Tähesaju City – kiiresti arenev äripiirkond Lasnamäe Tondiraba asumis

Umbes 8000-9000 aastat tagasi oli tänase Tondiraba asumi asemel järv, millest ajapikku kujunes raba ja kuni 20. sajandi alguseni lõigati Tondi rabast veel turvast. Praeguseks on Tondi raba kuivendatud, enamus turvast välja kaevatud ning asendatud täitepinnasega. Säilinud on raba servaaladel looduslik lehtpuumets ning raba keskkohas on siiani turba ja muda paksus veel üle 5 meetri. Tähesaju ning Taevakivi tänavad said oma nime Tondiraba meteoriidikraatri järgi. Meteoriidijälg Tondi rabas on siiani säilinud ning asub sealse Bauhausi territooriumil.

Ärikinnisvara, Eventus Ehitus OÜ, Laopinnad, Lasnamäe, Laopindade rent, Restate Property Advisor, Laopinnad Lasnamäel, Hammerhead, Tähesaju City, Laopinnad TallinnasTallinna kesklinnast 7-minutilise autosõidu kaugusel asuv Tähesaju kaubandus- ja äripark on piirkond kus lai valik tooteid ja teenuseid võimaldavad kogu perega mõnusalt sisseoste teha ning vaba aega veeta. Tähesaju City-s asuvad kaubanduspinnad, mille peamisteks märksõnadeks on lai tootevalik, mugav ligipääs ning head parkimisvõimalused. Piirkonda on koondunud tugevad kaubamärgid luues sünergia nõudlikele klientidele kui ka seal tegutsevatele ettevõtetele. Täna asuvad seal firmad nagu Bauhaus, Prisma, Motonet, Home4You, Elke Auto, Juku mänguasjakauplus, Magaziin, Selver, Hortes jt. tuntud kauplused ning tulemas on ka Lidl´i toidupood ning Motocenter. Tähesaju Kaksikute valmimisega on oodata veel hulgaliselt edukaid ettevõtteid piirkonda.

Peamised ettevõtted piirkonnas tegelevad jaekaubandusega ning hetkel ainuke suurem vaba aja veetmise võimalus piirkonnas on Tondiraba jäähall. Selle muutmiseks on Tallinna linnavaraamet välja kuulutanud kontsessioonihanke jäähalli kõrvale kerkiva olümpianormidele vastava ujula rajamiseks. Ehitusega plaanitakse algust teha 2021. aasta sügisel ning hoone peaks valmima 2025. aasta lõpuks. Pikemas perspektiivis on plaanitud rajada ka 9 rajaga golfiväljak ning majutushoone.

Tähesaju meelelahutustegevuste nappuse parandamiseks on ühiseid samme astunud ka eraettevõtted Hammerhead, Eventus Ehitus ning Restate Property Advisors kelle koostööviljaks on Tähesaju Kaksikud. Tegemist on ärihoonetega, mis on suunatud meelelahutus- ning kaubandusettevõtetele. Hooned on ruumilahendusega mis toob ühe katuse alla kaubandus-, büroo- ning laopinnad.

Kaksikud sobivad ettevõtetele, kelle jaoks on oluline nähtavus, klientide mugav ligipääs ja madalad kõrvalkulud. Hetkel käivad Tähesaju City piirkonnas ettevalmistused Tähesaju Kaksikute, ehk Tähesaju tee 9 & 11 kaubandus-ärihoonete rajamiseks.

Tähesaju 11 valmib 2021. aasta kevadeks ning Tähesaju 9 ehitust alustatakse koheselt peale seda. Kontseptsiooni poolest on hooned täiesti erinevad. Tähesaju 9 järgib piirkonna fookust ning saab olema tugeva iseloomuline, ehk see on koht ehitustehnikale ning firmadele mis tegelevad müügi, ostu ja rendiga. Tähesaju 11 aga on hoopis pehmem, sinna on planeeritud bowling, jõusaal, söögikoht ning palju erinevaid vabaaja veetmise valikuid.

Rentnike hulka oodatakse eelkõige spordi ja vaba aja veetmisega seonduvaid ettevõtteid ja toitlustusasutusi, aga ka kõiki teisi, kes soovivad arendada oma äritegevust väljakujunenud kaubanduspiirkonnas ning madalate kõrvalkuludega pindadel. Lasnamäe enam kui 112 000 potensiaalset klienti ei pea Tähesajusse tulekuks kodust kaugele sõitma. Lisaks teenindab keskus ka kogu lähiümbrust: Pirita ja Merivälja piirkonda, Viimsi valda, Maardut, Kallaveret ja Muugat. Tänu oma suurusele ja silmapaistvate rentnike kooslusele on Tähesaju tõmbekeskuseks ligi 500 000 inimesele Tallinnas ja Harju maakonnas. 

Äripindu vahendab Restate Property Advisors.

Tartu ja Pärnu uusarenduste arv on samas suurusjärgus

27.01.2020

alt
alt

Lahe Kinnisvara sõlmis Riigi Kinnisvara AS-ga lepingu 76 kinnisvaraobjekti müügiks

27.01.2020

Sarnased uudised

alt

Tallink ja Infortar hakkavad 300 miljoniga linnahalli arendama

alt

Mustamäe Keskuse kõrvale kavandatakse kõrghoonet

alt

Tallinna linn ehitab 8 miljoniga Põhja-Tallinna administratiivhoone

alt

Tallinn võttis vastu Kawe Groupi Tatari kinnistu detailplaneeringu

alt

Hipodroomi ärikvartali arhitektuurikonkursi võitis HGA

alt

MKM soovitab Ida-Viru maakonnas ehitada 20-miljonise filmistuudio

alt

Silikaat Grupp avab märtsis Väike-Järve keskuse

alt

RKAS andis Patarei merekindluse Sõõrumaale üle

alt

Merko ehitab ligi 9 miljoniga Tartu maanteele Hiltoni hotelli

Kõige populaarsemad

1

Mustamäe Keskuse kõrvale kavandatakse kõrghoonet

2

Tallinna linn ehitab 8 miljoniga Põhja-Tallinna administratiivhoone

3

Tallinna elamukruntide põuast võidavad teised Harjumaa omavalitsused

4

Kodumajapidamiste huvi taastuvenergia vastu on hüppeliselt kasvanud

5

Muutuv kliima Nihv-Nihvi õlgmajadele edu ei ennusta

6

Millistel juhtudel tasub korter müüa koos sisustusega?

Toimetaja valik

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!