LHV pensionifondid soetavad Valge Maja büroohoone

LHV pensionifondid omandavad Tallinnas Tartu mnt 63 paikneva Valge Maja büroohoone. Tegemist on LHV neljanda kinnisvara otseinvesteeringuga.

Kinnisvaratehingud, Valge Maja, LHV, Northern Horizon Capital, Kristo Oidermaa, Rait Riim

"LHV pensionifondid on viimastel aastatel üha enam võtnud eeskuju globaalse haardega pensionifondidest, kes hajutavad riske märksa laiemalt kui see Baltikumis seni tavaks on olnud. Lisaks aktsiatele ja võlakirjadele oleme võtnud eesmärgiks investeerida ka alternatiivsetesse varaklassidesse nagu kinnisvara, laenud ja erakapital.  Kinnisvara puhul usume, et hinnatud asukohas ja tugeva üürnike struktuuriga objektid tagavad pikaaegse tootluse ka majandustsüklite üleselt,“ selgitas LHV investeerimisstrateegiat fondijuht Kristo Oidermaa."

„Peame Valge Maja büroohoone suurimaks väärtuseks selle asukohta Tallinna kesklinna ühe peamise tuiksoone, Tartu maantee, ääres. Samuti hoone väga head nähtavust ning kerget ligipääsetavust. Usume piirkonna pikaaegsesse väärtuse tõusu, kuna lähiajal saavad uue ilme Sossimägi ja Keskturg, lisaks rajatakse lähedusse Hampton by Hilton hotell. Kuivõrd tegemist on endisest Marati tootmishoonest ümber ehitatud büroohoonega, siis eristuvad hoones paiknevad üüripinnad oma industriaalse stiili ja kõrgete lagede poolest,“ selgitas investeeringu tagamaid LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim. „Tehingu kasuks räägivad ka pikaaegsed üürilepingud ning tugev üürnike struktuur. Meie plaan on hoonet järk-järgult parendada, hoidmaks ta atraktiivse ja konkurentsivõimelise ärikinnisvarana ka edaspidi,“ lisas Riim.

LHV pensionifondid on teinud nüüdseks neli kinnisvara otseinvesteeringut. Lisaks Valge Maja büroohoonele kuuluvad LHV pensionifondidele ka TalTech teaduslinnakus paiknev Microsofti kontorihoone ja Põhja-Tallinna linnaosas asuvad Lumi Kodude 127 üürikorterit. Tallinnas Mustamäe teel ootavad ehitusluba veel 164 üürikorterit, mille valmimist prognoositakse 2021. aasta neljandas kvartalis. LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juhi Rait Riimi sõnul kavatseb LHV oma üürikinnisvaraportfelli veelgi kasvatada, lisaks Tallinnale otsitakse aktiivselt investeerimisvõimalusi ka Riia ja Vilniuse kinnisvaraturul.

Tartu mnt 63 asuvas 5-korruselises ärihoones on kokku 16 360 m2 suletud netopinda.  Hoone ehitati 1952. aastal Marati trikotaaživabrikuna, büroohooneks sai see renoveeritud 2010. aastal. Maja esimesel korrusel tegutsevad populaarne söögikoht Mack Bar-B-Que ning õmblustarvikute- ja kangapoed Karnaluks ja Abakhan Fabrics. Suurimateks büroopinna üürnikeks on infotehnoloogiaettevõtted Webhelp OÜ, Genius Sports Services OÜ ja Nets Estonia OÜ. Samuti on Valge Maja rentnikuks Tallink.

Vara müüjaks on Baltikumi ja Poola kinnisvaraturule keskendunud investeerimisettevõte Laurus S.a.r.l., mida juhib Northern Horizon Capital. Ostuhinda tehingu osapooled ei avalda.

Foto: Pixabay

Kõrged kinnisvarahinnad ostjaid ei kohuta

07.01.2020

alt
alt

Tallinna Sadama uus kruiisiterminal valmib juulis 2021

08.01.2020

Sarnased uudised

alt

Eften ostab Lätis 16 miljoniga tootmishoone ja Air Balticu peahoone

alt

Kui suurte kuludega peab kinnisvaratehingut sõlmides arvestama?

alt

Eestis on kinnisvaratehingud jätkuvalt maailma soodsamate seas

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind kasvas 0,5 protsenti 1791 euroni

alt

Tallinna korteriturg kuivas augustis kokku

alt

Eluaseme hinnaindeksi kasv jätkus I kvartalis

alt

Maa-amet: I kvartal näitas rekordilist hinnaindeksi taset ja suuremat uute korterite osakaalu

alt

Arco Vara: Märtsis müüdi tunduvalt vähem kortereid kui aasta tagasi

alt

Milliste linnade kinnisvaraturg on varjusurmas?

Kõige populaarsemad

1

Kavandatav üüriregulatsioon on pigem kosmeetilist laadi

2

Järsult kallinenud parkimistasud panevad põntsu mitmele Tallinna äripiirkonnale

3

Uusarendused on Riias kuum teema: Merko Läti tütar investeerib kinnisvaraprojektidesse 260 miljonit

4

Tartus valmis Maarjamõisa parkimismaja

5

Eesti elamukinnisvara hinnad kasvasid EL-i keskmisest kiiremini

6

Riik aitab parandada Kagu-Eesti spetsialistide elamistingimusi

Toimetaja valik

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!

alt

5 tähelepanekut 2019. aasta üüriturust