Miks kinnisvaramaakler ei vasta päringutele?

Eestis puudub maakleri ameti seadusandlik regulatsioon, mistõttu tööpõld on avatud kõigile, ka neile, kellele see ei ole põhitöö. Kinnisvaramaaklerite jaoks on siiski olemas eetikakoodeks, mida nad peavad järgima ja täitma, kuid see ei taga iseenesest alati head teenuste kvaliteeti, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Pille Sild.

Nädala küsimus, Nõuanne, Kinnisvaramaakleri valimine, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Kinnisvaramaakleri teenus, Kinnisvaramaakler, Pille SildMiks mõni maakler ei vasta päringutele? Tegelikult on see nagu lõpmatu nõiaring – kinnisvaraporaalid saavad kasutajatelt palju negatiivset tagasiside maakleritest, kes vastavad päringutele väga pika viivitusega või ei vastata emailidele telefonikõnedele mitte kunagi. Sobiv objekt jääbki nägemata, sest maakleriga ei saada ühendust.

Siin oleks sobilik küsida, kas kinnisvaraomanik tegelikult teab, kuidas tema kodu müügiga tegeletakse? Kinnisvaraomanikud lubavad oma kodu müüa maakleritel, kes ei ole kunagi objektil käinud, kopeerivad omaniku tehtud objekti pilte, ei anna tagasisidet, ei oska vastata huviliste küsimustele ja siiski küsivad 500-1000 eurot vahendustasu lootes, et äkki näkkab. Tõenäoliselt ei ole need maaklerid kunagi kuulnud midagi eetikakoodeksist ega oma arusaama lubadustest ja ei soovi vastutada.

Soovitan rangelt kinnisvaramüüjatel väga hoolega valida maakler, kes neid esindama hakkab. Soovitan kuulata tuttavate soovitusi või valida suurem kinnisvarabüroo ja sõlmida maaklerleping. Lepinguga maakler võtab kohustused ning müüjal on õigus nõuda lepingu täitmist. Kohtuge selle inimesega, kes teie kodu hakkab müüma. Maaklerteenuse kasutamisel ei tohiks maakleril olla küll ühtegi vabandust stiilis „mul ei olnud aega“.

Ehkki maakleriteenuse hinda peetakse kalliks, on olukordi, kus müüja maaklerit kasutades hoopis võidab ajas, rahas ja ka juriidilist nõu saades.

Järjest rohkem on ka kinnisvara ostjatel vaja professionaalse maakleri abi, sest tihti on turul palju objekte, mille keerukusele ei osata tähelepanu pöörata.

Soovitan ka ostjatel võtta end esindama kvalifitseeritud maakler, kes teie eest lepib kokku kohtumised ning tehingutega seonduva asjaajamise.

Suuremates firmades on juba sissekodeeritud maaklerite pidev arendamine ja täiendamine. Mina eelistan igas valdkonnas alati professionaale, kes võtavad oma teenuste eest ka vastutuse.

Foto: Pixabay

Trigon Property Development teenis mullu 354 000 eurot puhaskasumit

02.03.2020

alt
alt

Uuring: kinnisvaras jääb tulevikus töötajaid puudu

03.03.2020

Sarnased uudised

alt

Kas kinnisvara eksperthinnang valmistas pettumuse?

alt

Mida arvestada soklikorruse korterit ostes?

alt

Mis saab, kui kinnisvara müügihind ja eksperthinnang ei klapi?

alt

Kes maksab korteri eelmise omaniku võlad?

alt

Kuidas käituda, kui helistab kinnisvaramaakler?

alt

Mida tähendab, et kinnisvara puhul maksab asukoht?

alt

Kas lammutada lagunev maja enne kinnistu müüki või mitte?

alt

Kas müüa kinnisvara koos sisustusega või ilma?

alt

Kui suurte kuludega peab kinnisvaratehingut sõlmides arvestama?

Kõige populaarsemad

1

Ilusa kinnisvarakuu lõpetas kriis

2

Koroonakriis ei ole korterite müügihindu veel oluliselt kõigutanud

3

Kas kinnisvara eksperthinnang valmistas pettumuse?

4

Korterite pakkumishindade murenemine algas Mustamäelt

5

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

6

Esimese korruse kaubanduspindade nõudlus on oluliselt kasvanud

Toimetaja valik

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda