Eesti puitmajatootjad väärivad suuremat tunnustust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles Hollandis Haagis toimunud puitmajatootjate ümarlaual, et üha enam tuleks panustada Eesti puidutööstuse ja puitmajatootjate eduloo tutvustamisele.

Ehitamine, Kaimar Karu, Moodulmajad, TehasemajadMinister tõi välja, et Eesti puitmajatootjad eksportisid eelmisel aastal Euroopa riikidesse 412 miljoni euro eest puitmaju, millega on Eesti enim puitmaju eksportiv riik Euroopas. Aastaga kasvas puitmajade eksport 22 miljoni euro võrra ehk 5,6%. “Meie puittooted on hinnatud üle maailma ja meie puidutööstus suudab pakkuda tipptasemel toodangut konkurentsivõimelise hinnaga,” ütles Karu.

Karu lisas, et Eesti puitmajatootjatele on Holland muutumas üha olulisemaks sihtturuks Skandinaavia riikide ja Saksamaa järel. “Holland on pidevalt olnud meie kümne olulisema kaubanduspartneri hulgas ning kahepoolse kaubavahetuse maht on viimase kümnendi jooksul enam kui kahekordistunud. Traditsiooniliselt on Eesti peamised ekspordiartiklid Hollandisse puidugraanulid ning moodul- ja palkmajad,” lisas Karu.

“Kui veel 2015. aastal eksportisid Eesti puitmajatootjad Hollandisse ca 7,8 miljoni euro ulatuses, on see tänaseks tõusnud ca 24 miljoni euroni. See näitab selgelt, et tõusnud on nii huvi kui usaldusväärsus meie toodete vastu, andes meie ettevõtetele ka parema võimaluse suuremate projektide läbiviimiseks näiteks moodulmajade ja ridaelamute ehitamiseks,” lisas Karu.

Lisaks Eesti ekspordi edendamisele on metsa- ja puidutööstus ka märkimisväärne tööandja, andes koos kaudsete mõjudega ca kümnendiku Eesti tööhõivest. „Otse ja kaudselt on sektoriga seotud ligi 60 tuhat inimest. Kuna enamus töökohti luuakse maapiirkondades ja suurtest tõmbekeskustest eemal, on see ka meie regionaalarengu seisukohalt väga vajalik valdkond,“ selgitas Karu.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu viibis 10.-12. veebruarini visiidil Hollandis Haagis, mille jooksul külastas ta Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) uurimiskeskust ESTEC, kohtus seal töötavate Eesti spetsialistide ning ESA peadirektor Jan Wörner’iga, pidas ettekande ning osales aruteluringis Hollandi avaliku sektori digiarengu võrgustiku ICTU esindajatega ning kohtus ka Eesti puitmaju tootvate ettevõtete esindajate ning nende kohalike partneritega. Ministrit saatvasse äridelegatsiooni kuulusid puitmaju tootvad ettevõtted Harmet, Kodasema, Matek, Q-Haus, Timbeco, KMT Prefab ja Peetri Puit, lisaks Eesti Puitmajaliidu esindajad. „Kutsun ettevõtjaid üles ka edaspidi läbi EAS-i enda ekspordihuvidest ja -mõtetest teada andma, et saaksime omalt poolt korraldada rohkem sellise tasemega äridelegatsioonide visiite,“ ütles Karu.

Foto: Pixabay

Kiikri kvartali arendusprojekti eelviimane etapp sai nurgakivi

14.02.2020

alt
alt

Silikaat Grupp avab märtsis Väike-Järve keskuse

17.02.2020

Sarnased uudised

alt

Tallinn väljastas unikaalsele rohekõrghoonele ehitusloa

alt

Rotermanni AJAMAJA sai nurgakivi

alt

Nõudlus uute elamispindade järele püsib endiselt

alt

Tallinna linn ehitab 8 miljoniga Põhja-Tallinna administratiivhoone

alt

Pro Kapital sõlmis Ratsuri majade 3,5-miljonise ehituslepingu

alt

Merko alustab Uus-Veerenni arenduse kolmanda etapi ehitusega

alt

Tartu linn plaanib uute kortermajade ehitamist

alt

Mustamäele kerkib kaasaaegne üürimaja Newton

alt

Tartu plaanib Annelinna ehitada kaheksa uut kortermaja

Kõige populaarsemad

1

Mis siis, kui kinnisvarahinnad tõusevad koroonakriisist hoolimata?

2

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

3

Inimesed istuvad kodus ja uudistavad kinnisvarakuulutusi

4

Kas kinnisvara eksperthinnang valmistas pettumuse?

5

Korteriühistu üldkoosolek tuleb edasi lükata või korraldada virtuaalselt

6

Pärnu uue autosilla arhitektuurivõistluse võitis ehitusfirma Fidele OÜ

Toimetaja valik

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda