Endises Harju Maakohtu hoones avas uksed hotell

27. detsembril avas Tallinnas, Kentmanni tänaval asuvas endises Harju Maakohtu hoones uksed Hestia Hotel Kentmanni, mis on kümnes Eesti suurima hotelliettevõtte Hestia Hotel Group hotell.

Ärikinnisvara, Majutus Eestis, Reino Hürünen, Hestia Hotel Kentmanni, Liina Langemets, Majutusettevõte, Tallinna hotellid, Hotellid Tallinnas, Tiina Oja, Kaisa Mailend, Juta Kübarsepp, Heili Volberg-Raig, Hestia Hotel Group, Ain KalbergUues neljatärni hotellis asub kohtunike endiste tööruumide ja kohtusaalide asemel nüüd 92 stiilset tuba, privaatne spaa ja jõusaal ning restoran Aus. Viiekorruselisele hoonele ehitati renoveerimistööde käigus juurde katusekorrus, kus asuvad ruumikad sviidid koos kööginurga, sauna ja privaatsete katuseterrassidega vaatega kesklinnale.

Hestia Hotel Group tegevjuhi Kaisa Mailendi sõnul on 1972. aastal valminud Kentmanni 13 väärika ja põneva ajalooga hoone, millest kujundati renoveerimistööde käigus kaasaegne hotell. “Hoone projekteeris 1970ndate üks silmapaistvamaid Eesti arhitekte Heili Volberg-Raig, kelle palvel säilitati uhke keerdtrepp, mis viib läbi viie korruse. Hoone renoveerimisele andsid olulise panuse ka arhitekt Ain Kalberg ja sisearhitekt Liina Langemets, kelle koostöö tulemusena sai kohtuhoonest elegantne ja ajatu stiiliga hotell, kust ei puudu siiski ka maitsekaid viiteid hoone ajaloole,“ rääkis Mailend.

Hestia Hotel Kentmanni juhina asus tööle Reino Hürünen, kes seni juhtis Hestia Hotel Europat. „Kentmanni hotelli sisustades lähtusime meie teiste hotellide kogemustest ning külastajate tagasisidest, mille põhjal on hotelli peamised kvaliteedinäitajad tubade puhtus, mugav voodi ja rikkalik hommikusöök. Lisaks aitavad kliendikogemust parandada paljud pisiasjad. Näiteks on uues hotellis igas toas USB laadimispistikud, lihtsustatud HDMI ühendus teleriga ja põhjalikult läbimõeldud valgustus, mida saab reguleerida täisvalgusest maheda meeleoluvalguseni,“ rääkis Hürünen.

Hestia Hotel Group OÜ on 2014. aastal Eesti-Skandinaavia kapitalil loodud kontserni emafirma. Viimastel aastatel on Hestia Hotel Group tõusnud suurima hotellide arvuga hotelliketiks Eestis. Koos Hestia Hotel Kentmanniga on ettevõttel kaheksa hotelli Eestis ja kaks Lätis. Lisaks linnahotellidele opereerib Hestia Hotel Group ka Laulasmaa Spaad, milles tegutseb auhinnatud restoran Wicca. Ettevõttes töötab kokku üle 500 inimese.

Fotode autorid: Tiina Oja, Juta Kübarsepp

Aasta 2020: Tallinnas hinnad tõusevad, mujal langevad

27.12.2019

alt
alt

Ehitisregister saab uue välimuse ja sisu

27.12.2019

Sarnased uudised

alt

Mainor ehitab Ülemistele 17 miljoni eurose hariduskompleksi

alt

Fahle arendaja: kontori valikul otsitakse võimalust erineda, aga ka kasvada

alt

Olukord on halvendanud ennekõike ärikinnisvara valdkonnas

alt

5 tegurit, mis aitavad turbulentsetel aegadel hoida ärikinnisvara väärtust

alt

Siseturism aitas majutusäril püsida

alt

Tartu Kandi arenduse esimene hoone sai ehitusloa

alt

Viimsis valmib Eesti esimene sviitidega eakatekodu

alt

Ärikinnisvarafond Baltic Horizon Fund maksab investoritele 1,7 miljonit eurot

alt

Tallinna südalinnas avab uksed unikaalse majutuslahendusega hotell

Kõige populaarsemad

1

Tallinna üüriturg vaevleb ülepakkumise käes

2

Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

3

Allahindlused kinnisvaraturul – müüt või tegelikkus?

4

Ehitusfirmad: kriisi mõjud jõuavad ehitussektorisse tuleval aastal

5

Hästi lähevad kaubaks ülikoolide lähiümbrusesse jäävad korterid

6

5 tegurit, mis aitavad turbulentsetel aegadel hoida ärikinnisvara väärtust

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla