Mustamäe Keskuse kõrvale kavandatakse kõrghoonet

Tallinna linnavolikogu võttis vastu detailplaneeringu, mille kohaselt kavandatakse Mustamäe Keskuse kõrvale 24-korruselist hoonet.

Uusarendused, Ärikinnisvara, Tallinn, Mustamäe Keskus, Mustamäe, City24.ee, Uued korterid Tallinnas

Sääse 2, 4, 6, 8, 10 ja A. H. Tammsaare tee 104a kinnistute ning lähiala detailplaneeringu on koostanud K-Projekt AS, planeeringuala suurus on 2,59 hektarit.

Detailplaneeringus on ette nähtud laiendada Mustamäe Keskust, et luua piirkonna elanikele täiendavalt võimalusi vaba aja sisustamiseks (kino, toitlustus, sportimisvõimalused, mängutoad ja ‑saalid jms). Samuti on leitud kehtivas detailplaneeringus A. H. Tammsaare tee äärde kavandatud kõrghoonele uus linnaehituslikult sobivam asukoht Sääse tänava ääres.

Linnavolikogu liikme Maksim Volkovi sõnul muudab detailplaneering kindlasti Mustamäe ilmet. „Pean kõige tähtsamaks, et ehituse käigus oleksid täidetud kõik parkimiskohtade ja teede infrastruktuuri korrastamise nõuded. Oluline on, et uute majade ehitamine ei kahjustaks Mustamäel juba elavate inimeste elukvaliteeti. Linnavalitsuse ülesanne on seda ära hoida ning kontrollida nende nõuete täitmist,“ lisas Volkov.

Volikogu liige Mart Kallas leiab, et uute ja kaasaegsete hoonete rajamine Mustamäele on üldjoontes positiivne. „Kui detailplaneeringus kavandatud plaane aga realiseerima hakatakse, tuleb projekteerimisfaasis kindlasti jälgida, et olemasolev vee- ja kanalisatsioonitaristu oleks piisava läbilaskevõimega. Kas sellise mahu lisandumine on ka piirkonna torustikele vastav? Paraku on Mustamäel näiteid, kus pole sellega arvestatud ja uutes majades on olnud probleeme näiteks kanalisatsiooniga,“ rääkis Mart Kallas.

Detailplaneeringu koostamise eesmärk on moodustada Sääse tn 4, 6, 8 ja 10 kinnistute liitmisel ning maakasutuse sihtotstarvete muutmisel üks äri- ja elamumaa sihtotstarbega krunt, millele määratakse ehitusõigus kuni 24 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega hoone püstitamiseks ning üks ärimaa sihtotstarbega krunt, millele määratakse ehitusõigus kuni 6 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega hoone ehitamiseks. A. H. Tammsaare tee 104a kinnistu piiri muudetakse ja määratakse ehitusõigus kuni 5-korruselisele ärihoonele. Lisaks on detailplaneeringus lahendatud ala heakorrastus ja haljastus, juurdepääsud, parkimine ning tehnovõrkudega varustamine.

Tallinna linnaplaneerimise amet ja Mustamäe linnaosa valitsus peavad koostöös Tallinna keskkonna- ja kommunaalametiga korraldama detailplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise avaliku väljapaneku ja arutelu.

Kodumajapidamiste huvi taastuvenergia vastu on hüppeliselt kasvanud

20.02.2020

alt
alt

Tallinna elamukruntide põuast võidavad teised Harjumaa omavalitsused

21.02.2020

Sarnased uudised

alt

Algab mastaapse Liivalaia äri- ja elukvartali ehitus

alt

Tartu planeerib Sõbra tänavale korterelamuid ja büroohooneid

alt

Hipodroomi ärikvartali arhitektuurikonkursi võitis HGA

alt

Tallinn kehtestab Tartu maantee 14-korruselise hoone detailplaneeringu

alt

Pärnu kesklinna kerkib uus äri- ja eluhoone

alt

Sõõrumaa plaanib Patarei merekindlusesse investeerida 100 miljonit

alt

Tartu algatas Ränilinna kruntide detailplaneeringu

alt

Endisest Eesti Energia peahoonest saab moodne üürimaja

alt

Pärnu sadamaalale ehitatakse kaubandus- ja eluhooned

Kõige populaarsemad

1

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

4

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

5

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

6

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla