Tallink ja Infortar hakkavad 300 miljoniga linnahalli arendama

Tallink Grupp ja Tallinki suuraktsionär Infortar sõlmisid Tallinna linnaga ühiste kavatsuste kokkuleppe Tallinna linnahalli rekonstrueerimiseks, investeeringu suurus on ligikaudu 300 miljonit eurot.

Linnauuendus, Ärikinnisvara, Arhitektuur, Infotar, Tallinn, Tallink, City24.ee, Paavo Nõgene, Tallinna Linnahall, Mihhail Kõlvart

Osapoolte ühine visioon on rajada linnahalli ja selle ümbrusse atraktiivne ning terviklikult toimiv konverentsi- ja kontserdikeskus koos reisisadama, hotelli, ärikeskuse ja vaba aja veetmise võimalustega, teatas Tallink Grupp börsile.

Uue kompleksi ehitustööde eeldatavaks kestuseks on kolm aastat alates vajalike lubade saamisest ja lepingute sõlmimisest ning kogu projekti eeldatav maksumus on suurusjärgus 300 miljonit eurot.

Linnapea Mihhail Kõlvart rääkis pressikonverentsil, et linnahalli luuakse kuni 5000 kohaga konverentsi- ja kontserdikeskus erinevate saalidega. Samuti tuleb linnahalli taha Tallinki reisisadam ja terminalitaristu vajalike kaide ja infrastruktuuriga. Liikluskorraldus saab olema osaliselt maa-alune.

Järgmise sammuna on kavas luua ühisettevõte, kus Tallinna linnal oleks 34-protsendine osalus, Tallinkil ja Infortaril mõlemal 33-protsendine osalus, rääkis Kõlvart.

Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene hinnangul hakkab uut rajatavat piirkonda külastama aastas üle 10 miljoni inimese.

Ühisettevõtte loomisel teevad osanikud sissemakse miljon eurot vastavalt iga osaniku osalusprotsendile. Tallinna rahalise sissemakse suuruseks jääb 340 000 eurot. Rohkem maksumaksja raha ei ole kavas projekti paigutada.

Tingimuslikult, pärast kõigi projekti realiseerimiseks vajalike lubade ja kooskõlastuste omandamist ning muude eeltingimuste täitmist, panustab linn ühisettevõttesse linnahalli ja linnahalliga piirnevate linnale kuuluvate kinnistutega ning Tallink ja Infortar mõlemad 10 miljoni eurose rahalise sissemaksega.

Tallinna linnal täiendavaid rahalisi kohustusi ei ole ning investeeringuks vajaliku täiendava kapitali kaasamise tagavad Tallink ja Infortar. Projekti on plaanis rahastada nii omakapitali kui muude finantsinstrumentidega. Enne projekti valmimist ning äritegevuse algust projekt tulu ei teeni.

Allikas: BNS

Foto: Tallinna linnavalitsus

Eksperdid: hindade kasv kinnisvaraturul jätkub ka sel aastal

26.02.2020

alt
alt

Üllatus: Suurim korterivarguse oht Tallinnas ei varitsegi Lasnamäel

27.02.2020

Sarnased uudised

alt

Balti Jaama turg pidas sarikapidu

alt

Valminud on Pärnu kolmanda silla eskiislahendus

alt

Rakvere Vallimäel valmis unikaalne vabaõhukeskus

alt

Patarei Merekindlus avas kõigile uksed

alt

Rakveres avatakse uuenenud Vallimägi

alt

Fahle Parki rajatakse ainulaadne siseala

alt

Stroomi rannahoone arhitektuurikonkursi võitjaks valiti „Rannahoov“

alt

Pirita soovib lõpetada Merivälja muuli detailplaneeringu

alt

Pärnu uue autosilla arhitektuurivõistluse võitis ehitusfirma Fidele OÜ

Kõige populaarsemad

1

Puhas sissekolimise rõõm ja luksus!

2

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

3

City24.ee toob reaalsed kliendid

4

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

5

Andree Raid: Kinnisvarainvestorid, palun rahakott valmis panna!

6

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla