Kesk-Peetri: Mõnus elukeskkond suurlinna piiril

Tallinna ja Rae valla piiril asuv Peetri alevik on jõudsalt arenenud mõnusaks elukeskkonnaks, mis konkureerib vabalt pealinna vanemate eramurajoonidega nagu Nõmme ja Pirita. Lisaks hästi välja arendatud transpordi- ja teenuste taristule üllatab Peetri uusi elanikke hea logistilise asukoha ja kesklinna lähedusega – autoga jõuab alevikust Viru väljakule vaid tosina minutiga, poolele teele jäävad lennujaam, Ülemiste City ja Eesti suurim ning mitmekülgseim Ülemiste kaubanduskeskus.

Uusarendused, Uued korterid, Uued korterid Harjumaal, Kesk-Peetri, City24.ee, Peetri alevik

Pealinna ümbruses on vähe elamuarenduspiirkondi, mis oleks nii loomulikult ja harmooniliselt linnaga seotud nagu Peetri alevik. Polegi siis ime, et arendajad rajavad sinna ridamisi kaasaegseid elamispindu. Võtame näiteks Kesk-Peetri korteriarenduse, mille perekeskne lähenemine võimaldab rahulikus keskkonnas omada kodu nii noorel perel kui vanematel inimestel, kes ehk eelistavad kesklinna mürast eemalduda või oma laste naabruskonda kolida. Kesk-Peetri elamispindade valikus on kahe- kuni neljatoalised, praktilise planeeringuga ja avara rõduga kodud – seega on igaühel võimalik valida omale optimaalsed eluruumid.

Kesk-Peetri elukeskkonna arhitektuurne lahendus on loodud koostöös arhitekt Tõnis Saviga,  sisekujunduslikku nõu on jaganud sisearhitekt Reet Helisabeth Karm. Välis- ja sisearhitektuuris on lähtutud põhimõttest, et tegu oleks ajatu ning vastupidava koduga, mille väärtus ajas säiliks. 

Elukvartalit iseloomustab püüe tõelise kodukanditunde ja turvalise naabruskonna loomisele, sellepärast on kuus stiilset kortermaja madalad, vaid kolmekorruselised. Nendes asuvad korterid on hoolikalt läbi mõeldud planeeringutega, arvestades koduostja tänaseid ja homseid ootusi ning luues võimalikult nutikat ruumikasutust.

Esimese korruse korteritele lisavad avarust terrassid, kõrgemate korruste korteritel rõdud.

Majade vahele jääb turvaline autovaba puhkeala laste mänguväljakutega ja täiskasvanute fitness alaga.

Eluruumi avarust suurendab ka käesoleval aastal hoonete vahetusse lähedusse rajatav avar ja uudne rekreatsiooniala Peetri Park, mis on täis mitmekülgseid võimalusi kvaliteetseks ajaveetmiseks värskes õhus. Park jaotub aktiivsete ja passiivsete tegevustega aladeks –võimalused on teha aktiivselt sporti, kuid veeta aega ka rahulikumas meeleolus. Pargi südames hakkab paiknema omanäoline lasteväljak, mis jääb laste turvalisuse eesmärgil eraldatuks ülejäänud pargialast ja mille kujundamiseks on saadud inspiratsiooni lähedal asuvast lennujaamast.

Uusarendused, Uued korterid, Uued korterid Harjumaal, Kesk-Peetri, City24.ee, Peetri alevik

Kodude tehnilises kvaliteedis allahindlust ei tehta                

Kesk-Peetri hoonete energiaklass on B. See tagatakse avarate kolmekordsete selektiivklaasidega akende, tänapäevaste puituste ja soojustagastusega sundventilatsioonisüsteemiga. Igasse korterisse on projekteeritud mehaaniline sissepuhke- ja väljatõmbesüsteem. Köökidesse on pliidi kubude jaoks projekteeritud eraldi ventilatsioonitorustik, mis juhib õhu katusele.

Kesk-Peetri kortermajades on õhk‐vesi soojuspumpadel töötav küttesüsteem. Korterites on mugav ja energiasäästlik vesipõrandaküte, mida saab reguleerida ruumipõhiselt.

Kortermajad on ühendatud vee- ja kanalisatsioonivõrku.

Panipaigad on valitud korteritele ja asuvad esimesel korrusel. Korterelamu elanikele mõeldud parkimiskohad asuvad omal kinnistul murukivi- ja asfaldikattega parkimisplatsil. 

Loe Kesk-Peetri korteriarendusest lähemalt SIIT.

Koroonaviirus suurendab ebakindlust kinnisvaraturul

17.03.2020

alt
alt

Kolm superkodu, kus oleks päris mõnus karantiini pidada

18.03.2020

Sarnased uudised

alt

Liikuri Kvartal – moodne ja kaasaegne naabruskond Lasnamäe alguses

alt

Tabasalu südamesse tuleb üle 15 aasta uus elamukvartal

alt

Menukas Tiskreoja elurajoonis on uue kodu leidnud juba üle saja pere

alt

Ettevõtja asus Suure-Jaani tööstusparki elumaju ehitama

alt

VEKTOR: Vana kommivabriku uuenev naabrus pakub erilise üllatuse

alt

Tabasallu tuleb suur elamuarendus

alt

Tallinna ülemise tuletorni krundile kerkib uus elamurajoon

alt

Merko alustas Uus-Veerenni kolmanda etapi ehitust

Kõige populaarsemad

1

Ilusa kinnisvarakuu lõpetas kriis

2

Koroonakriis ei ole korterite müügihindu veel oluliselt kõigutanud

3

Kas kinnisvara eksperthinnang valmistas pettumuse?

4

Korterite pakkumishindade murenemine algas Mustamäelt

5

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

6

Esimese korruse kaubanduspindade nõudlus on oluliselt kasvanud

Toimetaja valik

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda