Kinnisvaramaakler – müügimees või midagi enamat?

Klientide ootused kinnisvaramaaklerile eeldavad tihti mustkunstnikuks ja võluriks olemist, saades hakkama nii tunduvalt kõrgema turuväärtusega kinnisvara müümise, kui ka lühikese perioodi jooksul tehtava müügitehinguga.

Nõuanne, Kuidas valida kinnisvaramaaklerit?, Eesti Kinnisvara Kompetentsikeskus, Ronald Nermann, Kinnisvaramaaklerid Kahjuks taolised lootused purunevad, sest kinnisvaraturg reguleerib end vastavalt majandusolukorrale, ehk nõudlusele ja pakkumisele, mida omakorda mõjutavad sissetulekud, laenude kättesaadavus ja paljud teised faktorid.

Edukas kinnisvaramaakler lähtub oma töös just kliendile parima lahenduse pakkumisest. 

Kinnisvaramaakleri tööülesandeid kirjeldavad kõige paremini ja kokkuvõtlikumalt Kinnisvaramaakleri kutsestandardid. Kirjeldatud tööülesanded ei sisalda üksnes müügitööd, vaid ka hulgaliselt muid vajalikke oskusi ja teadmisi mis on vajalikud kinnisvaratehingute vahendamisel. Tööd alustava kinnisvaramaakleri jaoks võib see olla esmalt ehmatav teadmiste maht - tuleb teada nii seadusandlust kui ka omada teadmisi ehitusest ning samas teha  edukat müügitööd. Kogenud kinnisvaramaaklerid teevad oma igapäevast tööd enamjaolt enda kogemuste najal ning võivad kahjuks unustada teadmiste uuendamise sootuks.

Muutuv seadusandlus võib ka kogemustega kinnisvaramaaklerile saada tehingut sõlmides komistuskiviks.

Mida siiski ootavad kliendid kinnisvaramaaklerilt ?

Siin vaid mõned näited ja tähelepanekud :

Nõuanne ja läbirääkimisoskus

Kinnisvaramaakler on kliendi jaoks nagu sõber kes oskab teda toetada hea nõuga - pole haruldus kus pöördutakse kinnisvaramaakleri poole päringuga :"kas praegu on hea aeg objekti müügiks või mitte?", "mis võiks olla objekti müügihind?", "kuidas muuta objekt ostjate jaoks atraktiivsemaks?" jne.

Kui üldjuhul töötavad kinnisvaramaaklerid müüjatega ehk kinnisvaraobjektile ostja leidmisega, siis sagenenud on töö ka ostjatega. Ostjad, kes pöörduvad kinnisvaramaakleri poole, on sattunud ise segadusse kuna objektide valik on küllaltki suur ning ostuprotsess tundub keeruline (riskid ostmisel, laenud, tehingu läbiviimine).  Kinnisvaramaaklerilt oodatakse ka kindlasti häid läbirääkimisoskusi, olgu selleks siis hinna läbirääkimised või muude kliendi huvides paremate tingimuste poole kallutamist. Kinnisvaramaakler esindab ühte tehingu poolt - ostjat või müüjat ning saab enda tasu just sellelt poolelt.

Kliendiandmebaas

Kinnisvaramaakleri teenuse kasutamise kasuks räägib samuti olemasolev kliendiandmebaas mis võib sisaldada just tehinguks vajalikku ostjat või müüjat. Iga tegev kinnisvaramaakler peab enda jaoks taolist andmebaasi - kes teeb seda enda märkmikus nn. algaja versioonis ja professionaalsed kinnisvaramaaklerid / firmad peavad elektroonilisi ja rohkete võimalustega kliendiandmebaase (CRM). Andmebaaside kaudu potentsiaalsete klientide võrgustik on laiem ning nendega saab filtreerida huvilisi operatiivsemalt.

Turundus

Kinnisvaramaakler peab olema samuti edukas turundaja, on selleks siis suulise turundamise oskus objektil kohapeal või hästi koostatutud turundusplaan ja selle elluviimine. Edukas kinnisvaramaakler võtab igat müügiobjekti erinevalt ning koostab ka sellele vastavalt  turundusplaani – reklaamikanalite valik, fotod, videod, kliendipäevade korraldamised jpm. Igalühel on kindlasti oma nipid, kuidas paremini turundundada, lisades näiteks veidi vürtsi jättes fotodele mõne kodulooma või aias tossava grilli.

Turundusplaanid on erinevad  kuna objektide spetsiifika on samuti erinev, elukondliku- ja ärikinnisvara kliendid on erinevad ning nõuavad seeläbi ka erinevat turunduslikku lähenemist.

Foto: Pixabay

Kinnisvaratehingute koguväärtus on seitsme protsendi võrra kõrgem kui aasta tagasi

21.01.2020

alt
alt

RMK on eraomanikelt ostnud 63 looduskaitsealust kinnistut

22.01.2020

Sarnased uudised

alt

5 tegurit, mis aitavad turbulentsetel aegadel hoida ärikinnisvara väärtust

alt

Peamised müüdid, mis kimbutavad koduostjaid

alt

Kuidas kinnisvara hindamisest maksimumi võtta?

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Võtame kodu uusarendusse! Või siis ikkagi mitte?

alt

Parimad läbirääkimiste nipid kinnisvara müüjatele

alt

Kuidas veenduda kummuti ohutuses?

alt

Põletav küsimus: Kas praegu on mõistlik kodu osta või mitte?

Kõige populaarsemad

1

Üüritulu deklareeritakse karmi sanktsiooni kartuses üha enam

2

Peamised müüdid, mis kimbutavad koduostjaid

3

Tallinna üüriturg vaevleb ülepakkumise käes

4

Varajane tudengikorterite palavik vähendab kaugemate õppurite valikuid

5

Siseturism aitas majutusäril püsida

6

Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla