Tartlaste hinnangul on linna parim ehitis Delta õppehoone

Tartu raekoja saalis tunnustati neljapäeval konkursi „Aasta parim ehitis 2019“ võitjaid , lisaks hindamiskomisjonile valisid juba kolmandat aastat oma lemmiku ka linlased – rahvahääletuse võitis Tartu Ülikooli Delta õppehoone.

Arhitektuur, Reno Laidre, Tõnis Arjus, Tartu, City24.ee, Delta õppehoone, Tartu Ülikooli Delta õppehoone

Ehitiste hindamise komisjoni esimees abilinnapea Reno Laidre ütles, et Tartu linn sai eelmisel aastal rikkamaks väga mitmete eriilmeliste linnaruumi hästi sobivate hoonete võrra. "Möödunud aastal ehitati läbimõeldud hoonetekomplekse, põnevate arhitektuursete lahendustega üksikobjekte ja väga suure ruumilise mõjuga Tartu Ülikooli õppehoone Delta. Tellijate nõudlikkust, arhitektide head kätt ning ehitajate osavust on tunda enamikes valminud hoonetes," rääkis Laidre.

Linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul on aasta ehitise valimine iga-aastane kokkuvõtte tegemise koht, kus alati ilmneb tartlaste ambitsioon oma head mõtted ka teoks teha. "Sel aastal joonistub välja eelkõige suur ponnistus kvaliteetsete elupindade rajamisel ja korrastamisel, eesmärgiga elada Tartus kui ühes parima elukeskkonnaga linnas. Kirsiks tordil on laiendanud oma majapidamist ka Tartu ülikool ja teinud seda kõige väärikamal moel ja kohas," ütles linnaarhitekt.

Konkursil hinnati kõiki 2019. aastal Tartu linnas kasutusloa saanud hooneid. Hindamiskomisjoni valitud ehitised pandi Tartu linna kodulehel rahvahääletusele, kus selgitati välja rahva lemmik. Hääletajaid oli kokku 3169, kellest 30 protsenti valis parimaks Delta õppehoone.

Uute korterelamute alagrupis võitis Kloostri tänav 1b korterelamu ja ära märgiti Jõe tänav 4 korterelamu. Uute terviklike hooneansamblite alagrupis võitwid Pargi 17 ja 19, Tähe10 ning 12 ja Öö tänav 1, 3 ja 4 korterelamud, ära märgiti Ida tänav 9, 9a ja 11 korterelamud. Uute üksikelamute alagrupis võitis Vikerkaare tänav 15 üksikelamu ning ära märgiti Jaamamõisa tänav 22 ja 22a ning Ujula tänav 65 ja 67 peremajad.

Ärihoonete alagrupis võitis Raatuse tänav 23 hostel ja ära märgiti Sepa tänav 19 büroo- ja kaubandushoone, Võru tänav 83 kiirtoidukiosk ja Riia 142 büroohoone. 

Ühiskondlike hoonete alagrupis võitis Narva maantee 18/20 asuv Tartu Ülikooli Delta õppehoone ning ära märgiti Tartu Variku kool koos spordihoonega.

Ümberehitatud ja laiendatud korterelamute alagrupis võitis Eha tänav 39 korterelamu ning ära märgiti Pepleri 10 ja 3 korterelamud, Tiigi 8 korterelamu ning Turu 9 korterelamu.

Allikas: BNS

Merko alustas Uus-Veerenni kolmanda etapi ehitust

06.03.2020

alt
alt

Balti ärikinnisvaratehingud võivad ulatuda tänavu miljardi euroni

06.03.2020

Sarnased uudised

alt

Merekindlus saab uue naabri

alt

Noblessneri vana miinisadama ikooniline elektrijaam sai uuele elule

alt

Tallinn valmistub Linnateatrile uusi hooneid ehitama

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Nõmmel müüakse pilkupüüdva ja kauni lahendusega eramut

alt

Pärnu Seileri Kvartali arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo „3+1 arhitektid“

alt

Stroomi rand saab uue rannahoone

alt

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

alt

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla