Keila SOS lasteküla asemele tuleb hooldushaigla

Keila SOS lasteküla pered kolivad järk-järgult oma praegusest asukohast uutesse kodudesse. Küla lasteaed-algkooli hooned leidsid uue omaniku ja sinna tuleb õendus-hooldushaigla.

Kinnisvara müük, Hooldushaigla, Silver Ojamets, 1Partner Kinnisvara, Keila, Margus Oro, SOS lastekülaSOS lasteküla partneri, hoonete müügiga tegeleva 1Partner Kommertskinnisvara konsultandi Silver Ojametsa sõnul leidsid esimesed lasteküla hooned uue omaniku, kes plaanib peale ümberehitust avada hooldushaigla. “Jätkame lasteküla teistele hoonetele ostjate leidmisega ning majad ei jää tühjalt seisma. Lasteküla soov on, et kes iganes sinna elama või teenust pakkuma asub, ei erineks see väga küla senisest elust ning inimeste abistamine jätkuks,” ütles Ojamets.

“Lasteküla plaanib kogu müügist saadava tulu investeerida uute peremajade, korterite või ridaelamute soetamiseks ning vajadusel ka mõne lasteküla territooriumile jääva hoone renoveerimiseks,” selgitas 1Partner Kommertskinnisvara konsultant.

SOS Lasteküla juhi Margus Oro sõnul on kolimise eesmärk anda perevanematele rohkem iseseisvust ning luua paremad võimalused toimida tavalise perena. “SOS uued kodud pole mingil viisil äratuntavad ning asuvad tavalistes elurajoonides. See vähendab laste sildistamist ja sotsiaalmulli teket. Oluline on ka, et külas elavad lapsed kogeksid rohkem tavalisele perele sarnaseid tingimusi,” selgitas Oro.

Margus Oro kinnitusel liiguvad pered külast välja vastavalt uute elukohtade valmimisele ning rahalistele võimalustele. “Praeguseks on ostetud kaks uut kodu Tallinnasse ja Keilasse, veel kaks on kohe-kohe lisandumas. Ühtegi peret ei sunnita külast ära minema, kolivad vaid need, kes seda ise soovivad. Ja soovijaid jagub – järgnevate aastate jooksul kolib uutesse elupaikadesse seitse peret,” rääkis Oro.

“Eesmärk on leida Keila lasteküla peredele uued kodud reeglina Harjumaal. Kui mõni perevanem on aga huvitatud kodu loomisest mõnes muus Eesti piirkonnas, siis alternatiivina on võimalik uue elukohana kaaluda ka kohti, kus SOS lasteküla täna juba aktiivselt tegutseb. Nii saab SOS tugivõrgustik peresid igal hetkel toetada ja aidata,” selgitas Oro.

Esimene pere kolis Keila SOS lastekülla elama 1994. aastal. Keila SOS lasteküla territooriumil on 21 hoonet, millest 14 peremajad.

Foto: Pixabay

Veebruarist saab notaritoiminguid teha ka Eesti välisesindustes

04.02.2020

alt
alt

Korterite hinnad rallisid ka jaanuaris

04.02.2020

Sarnased uudised

alt

PERH kavatseb Seewaldi kinnistu uue detailplaneeringuga maha müüa

alt

Harjumaal müüakse Eesti kohta uskumatult rikkalikku villat

alt

Ostja eest Voltveti mõisa viimasel hetkel ära võtnud valda ootab kohus

alt

Praegu on parim aeg kinnisvara müügiks

alt

Müüki on pandud tuntud ööklubi

alt

Just seda maja on koduotsijad sel aastal meie portaalis kõige rohkem oma „Lemmikute“ nimekirja salvestanud

alt

Nõmmel müüakse pilkupüüdva ja kauni lahendusega eramut

alt

Pärnu Mai keskus läheb jälle enampakkumisele

alt

Hakka jaamaülemaks või jaamaülema naiseks

Kõige populaarsemad

1

Euro kehtivusajal on mitmetes Eesti piirkondades korterite hinnad kahekordistunud

2

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

3

Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion

4

Swedbank: laenuintress korteriühistutele hakkab sõltuma energiamärgisest

5

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

6

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!