Kus asub logistika kuldne koordinaat Eestis?

Eelmisel aastal oli kinnisvarainvestorite poolt kõige perspektiivikamaks hinnatud segmendiks logistika. Kus asub logistika kuldne koordinaat Eestis? Suurima kohaliku turuna koondab Tallinn enda ümber ca 70 protsenti Eesti majandustegevusest ja väga suur osa sellest omakorda paikneb Tallinna ringtee ääres.

Ärikinnisvara, Büroopindade rent, Laopindade rent, City24.ee, Laopinnad Harjumaal, Tallinna ringtee

Võrreldes 2018. ning 2019. aasta statistikat liiklustiheduse kohta Eestis on aastane Tallinna ringtee keskmine ööpäevane liiklussagedus kasvanud 11.3% - see on Eesti suurim liiklustiheduse kasv. Sellest tulenevalt on lisaks logistiliselt heale asukohale tagatud ka hea nähtavus ja ligipääs klientidele, sest Tallinna ringtee lõiku kasutab Maanteeameti andmetel ~20 000 autot päevas. 

Kindlasti üheks Tallinna ringtee loomise põhjuseks oli vajadus üksteisest kaugel asuvate Paldiski ja Muuga sadamate vahelist ühendust kiiremaks muuta. Statistikaameti andmete kohaselt suurenes Eesti sadamates käideldud kaubamaht 2019. aastal 37,6 miljoni tonnini, mis on eelnenud aastaga võrreldes 4,7% rohkem. Ning kuna raudteede kaubamaht vähenes ligi veerandi võrra võrdluses eelneva aastaga, siis võib järeldada, et kaubavedu veeteid mööda muutub oma madalate hindade juures aina populaarsemaks transpordi viisiks. Sellest tulenevalt läbib suur osa Eesti kaubavedusid Tallinna ringtee lõiku. Võrreldes 2005. aastaga on enim autoronge lisandunud Tallinna ringteele (kasv 1094 a/ööp ehk 141%), Tallinn – Paldiski maanteele (kasv 231 a/ööp ehk 115%) ja Tallinn – Pärnu – Ikla maanteele (kasv 695 a/ööp ehk 98%). Arvuliselt liigub ka Eestis raskesõidukeid kõige rohkem Tallinna ringteel, Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel ja Muuga sadama teel.

Eelmise aasta logistika aastakonverents keskendus peamiselt teemale “Kuidas muuta meie enda ning kaupade liikumine säästlikuks ja arukaks?” Eesmärgiga hoida kokku toodangu hoiustamise ja jaotamise kuludelt ning vähendada logistikaga kaasnevaid keskkonnamõjusid. Tallinna ringtee mõjuala on tõmmanud järjest rohkem ettevõtteid oma piirkonda. Eeskätt selle pärast, et logistika ja ligipääsetavus on kordades parem kui linnas sees. Ringtee ümberkaudsetes valdades on piisavalt tööjõudu ja ühendus bussipeatustega korralik. Lisaks on nendes piirkondades maahinnad tunduvalt madalamad kui linnas ja selle lähiümbruses. Renditava äripinna ruutmeetri hind on umbes poole väiksem kui linnas sees olevatel pindadel. Näiteks 2021. aasta septembriks valmiv HKScani tsentraalne logistikakeskus, mis arvutuste kohaselt võimaldab ettevõttel säästa aastas ligikaudu miljon eurot logistikakuludelt ning vähendada märkimisväärselt logistikaga kaasnevaid keskkonnamõjusid.

Siit portfellist leiab Tallinna ringtee äärseid kinnistuid nii Kurna kui ka Soodevahe külas ning Jüri Tehnopargis, mis kõik asuvad Rae vallas. Asudes Tallinna ringtee ääres on tagatud logistiliselt väga hea asukoht, kus teedeühendus Eesti erisuundadesse on hea ning tänu Tallinna ringtee täielikult 4-realiseks ehitamisele muutub veelgi paremaks. Lisaks ringteele tagavad lähedal asuvad suured magistraalid kiire ligipääsu erinevatele linnaosadele ja linnast välja suunduvatele teedele. Näiteks Kurna kinnistute ümbruskonnas on palju tuntud ettevõtteid nagu Hansaplant, Uponor, Maxima logistikakeskus ning peatselt alustab Rootsi mööblikontsern IKEA täissuuruses poe ehitust ringtee äärde vahetult Kurna liiklussõlme juurde.

Müügis on kinnistud pindalaga vahemikus 5200-6400 m², mis sobivad suurepäraselt logistikakeskuseks, tootmiseks ning ladu-tootmiseks.

On aeg vähendada ettevõtte ökoloogilist jalajälge logistiliste ning hoonet hõlmavate kulude kokkuhoiu arvelt.

Kõige kallim on oma hinda väärt

19.03.2020

alt
alt

9 tegurit, mille põhjal ostjad eramut valivad

19.03.2020

Sarnased uudised

alt

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

alt

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

alt

Algatati Estiko Grupi arendatava ärikvartali planeering

alt

Tartu kavandab Turu tänavale uut kaubandushoonet

alt

Kodukontor on tore küll, aga kes katab kulud?

alt

Tallinna Sadam avas D-terminali parkimismaja

alt

Mapri ehitab Pärnu maantee vanast tööstushoonest büroo

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

4

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

5

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

6

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla