Lasnamäe taha kerkib uus asum

Tallinna linnavolikogu algatas eelmisel nädalal detailplaneeringu, mis näeb ette uue asumi rajamise Lasnamäele Peterburi tee ja Raadiku tänava vahele, kirjutab Postimees.

Uusarendused, Lasnamäe, Andrei Novikov, Uusarendused, Astlanda Kinnisvara, Uued korterid TallinnasPraegusele tühermaale Peterburi tee 105 / Raadiku 10 peaksid kerkima kuue- kuni kaheksakorruselised hooned, kus on kokku pool tuhat korterit. Peale selle ehitatakse sinna veel üks kaheksakorruseline ärihoone ja neljakorruseline parkimismaja. Uues asumis hakkab olema 1072 parkimiskohta.

Abilinnapea Andrei Novikov rääkis Postimehele, et Astlanda Kinnisvara tahab Raadiku tänava munitsipaalmajade kõrvale ehitada tavalise elurajooni. «Seal on tühermaa, kus on endise koolihoone varemed, mille riik müüs maha. Nüüd on sinna plaanitud kinnisvaraarendus, kus on elumajad ja keskel suurem avalik haljasala,» selgitas Novikov.

Ta nentis, et kui tavaliselt tekib nii suurte arenduste puhul alati küsimus kooli- ja lasteaiakohtade, ühistranspordi ja muu eluks vajaliku kohta, siis selle planeeringuga selliseid muresid pole. «Sealsamas kõrval on haridusasutused olemas. Enne planeeringu algatamist küsisime veel haridusametilt üle, kas sinna oleks vaja täiendavat haridusasutust, ja meile kinnitati, et vastupidi. Nii et see on üks väheseid arendusi, kus on kõik korras, ka toidukauplused on lähedal. Need 500 korterit, mis sinna tekivad, on kõigega hästi varustatud,» ütles abilinnapea.

Peale muude kaupluste peaks elurajooni läheduses avatama üks Lidli pood. See plaan on küll kohtus vaidlustatud, kuid Novikovi sõnul on Lidl ühe sellise kohtuvaidluse juba võitnud. «Kui sinna tuleb ka Lidl, siis peaks tekkima täiesti kompaktne elukeskkond,» arvas Novikov.

Tema sõnul pole seal probleeme ka ligipääsetavusega. «Kui vaadata linna perspektiivset plaani asuda Väo liiklussõlme valmimise järel Peterburi maantee kallale või siis ühendusteid, mis tekivad otse läbi selle arenduse Peterburi maanteele, siis logistilises mõttes hakkab see kindlasti olema hea piirkond,» kinnitas Novikov.

Kesklinnaga ühendavad uut arendust Laagna tee ja Peterburi tee. «Bussiliinid on Laagna tee ääres, nii et ka ühistranspordiühendus on sealt väga hea. Ma ütleks isegi, et seal on topelthea transpordiühendus, sest seal on nii busside Seli lõpp-peatus kui teisel pool päris lähedal ka busside Kärberi lõpp-peatus, kus väljuvad bussid üle linna. Nii et sealt on võimalik ümber istumata jõuda näiteks Põhja-Tallinna,» selgitas abilinnapea.

Ta lisas, et Lasnamäe on küll nõukogude ajal planeeritud ja seda võib kiruda, aga siiski olevat tegu ühega vähestest Tallinna piirkondadest, mis on planeeritud nüüdisaegseid nõudeid järgides. «Lihtsalt sellepärast, et see oli kõige uuem linnaosa, mis oli kavandatud 200 000 inimesele. Ajalooliselt väljakujunenud asumitesse või endistele tööstusaladele elamuid kavandades tekib terve hulk probleeme, mida Lasnamäel ei ole,» ütles Novikov.

Allikas: BNS

Soe talv mõjub kinnisvaraturule positiivselt

10.02.2020

alt
alt

Tallinn kehtestab Tartu maantee 14-korruselise hoone detailplaneeringu

11.02.2020

Sarnased uudised

alt

Mustamäe Keskuse kõrvale kavandatakse kõrghoonet

alt

Hipodroomi ärikvartali arhitektuurikonkursi võitis HGA

alt

Tallinn võttis vastu Arco Vara Kodulahe krundi detailplaneeringu

alt

Kiikri kvartali arendusprojekti eelviimane etapp sai nurgakivi

alt

Tallinnas ja Harjumaal müüdi kuu ajaga üle 500 uue korteri

alt

Pro Kapital sõlmis Ratsuri majade 3,5-miljonise ehituslepingu

alt

Merko alustab Uus-Veerenni arenduse kolmanda etapi ehitusega

alt

Tallinn kehtestab Tartu maantee 14-korruselise hoone detailplaneeringu

alt

Kui palju tehakse tehinguid uute korteritega?

Kõige populaarsemad

1

Mustamäe Keskuse kõrvale kavandatakse kõrghoonet

2

Tallinna linn ehitab 8 miljoniga Põhja-Tallinna administratiivhoone

3

Tallinna elamukruntide põuast võidavad teised Harjumaa omavalitsused

4

Kodumajapidamiste huvi taastuvenergia vastu on hüppeliselt kasvanud

5

Muutuv kliima Nihv-Nihvi õlgmajadele edu ei ennusta

6

Millistel juhtudel tasub korter müüa koos sisustusega?

Toimetaja valik

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!