Kinnisvaramaakler – müügimees või midagi enamat?

Klientide ootused kinnisvaramaaklerile eeldavad tihti mustkunstnikuks ja võluriks olemist, saades hakkama nii tunduvalt kõrgema turuväärtusega kinnisvara müümise, kui ka lühikese perioodi jooksul tehtava müügitehinguga.

Nõuanne, Kuidas valida kinnisvaramaaklerit?, Eesti Kinnisvara Kompetentsikeskus, Ronald Nermann, Kinnisvaramaaklerid Kahjuks taolised lootused purunevad, sest kinnisvaraturg reguleerib end vastavalt majandusolukorrale, ehk nõudlusele ja pakkumisele, mida omakorda mõjutavad sissetulekud, laenude kättesaadavus ja paljud teised faktorid.

Edukas kinnisvaramaakler lähtub oma töös just kliendile parima lahenduse pakkumisest. 

Kinnisvaramaakleri tööülesandeid kirjeldavad kõige paremini ja kokkuvõtlikumalt Kinnisvaramaakleri kutsestandardid. Kirjeldatud tööülesanded ei sisalda üksnes müügitööd, vaid ka hulgaliselt muid vajalikke oskusi ja teadmisi mis on vajalikud kinnisvaratehingute vahendamisel. Tööd alustava kinnisvaramaakleri jaoks võib see olla esmalt ehmatav teadmiste maht - tuleb teada nii seadusandlust kui ka omada teadmisi ehitusest ning samas teha  edukat müügitööd. Kogenud kinnisvaramaaklerid teevad oma igapäevast tööd enamjaolt enda kogemuste najal ning võivad kahjuks unustada teadmiste uuendamise sootuks.

Muutuv seadusandlus võib ka kogemustega kinnisvaramaaklerile saada tehingut sõlmides komistuskiviks.

Mida siiski ootavad kliendid kinnisvaramaaklerilt ?

Siin vaid mõned näited ja tähelepanekud :

Nõuanne ja läbirääkimisoskus

Kinnisvaramaakler on kliendi jaoks nagu sõber kes oskab teda toetada hea nõuga - pole haruldus kus pöördutakse kinnisvaramaakleri poole päringuga :"kas praegu on hea aeg objekti müügiks või mitte?", "mis võiks olla objekti müügihind?", "kuidas muuta objekt ostjate jaoks atraktiivsemaks?" jne.

Kui üldjuhul töötavad kinnisvaramaaklerid müüjatega ehk kinnisvaraobjektile ostja leidmisega, siis sagenenud on töö ka ostjatega. Ostjad, kes pöörduvad kinnisvaramaakleri poole, on sattunud ise segadusse kuna objektide valik on küllaltki suur ning ostuprotsess tundub keeruline (riskid ostmisel, laenud, tehingu läbiviimine).  Kinnisvaramaaklerilt oodatakse ka kindlasti häid läbirääkimisoskusi, olgu selleks siis hinna läbirääkimised või muude kliendi huvides paremate tingimuste poole kallutamist. Kinnisvaramaakler esindab ühte tehingu poolt - ostjat või müüjat ning saab enda tasu just sellelt poolelt.

Kliendiandmebaas

Kinnisvaramaakleri teenuse kasutamise kasuks räägib samuti olemasolev kliendiandmebaas mis võib sisaldada just tehinguks vajalikku ostjat või müüjat. Iga tegev kinnisvaramaakler peab enda jaoks taolist andmebaasi - kes teeb seda enda märkmikus nn. algaja versioonis ja professionaalsed kinnisvaramaaklerid / firmad peavad elektroonilisi ja rohkete võimalustega kliendiandmebaase (CRM). Andmebaaside kaudu potentsiaalsete klientide võrgustik on laiem ning nendega saab filtreerida huvilisi operatiivsemalt.

Turundus

Kinnisvaramaakler peab olema samuti edukas turundaja, on selleks siis suulise turundamise oskus objektil kohapeal või hästi koostatutud turundusplaan ja selle elluviimine. Edukas kinnisvaramaakler võtab igat müügiobjekti erinevalt ning koostab ka sellele vastavalt  turundusplaani – reklaamikanalite valik, fotod, videod, kliendipäevade korraldamised jpm. Igalühel on kindlasti oma nipid, kuidas paremini turundundada, lisades näiteks veidi vürtsi jättes fotodele mõne kodulooma või aias tossava grilli.

Turundusplaanid on erinevad  kuna objektide spetsiifika on samuti erinev, elukondliku- ja ärikinnisvara kliendid on erinevad ning nõuavad seeläbi ka erinevat turunduslikku lähenemist.

Foto: Pixabay

Kinnisvaratehingute koguväärtus on seitsme protsendi võrra kõrgem kui aasta tagasi

21.01.2020

alt
alt

RMK on eraomanikelt ostnud 63 looduskaitsealust kinnistut

22.01.2020

Sarnased uudised

alt

Mida sauna rajamisel silmas pidada?

alt

Kuidas parketti paigaldada ja mida selleks vaja on?

alt

Mida teha, et kinnisvara väärtus oleks kõrgem?

alt

Soovitused jõulutulede ohutuks kasutamiseks

alt

Millised erinevused on maja ja korteri müümisel?

alt

Miks on kodu müües targem võtta appi maakler?

alt

Kuus äraspidist müüti kinnisvaraturul

alt

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

alt

Andree Raid: üürnikel on aeg sõlmida pikaajaline üürileping

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Elamus elamust

3

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

4

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!