Veebruarist saab notaritoiminguid teha ka Eesti välisesindustes

Veebruarist rakendub uues E-notar 3 iseteenindusportaalis pilootprojektina kaugtõestuse võimalus, mis võimaldab notariaalseid toiminguid teha Eesti välisesindustes notaribürood füüsiliselt külastamata.

Seadusandlus, Notar, Notaritasu, KinnisvaratehingudEsialgu on kaugtõestamine võimalik Eesti välisesindustes Helsingis, Brüsselis, Stockholmis, Londonis ja Riias. Paralleelselt välisesinduste kaudu kaugtõestust võimaldava pilootprojektiga hakatakse testima ka mujalt kaugtõestuse teel toimingute tegemist, mida saab kasutada kokkuleppel notariga, selgub pressiteatest. 

Uues iseteeninduskeskkonnas saab broneerida notari aega, vahetada toiminguga seonduvaid dokumente ja andmeid, tutvuda notari poolt ettevalmistatud dokumendi projektiga ning esitada ettepanekuid selle muutmiseks või täiendamiseks. Kaugtõestusega saab teha tehinguid osaühingu osadega, volikirju, esitada abiellumis- ja lahutamisavaldusi ning pärimiseavaldusi. Samuti on võimalik asjaõiguste ja kommertspandi kustutamine ja loovutamine.

"Uus iseteenindusportaal teeb suhtluse notariga mugavamaks kõigile, kellel notari juurde asja – olgu põhjuseks pärimine, kinnisvaratehing või näiteks äriühingu osa võõrandamine," kommenteeris Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson pressiteate vahendusel. Samuti võimaldab tema sõnul uus süsteem kliendil enne allkirjastamist lepingu või muude dokumentide sisuga tutvuda endale mugavas keskkonnas, näiteks kodus. 

"Mõistame hästi, et välismaalt Eestisse tulemine vaid ühe toimingu tegemiseks on liigselt ajakulukas ning alati ei ole parimaks lahenduseks ka volikirja tegemine. Kaugtõestuse projekti eesmärgiks ongi kasutajamugavuse tõstmine, sest soovime panustada Eesti atraktiivsema majanduskeskkonna kujundamisesse ning võimaldada klientidel teha mitmeid tehinguid distantsilt," ütles Saar-Johanson. "Projekti tõrgeteta toimimisel loodame kaugtõestuse teel tehtavate toimingute ja kasutajate ringi kindlasti laiendada," lisas ta.

Tehniliselt toimib kaugtõestus nõnda, et klient kooskõlastab esmalt notariga toimingu tegemise aja ning läheb toimingu tegemiseks välisesindusse või kokkuleppel notariga sooritab tehingu kaugtõestuse teel väljaspool välisesindust endale sobivas paigas. Sealjuures on ka kaugtõestuseks võimalik broneerida aeg iseteenindusportaalis, mis aitab leida nii notarile kui ka välisesindusele sobiva aja.

Kaugtõestamise läbiviimiseks vajab klient Eesti ID-kaarti, digi-ID-d, mobiil-ID-d või e-residendi digi-ID-d. Toimingutes osalejate isikutuvastussüsteem kasutab Veriffi biomeetrilise näotuvastuse tehnoloogiat.

E-notar 3 ja kaugtõestuse projekti rahastati Euroopa Liidu struktuurifondist ja Notarite Koja eelarvest. Projektiga seotud arendused teostas AS Andmevara.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Tallinna korteri ruutmeetri hind kerkis jaanuaris 3,6 protsenti

03.02.2020

alt
alt

Keila SOS lasteküla asemele tuleb hooldushaigla

04.02.2020

Sarnased uudised

alt

Rahapesu tõkestamine kinnisvaravaldkonnas: miks, kuidas ja millal?

alt

Vaata, millised hiljutised kohtulahendid on mõjutanud kinnisvaravaldkonda

alt

Omanike keskliit: MKM peaks looma eluasemevaldkonna arengukava

alt

Justiitsministeerium lubab üüriturule paindlikkust

alt

Üürisuhteid reguleeriv eelnõu jõudis valitsusse

alt

Kinnisvara müük võib jääda registreerimata tehnosüsteemide taha

alt

Tallinnas lõpetatakse muru kõrguse mõõtmine

alt

Korteriühistul tuleks põhikirjas loobuda 100% häälteeenamuse nõudest

alt

Üksnes rahanappusele viidates ei või kohalik omavalitsus jätta ühiskanalisatsiooni ehitamata

Kõige populaarsemad

1

Mustamäel avati moodne üürimaja

2

Koplisse kavandatakse jahisadamat

3

Tallinna kesklinna lisandub 80 uut kodu

4

Vaata, milline näeb välja Eesti uusim sviitidega eakatekodu

5

Turul on krundiprojektide uputus

6

RKAS müüb Väimela mõisakompleksi

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla