Wolt, Bolt või pankrot? Toidu kojutellimine on restorani päästerõngas

Juba 2 aastat tagasi ütles Nigel Travis, Dunkin Donutsi endine tegevjuht, et toidu kohaletoimetamine on restoraniäri kindel tulevik. Aastal 2019 näeme, et tal oli täielik õigus. Viimase 7 aastaga on toidu kojutellimine kolmekordistunud ja mõne küsitluse kohaselt tellivad lausa 86% inimestest vähemalt korra kuus toidu koju. Seega täiesti õigustatud küsimus on, millise valid sina – Wolt, Bolt või pankrot?

Sisuturundus, Köök, Suurköögid

Miks aitab toidu kullerteenus mul pankrotti vältida?

Toidu kohaletoimetamine koju aitab restoranil laieneda paljude klientideni. Ainus, mis sellele kliendiarvule piiri paneb, on ühe suurköögi võimekus. Klassikalise toiduäri puhul on väga kindel piir ette seatud istekohtade arvuga.

Kui tegu on väga suurte ruumidega, siis saab tipptunni klientidest ilmajäämist vältida, kuid peab jällegi arvestama suuremate kommunaalkuludega. Rohkem kliente restoranis tähendab ka rohkem teenindajaid ja suuremat palgakulu.

On mitmeid põhjuseid, miks inimesed toitu koju tellivad. Selleks võib olla halb ilm, rikki läinud auto, haigus või väsimus pikast tööpäevast. Aina enam tellitakse toitu koju ka selleks, et hõrgu roa kõrvale vaadata näiteks Netflixist oma lemmiksarja või -filmi. Kohanda oma toiduäri neile kojutellijatele paslikuks ja naudi lisamüüki.

Kuidas alustada sellise teenuse pakkumisega?

Esimene küsimus, mida endalt küsida, on kas on soov alustada ise toidu kojuviimisega või kasutada selle jaoks mõnda spetsialiseerunud teenusepakkujat. Eestis on sellised teenusepakkujad näiteks Wolt ja Bolt.

Mõlemad võtavad küll teatud protsendi sinu tulust, kuid see eest tegelevad aktiivselt restorani turundamisega ning korraldavad omalt poolt ära kõik seoses transpordiga. Maailmas on toidu kohaletoimetamise äpid aina populaarsemad ja inimesed seeläbi aina rohkem kohanenud sellist viisi kasutama.

Kui on soov teenusepakkuja vahelt ära lõigata, siis tuleb ise välja mõelda süsteem ja palgata kullerid. Küll aga peaks siinkohal aru saama, et tellimis- ja kullerteenuse omapoolne korraldamine nõuab omajagu aega, mis on igale restoraniomanikule hinnaline ressurss.

Mida mul vaja läheb?

Kui oled otsustanud laieneda populaarsesse toidu kojutellimise ärisse, siis on oluline olla hästi ette valmistunud. Väga oluline on omada ühekordseid nõusid, mis hoiaksid road kliendi kojujõudmiseni tipp-vormis.

Vaja läheb:

  • Ühekordsed nõud – Kõik topsihoidjatest kuni bio-lagunevate kõrteni. Mõtle läbi, mis on sinu menüüs ja leia kõigele ühekordne alternatiiv.
  • Toidukarbid – Olenemata sellest kas pakud pitsasid, burgereid ja wrappe või hiina toitu, siis pead leidma karbi, mis toidu kvaliteedi võimalikult kaua säiltab.
  • Paberkotid – Toit näeb isuäratavam välja, kui ta saabub kaunis paberkotis. Näiteks Wolt pakub ka endapoolseid paberkotte, kuid siin võid mõelda ka enda lisabrändimise võimalusele.
  • Loodussäästlikkus – Euroopa Liidus keelustatakse alates 2021. aastast kõik ühekordsed plastiknõud. Hakka varakult mõtlema loodussõbralikele alternatiividele ja ole konkurentidest samm ees.

Oled muus osas ettevalmistunud ja toidu kohaletoimetamise äri on hoo sisse saanud – siis on aeg pöörata tähelepanu oma restorani köögi võimekusele. Ütlete aeg-ajalt ära kojutellimustest, sest pole võimekust kõiki ära teenindada? Toidu ooteajad on pikenenud nii, et kliendid on rahulolematud? Kui nii, siis tuleks kriitilise pilguga üle vaadata enda köök ja mõelda, kuidas saaks kõige kergemini köögi tootlikust tõsta. Seda nõu oskavad anda Suurköögid.ee spetsialistid, kellega saad ühendust võtta siin.

Suurköögid.ee on suurköökide ja restoranide varustust müüv ettevõte, mis on tegutsenud juba üle 20 aasta. Meie eesmärgiks on pakkuda oma klientidele kompleksseid lahendusi alates projekteerimisest kuni tööde teostamiseni.

Foto: Pixabay

Tallinna korteri hind lõi teist kuud järjest rekordi

11.12.2019

alt
alt

Pakane ei ole nii kuri kui tuli, aga ikkagi …

12.12.2019

Sarnased uudised

alt

Sul on kodus tühi tuba? Sisustame selle ära!

alt

Kuidas plokiahela tehnoloogia kinnisvarasektorit muudab

alt

Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

alt

Kas sinu aed on suveks valmis?

alt

Millest sõltub sise- ja välisukse hind?

alt

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Kuidas nutikalt sisustada väikest elutuba?

alt

Bonava alustab Uus-Mustamäe teise etapi ehitusega

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!