Miks kinnisvaramaakler ei vasta päringutele?

Eestis puudub maakleri ameti seadusandlik regulatsioon, mistõttu tööpõld on avatud kõigile, ka neile, kellele see ei ole põhitöö. Kinnisvaramaaklerite jaoks on siiski olemas eetikakoodeks, mida nad peavad järgima ja täitma, kuid see ei taga iseenesest alati head teenuste kvaliteeti, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Pille Sild.

Nädala küsimus, Nõuanne, Kinnisvaramaakleri valimine, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Kinnisvaramaakleri teenus, Kinnisvaramaakler, Pille SildMiks mõni maakler ei vasta päringutele? Tegelikult on see nagu lõpmatu nõiaring – kinnisvaraporaalid saavad kasutajatelt palju negatiivset tagasiside maakleritest, kes vastavad päringutele väga pika viivitusega või ei vastata emailidele telefonikõnedele mitte kunagi. Sobiv objekt jääbki nägemata, sest maakleriga ei saada ühendust.

Siin oleks sobilik küsida, kas kinnisvaraomanik tegelikult teab, kuidas tema kodu müügiga tegeletakse? Kinnisvaraomanikud lubavad oma kodu müüa maakleritel, kes ei ole kunagi objektil käinud, kopeerivad omaniku tehtud objekti pilte, ei anna tagasisidet, ei oska vastata huviliste küsimustele ja siiski küsivad 500-1000 eurot vahendustasu lootes, et äkki näkkab. Tõenäoliselt ei ole need maaklerid kunagi kuulnud midagi eetikakoodeksist ega oma arusaama lubadustest ja ei soovi vastutada.

Soovitan rangelt kinnisvaramüüjatel väga hoolega valida maakler, kes neid esindama hakkab. Soovitan kuulata tuttavate soovitusi või valida suurem kinnisvarabüroo ja sõlmida maaklerleping. Lepinguga maakler võtab kohustused ning müüjal on õigus nõuda lepingu täitmist. Kohtuge selle inimesega, kes teie kodu hakkab müüma. Maaklerteenuse kasutamisel ei tohiks maakleril olla küll ühtegi vabandust stiilis „mul ei olnud aega“.

Ehkki maakleriteenuse hinda peetakse kalliks, on olukordi, kus müüja maaklerit kasutades hoopis võidab ajas, rahas ja ka juriidilist nõu saades.

Järjest rohkem on ka kinnisvara ostjatel vaja professionaalse maakleri abi, sest tihti on turul palju objekte, mille keerukusele ei osata tähelepanu pöörata.

Soovitan ka ostjatel võtta end esindama kvalifitseeritud maakler, kes teie eest lepib kokku kohtumised ning tehingutega seonduva asjaajamise.

Suuremates firmades on juba sissekodeeritud maaklerite pidev arendamine ja täiendamine. Mina eelistan igas valdkonnas alati professionaale, kes võtavad oma teenuste eest ka vastutuse.

Foto: Pixabay

Trigon Property Development teenis mullu 354 000 eurot puhaskasumit

02.03.2020

alt
alt

Uuring: kinnisvaras jääb tulevikus töötajaid puudu

03.03.2020

Sarnased uudised

alt

Millised on 5 enamlevinud viga elektriradiaatori valimisel?

alt

Kuidas osta korter sissemakseta?

alt

Kuidas kinnisvara hindamisest maksimumi võtta?

alt

Põletav küsimus: Kas praegu on mõistlik kodu osta või mitte?

alt

Kas notariaalsest kaugtõestamisest saab uus normaalsus?

alt

Mida jälgida elamukrundi valikul?

alt

Kuidas mõjutab COVID-19 uusi kodulaene?

alt

Millised tegurid mõjutavad kinnisvara väärtust?

alt

Millele pöörata tähelepanu eriolukorra ajal kodu ostes?

Kõige populaarsemad

1

Startis sügise suurim valmismajade kampaania

2

Kuidas valida elutoa diivanit?

3

Invego rajab Tiskreoja elurajooni juurde ulatusliku ridaelamukompleksi

4

Pangad finantseerivad taas keerulisemaid koduoste

5

Tallinna uus linnakeskus Fahle Park rajab liiklusele uued otseteed

6

Äripindade allahindlused said selleks korraks läbi

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla