriolukorra kehtestamisest tulenevate potentsiaalselt negatiivsete majanduslike mõjude ja riskide maandamisega ning sõlmib vajadusel ajutisi lisakokkuleppeid üürnikega.

Fondi teatel on eesmärk olla tihedas suhtluses üürnikega, leida lahendusi kiirelt tekkinud raskuste ületamiseks ning kulude juhtimises viia igakuine kulubaas miinimumini kuni eriolukorra lõppemiseni.

"Selleks suhtleme igapäevaselt ka fondi kinnisvarainvesteeringuid finantseerivate pankadega, et tagada laenuandjate vajalik informeeritus kriisimeetmetest tulenevate võimalike majanduslike mõjude osas ja peame läbirääkimisi ajutiste pangalaenude põhiosa maksepuhkuste osas," teatas fond.

Fondil on pangakontodel ning lühiajalistes hoiustes konsolideerituna üle 10 miljoni euro, millest plaanitud dividendid koos tulumaksukuluga moodustavad 3,7 miljonit eurot ja emissioonidest saadud, kuid veel investeerimata kapital 4,3 miljonit eurot.

Fondil ei ole praegu käimas ühtegi suuremahulist arendusprojekti peale KFC toitlustushoone ehitamise Šiauliais Saules Miestase kaubanduskeskuse kinnistul, mille rahaline kogumaht on 600 000 eurot. Fond hindab likviidsuspuhvreid kriisi võimaliku pikaajalise kestvuse osas igati piisavaks. 

Käesolevaks ajaks teadaoleva info põhjal avaldub eeldatavalt negatiivseim eriolukorra mõju ärikinnisvaras hotelli- ning suuremate kaubanduskeskuste sektoris. Efteni kolmanda fondi kinnisvaraportfelli kuulub üks suurem kaubanduskeskus Leedus Šiauliais ning hotelle fondil ei ole.

Leedu valitsuse otsuse kohaselt on suletud kaubanduskeskused, väljaarvatud neis asuvad toidupoed ja apteegid. Saules Miestase 115 üürniku üüripindadest on hetkel avatud 14 üürniku kauplused, sealhulgas keskuse suurima üürniku ehk Rimi toidupood. Eestis ja Lätis fondil suuremaid kaubanduskeskusi ei ole.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Eksklusiivne – kolm uhiuut koduprojekti esimesena ainult City24.ee-s

24.03.2020

alt
alt

Ettevõtja asus Suure-Jaani tööstusparki elumaju ehitama

26.03.2020

Sarnased uudised

alt

Kinnisvaravaldkonna võitlus rahapesu vastu

alt

Naised on kinnisvarasse investeerimisel otsusekindlamad

alt

Kinnisvarainvesteeringu tegemise vaenlane number üks

alt

Porto Franco sõlmis 102 miljoni eurose laenulepingu

alt

Efteni kolmanda fondi kasum langes jaanuaris 464 000 eurole

alt

Pro Kapital pikendas võlakirjade lunastustähtaega kahe aasta võrra

alt

Möödunud aastal maksis investeerimiseks sobiv üürikorter keskmiselt 62 600 eurot

alt

Kasvavad kinnisvarahinnad suurendavad dividendivõimekust

alt

EfTEN-i fondide ühinemisel tekib ligi 350-miljoniline Balti ärikinnisvarafond

Kõige populaarsemad

1

Ilusa kinnisvarakuu lõpetas kriis

2

Koroonakriis ei ole korterite müügihindu veel oluliselt kõigutanud

3

Kas kinnisvara eksperthinnang valmistas pettumuse?

4

Korterite pakkumishindade murenemine algas Mustamäelt

5

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

6

Esimese korruse kaubanduspindade nõudlus on oluliselt kasvanud

Toimetaja valik

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda