Endises Harju Maakohtu hoones avas uksed hotell

27. detsembril avas Tallinnas, Kentmanni tänaval asuvas endises Harju Maakohtu hoones uksed Hestia Hotel Kentmanni, mis on kümnes Eesti suurima hotelliettevõtte Hestia Hotel Group hotell.

Ärikinnisvara, Majutus Eestis, Reino Hürünen, Hestia Hotel Kentmanni, Liina Langemets, Majutusettevõte, Tallinna hotellid, Hotellid Tallinnas, Tiina Oja, Kaisa Mailend, Juta Kübarsepp, Heili Volberg-Raig, Hestia Hotel Group, Ain KalbergUues neljatärni hotellis asub kohtunike endiste tööruumide ja kohtusaalide asemel nüüd 92 stiilset tuba, privaatne spaa ja jõusaal ning restoran Aus. Viiekorruselisele hoonele ehitati renoveerimistööde käigus juurde katusekorrus, kus asuvad ruumikad sviidid koos kööginurga, sauna ja privaatsete katuseterrassidega vaatega kesklinnale.

Hestia Hotel Group tegevjuhi Kaisa Mailendi sõnul on 1972. aastal valminud Kentmanni 13 väärika ja põneva ajalooga hoone, millest kujundati renoveerimistööde käigus kaasaegne hotell. “Hoone projekteeris 1970ndate üks silmapaistvamaid Eesti arhitekte Heili Volberg-Raig, kelle palvel säilitati uhke keerdtrepp, mis viib läbi viie korruse. Hoone renoveerimisele andsid olulise panuse ka arhitekt Ain Kalberg ja sisearhitekt Liina Langemets, kelle koostöö tulemusena sai kohtuhoonest elegantne ja ajatu stiiliga hotell, kust ei puudu siiski ka maitsekaid viiteid hoone ajaloole,“ rääkis Mailend.

Hestia Hotel Kentmanni juhina asus tööle Reino Hürünen, kes seni juhtis Hestia Hotel Europat. „Kentmanni hotelli sisustades lähtusime meie teiste hotellide kogemustest ning külastajate tagasisidest, mille põhjal on hotelli peamised kvaliteedinäitajad tubade puhtus, mugav voodi ja rikkalik hommikusöök. Lisaks aitavad kliendikogemust parandada paljud pisiasjad. Näiteks on uues hotellis igas toas USB laadimispistikud, lihtsustatud HDMI ühendus teleriga ja põhjalikult läbimõeldud valgustus, mida saab reguleerida täisvalgusest maheda meeleoluvalguseni,“ rääkis Hürünen.

Hestia Hotel Group OÜ on 2014. aastal Eesti-Skandinaavia kapitalil loodud kontserni emafirma. Viimastel aastatel on Hestia Hotel Group tõusnud suurima hotellide arvuga hotelliketiks Eestis. Koos Hestia Hotel Kentmanniga on ettevõttel kaheksa hotelli Eestis ja kaks Lätis. Lisaks linnahotellidele opereerib Hestia Hotel Group ka Laulasmaa Spaad, milles tegutseb auhinnatud restoran Wicca. Ettevõttes töötab kokku üle 500 inimese.

Fotode autorid: Tiina Oja, Juta Kübarsepp

Aasta 2020: Tallinnas hinnad tõusevad, mujal langevad

27.12.2019

alt
alt

Ehitisregister saab uue välimuse ja sisu

27.12.2019

Sarnased uudised

alt

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

alt

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

alt

Sadamate andmeid näeb nüüd ka Maa-ameti geoportaalist

alt

Tartu vana veterinaarkooli kompleks otsib 625 000 euroga uut omanikku

alt

Capital Mill ostab Pärnu Mai keskuse

alt

Mis toimus äripindade turul 2020 ning mida võib tuua 2021?

alt

Müüki on pandud tuntud ööklubi

alt

Stockmanni hoone hind sõltub kaubamaja plaanidest

alt

Eften Pirita viis lõpule 6,2 miljonit maksva Pirita pansionaadi ostu

Kõige populaarsemad

1

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

2

Elamus elamust

3

Kinnisvaraturu uus sihtrühm on vanavanemad

4

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

5

Tiskreoja arendaja: uute kodude järele on nõudlus jätkuvalt kõrge

6

Kolme aasta jooksul selguvad Pärnu jõeruumi kasutamise tulevikusuunad

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!