Vähekindlustatud lasterikkad pered saavad peagi kodutoetust taotleda

KredEx alustab 16. märtsil madalama sissetulekuga lasterikastele peredele mõeldud kodutoetuse taotluste vastuvõtmist. Lasterikaste perede elamistingimuste parandamisse panustatakse tänavu üle 3 mln euro. Võrreldes varasemasega on kasvanud toetuse piirmäärad. Taotlusi saab esitada 20. aprillini.

Toetused, City24.ee, Triin Reinsalu, Lasterikaste perede toetus, KredEx Võimalus oma elamistingimusi parandada on peredel, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle sissetulek ühe leibkonna liikme kohta

oli eelmisel aastal kuni 355 eurot kuus. Toetust saavad ennekõike pered, kellel puudub oma kodu või olemasolev eluase ei vasta kaasaegsetele elamistingimustele, sealjuures puudub vee- ja kanalisatsioonisüsteem või pesemisvõimalus, katus ei ole vettpidav või küttekolded ei taga kodus piisavalt sooja temperatuuri või on eluohtlikud.

Kui varem oli suurim toetussumma 8000 eurot ning teistkordsel taotlemisel 5000 eurot, siis alates sellest aastast tõsteti toetuse piirmäärasid.

Nüüd on suurim toetussumma 10 000 eurot. Kolme- ja neljalapselised pered, kellele on varem ühe korra kodutoetust eraldatud, saavad teistkordselt taotleda veel 5000 eurot. Viie- ja enamalapselised pered, kellele on varem korra kodutoetust eraldatud, saavad teisel korral taotleda 10 000 eurot.

KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul on kodutoetuse abil kaheteistkümne aastaga parandatud enam kui 12 600 lapse elamistingimusi.

„Näeme, et aastatega on perede elamistingimused muutunud paremaks. Suurendasime sel aastal toetuse piirsummat, et vähendada üldise hinnakasvu mõju tehtavatele töödele. Oluline on, et toetuse abil tehtavate tööde maht jääks varasemaga samale tasemele ja ka edaspidi oleks toetusel positiivne mõju nende perede elamistingimuste parandamisel. Hea on tõdeda, et sel aastal saab ligikaudu 350 peret endale paremad ja energiatõhusamad elamistingimused,“ sõnas Reinsalu.

Tagastamatut toetust saab kasutada mitmeti. Näiteks eluaseme püstitamise, renoveerimise, ümberehitamise või laiendamisega seotud väljaminekuteks, aga ka eluaseme tehnosüsteemide või -võrkude rajamise, muutmise või asendamisega seotud kulutusteks. Lisaks võib seda kasutada eluaseme soetamiseks juhul, kui leibkonnal ei ole päris oma kodu või leibkonna omandis olev maja või korter ei vasta kaasaegsetele elamistingimustele, sealhulgas on eluase pere jaoks mõistlikel eeldustel ruumiliselt väike.

Eelmisel aastal kasutati toetust kõige enam eluaseme renoveerimiseks ja eluaseme soetamiseks.

Varasemalt toetust saanud pered peavad korduva toetuse taotlemise hetkeks olema eelmise toetuse sihtotstarbeliselt ja tähtaegselt ära kasutanud ning esitanud ka KredExile seda kinnitava lõpparuande.

Foto: Pixabay

Rotermanni AJAMAJA sai nurgakivi

05.03.2020

alt
alt

Järvel avatakse uus kaubandus- ja ärikeskus

05.03.2020

Sarnased uudised

alt

Tartu eraldas nutilinna projektiga korteriühistule üle 300 000 euro

alt

Riik aitab parandada Kagu-Eesti spetsialistide elamistingimusi

alt

KredExi kodutoetust sai 337 lasterikast peret

alt

Korteriühistud saavad küsida toetust kütteseadme väljavahetamiseks

alt

Valitsus andis elamute ümberasustamise näidisprojektile 800 000 eurot

alt

Korteriühistud vajavad rekonstrueerimiseks igal aastal vähemalt 50 miljonit eurot

alt

Kortermajade rekonstrueerimistoetust tuleks oluliselt suurendada

alt

Kredex annab lasterikastele peredele 3 miljonit kodutoetust

alt

Riiklik elamute renoveerimine tõstab kinnisvara hindu

Kõige populaarsemad

1

Ilusa kinnisvarakuu lõpetas kriis

2

Eriolukorras hakkavad kehtima täiendavad nõuded hoonete õhutamisele

3

Harju maakohus algatas T1 omaniku saneerimismenetluse

4

Arco Vara plaanib maksta dividendi 4 senti aktsia kohta

5

Metsa uuendamine on metsaomanikele seaduses ette nähtud kohustus

6

Ehitusjärgus või renoveerimist ootava kodu puhul ei tasu kindlustust alahinnata

Toimetaja valik

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda