Järvel avatakse uus kaubandus- ja ärikeskus

Silikaat Grupi ettevõte Aromare OÜ avab täna Tallinnas ainulaadse arhitektuuriga Väike-Järve keskuse, mis koondab ligi 15 000 ruutmeetrit büroo- ja kaubanduspinda. Kaubanduspinnad keskenduvad eeskätt ehitus- ja sisustuskaupadele ning uksed avab üks piirkonna suurimatest spordiklubidest. Keskuse ehitusmaksumus on 18,6 miljonit eurot.

Väike-Järve kaubanduskeskus 

Silikaat Grupp AS-i tegevjuhi Jaak Saarniidu sõnul on Järve piirkonna näol tegu justkui ettevõtte koduga, mille eest vääriliselt hoolt kanda soovitakse. „Pärast Järve Keskuse avamist on olnud siin 18 aastat vaiksemat toimetamist, kuid nüüd püüame piirkonnale taas rohkem hoogu juurde anda. Väike-Järve keskusest loodame luua olulise lüli Pärnu maantee sisustustänaval ja ankurrentnikud toovad siia seni puudunud teenused. Suurt lootust paneme ka Järve piirkonna logistikaskeemi väljatöötamisele ja sellega kaasnevate planeeringute asjatundlikule koostamisele koostöös linna ja teiste piirkonna ettevõtetega“, märkis Saarniit.

Hoone unikaalne arhitektuur võimaldab katuseparklast pääseda kiiresti ja otse kõikidesse keskuse sisustussalongidesse. Esimese korruse ankurrentnikuks on piirkonna suurimaks ehitus- ja remondikaupade müügikohaks kujunev Ehituse ABC kauplus ning kolmandal korrusel paikneb MyFitness spordiklubi. Ühtlasi asuvad keskuses mitmed sisustuskaupu ja -teenuseid pakkuvad salongid, pagar, restoran, Taluturg ja büroopinnad hoone kõrgemas osas. Kokku mahutab Väike-Järve keskus kuni 365 töökohta.

Väike-Järve keskusesse toob 3-realine Pärnu maantee, Nõmme keskusest alguse saav ja kesklinna suunduv kergliiklustee, buss, mis peatub täpselt maja ees ja rong, mis sõidutab kohale ka kõige nõudlikuma tulija. Keskus asub ühel suurimal Tallinna tuiksoonel, kust igapäevaselt möödub 66 000 sõidukit. Keskusel on mugav 360-kohaline parkla.

Keskuse ehitamiseks veeti kokku ligi 220 kilomeetrit kaableid, kasutati 15680 tonni raudbetoonelemente, paigaldati 4,5 kilomeetrit ventilatsioonitorustikku ning ligi 11 kilomeetrit küttetorustikku. Keskuse projekteeris ja ehitas Merko Ehitus Eesti AS ning hoone arhitektiks on Ülo Peil.

Pärnu maantee 186 ajalugu ulatub 1920ndatesse aastatesse, mil seal käivitati telliselööv toetamaks piirkonna majade ehitamist. Erinevate ehitusmaterjalide tootmisega tegeleti kinnistul kuni 1994. aastani. Praegune armastatud Järve Keskus, mis avati 2002. aastal ning oli toona Tallinna suurim kaubanduskeskus sai alguse just Väike-Järve keskuse territooriumilt, kui seal toimunud tootmistegevus koondati Järve Kaubamaja sildi alla.

Külastajatele avab keskus uksed alates reedest, 6. märtsist.

Silikaat Grupi alla koondub 33 Eesti kapitalil põhinevat ettevõtet. Tuntumad Silikaat Grupi ettevõtted on OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Silikaat, Aatrium Sisustuskaubamaja AS, Silikaat Kinnisvara AS, põllumajandusettevõtted Kõo Agro OÜ ja Mangeni PM ning Biometaan OÜ. Kõige uuem liige Silikaat Grupis on Nothel OÜ. Selle nime tagant leiame ka kogu Euroopa mõistes vägagi uuendusmeelse majutusasutuse.

Foto: Raul Mee

Vähekindlustatud lasterikkad pered saavad peagi kodutoetust taotleda

05.03.2020

alt
alt

Coop ehitab Tartusse ujula ja veekeskuse

05.03.2020

Sarnased uudised

alt

Ärikinnisvaraturg on esimesest šokist üle saanud

alt

Harju maakohus algatas T1 omaniku saneerimismenetluse

alt

Esimese korruse kaubanduspindade nõudlus on oluliselt kasvanud

alt

India investorid soovivad Hiiumaale rajada kuni 40 miljoniga veeparki

alt

Kriitiliste äride üürid räägitakse läbi

alt

Kus asub logistika kuldne koordinaat Eestis?

alt

Balti ärikinnisvaratehingud võivad ulatuda tänavu miljardi euroni

alt

Tallinn väljastas unikaalsele rohekõrghoonele ehitusloa

alt

Coop ehitab Tartusse ujula ja veekeskuse

Kõige populaarsemad

1

Ilusa kinnisvarakuu lõpetas kriis

2

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

3

Eriolukorras hakkavad kehtima täiendavad nõuded hoonete õhutamisele

4

Harju maakohus algatas T1 omaniku saneerimismenetluse

5

Arco Vara plaanib maksta dividendi 4 senti aktsia kohta

6

Metsa uuendamine on metsaomanikele seaduses ette nähtud kohustus

Toimetaja valik

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda