Väärtuslikku vana kodu ei taheta enam niisama lihtsalt ära müüa

Kel vähegi võimalik, jätab oma vana kodu alles ja annab üürile. See on kasvav trend ning puudutab eelkõige just erilisemaid kortereid, mis paistavad silma kas põneva planeeringuga või asuvad mõnes ajaloolises või erilise arhitektuuriga elamus.

Kinnisvara ost-müük, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Kristiina Aderov

Üldiselt on reegel olnud selline, et vana kodu müügist saadud raha kasutatakse uue ja suurema kodu soetamiseks. Rahaliste võimaluste kasvades ja investeerimise populaarsuse kasvu tuules on üha enam asutud otsima võimalusi, kuidas oma endine elukoht alles jätta.

Nii otsitakse erinevaid võimalusi, kuidas seda teha. Näiteks, kui eelmine kodu on ostetud ühe elukaaslase nimel võetud laenuga, siis teise kodulaenu võtab paarist teine pool.

Loeb unikaalsus

Kui vana kodu on tavaline ning ei oma ka erilist kasumipotentsiaali üüriturul, siis selle endale jätmisega vaeva ei nähta. Hoopis teine asi on korteritega, mis on omanäolised ja unikaalsed ning mille puhul tulevikus väärtus märkimisväärselt kasvab. Need võivad olla ajaloolistes majades asuvad elamispinnad, mille osas on nõudlus alati suur.

Näiteks, Kalamajas püütakse unikaalsed korterid igal võimalusel endale jätta ja teenida piirkonnale iseloomulikku head üüritulu. Sellega kaetakse tihti ära nii vana eluasemelaen kui ka osa uuest. Lisaks korteri unikaalsusele ja emotsionaalsele väärtusele peetakse oluliseks ka kinnisvara edaspidist hinnakasvu.

Samuti püütakse hoida kortereid, mille suurim eelis on kopsakas üüritulu. Olgu tegu siis korteriga kesklinnas või mõne kasvava haridus- ja ettevõtluspiirkonna lähistel paikneva vanema paneelmajakorteriga.

Siiski, kuigi tegu on kasvava trendiga, ei saa öelda, et see kõik oleks valdav. Endiselt on paljude jaoks määrava tähtsusega vana kodu müügist saadav raha, mida uue sissemakseks kasutada. Kuid kui endine kodu on väärtuslik ja unikaalsega, siis ei loobuta sellest enam niisama lihtsalt.

Foto: Pixabay

RMK on eraomanikelt ostnud 63 looduskaitsealust kinnistut

22.01.2020

alt
alt

Majaehitaja õudusunenägu – raha saab poole pealt otsa

23.01.2020

Sarnased uudised

alt

RMK on eraomanikelt ostnud 63 looduskaitsealust kinnistut

Kõige populaarsemad

1

Mustamäe Keskuse kõrvale kavandatakse kõrghoonet

2

Tallinna linn ehitab 8 miljoniga Põhja-Tallinna administratiivhoone

3

Tallinna elamukruntide põuast võidavad teised Harjumaa omavalitsused

4

Kodumajapidamiste huvi taastuvenergia vastu on hüppeliselt kasvanud

5

Muutuv kliima Nihv-Nihvi õlgmajadele edu ei ennusta

6

Millistel juhtudel tasub korter müüa koos sisustusega?

Toimetaja valik

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!