Eesti Korteriühistute Liit: pühade meelelahutus ei tohi naabreid segada

Eesti Korteriühistute Liit tuletab detsembris meelde, et vilkuvate tulede, rõdude kaunistamise või ilutuleststikuvahendite kasutamisega tuleks piiri pidada. „Viimasel ajal on taas meieni jõudnud juhtumeid, kus inimesed on hädas kõrvalmaja rõdudel härivate vilkuvate pühadekaunistusega. Samuti kaevatakse igal talvel ilutulestikuvahendite kasutamise üle korrusmajade vahel,“ rääkis Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Korteriühistud, Urmas Mardi

Ta kutsub ilutulestiku kasutamisest korrusmajade vahel või rõduddel kindlasti loobuma. „Kindlasti ei tohiks ilutulestikuvahendeid kasutada korrusmajade vahel ega mingil juhul ka rõdudel, kuna tegemist on väga suure ohuga elanike varale ja tervisele. Juhtumeid, kus rakett on lennanud naabermaja rõdule ja selle süüdanud, on juba ette tulnud,“ rääkis ta.

Samuti ei pea Mardi õigeks nende kasutamist kogu detsembrikuu jooksul. „Inimesed kurdavad selle lõputu ilutulestikuvahenditega paugutamise üle, mis Eestis juba hilissügisel lahti läheb,“ nendib ta. „Piirangud ilutulestikuvahendite müügiaja ja kasutuskoha suhtes võiks kindlasti kõne alla tulla. Paljud riigid on siin seadnud karmid reeglid. Näiteks Soomes või Saksamaal saab ilutulestikuvahendeid osta vaid detsembri lõpupäevil.  Ja Inglismaal  on eraisikutel ilutulestiku kasutamine avalikes kohtades nagu tänavatel ja teedel lausa keelatud,“ toob ta näiteid.

Väga häirivaks on kujunenud ka vilkuvad ja muusikalised jõulukaunistused, mida inimesed oma rõdudele riputada armastavad.

„Valgusšõu ja jõululaulud võivad olla toredad, aga kui neid 24/7 vastu tahtmist kuulama pead, kujuneb sellest müraterror,“ nendib Mardi. Ta soovitab sellistest kaunistustest, mis teisi inimesi häirida võiks, loobuda.

„Korteriühistu sisekorda võiks kirjutada ka maja, sealhulgas rõdude dekoreerimist puudutavad reeglid – samuti selle, millal kaunistused maha võetakse, et jõulutuled jaanipäevani ei ripuks,“ leiab Mardi. Nii saab tema sõnul vältida olukorda, kus rõdudele ilmuvad silmariivavad ja müraterrorit tegevad vidinad. „Samuti võib lohakalt kinnitatud

kaunistustest saada oht, kui need näiteks tugevama tuulega alla kukuvad,“ hoiatab Mardi. „Igaühele jääb aga alati võimalus kujundada oma korter soovide kohaselt.“

Foto: Pixabay

Äkki maksin korteri eest liiga palju?

06.12.2019

alt
alt

Selgusid kinnisvaraportaali City24 Aasta Tähed 2019

07.12.2019

Sarnased uudised

alt

Millised on levinumad pettused kortermajade haldamisel?

alt

KredEx avas uue korterelamute rekonstrueerimistoetuse taotlusvooru

alt

Omanike keskliit: MKM peaks looma eluasemevaldkonna arengukava

alt

Puhkusekorteri üürijale kehtivad samad reeglid, mis püsielanikelegi

alt

KredEx avas korterelamute rekonstrueerimistoetuse taotlusvooru

alt

Tallinnas alustab tööd korteriühistukomisjon

alt

Milline on suurim üürikorteritega seotud probleem korteriühistutes?

alt

Korteriühistul tuleks põhikirjas loobuda 100% häälteeenamuse nõudest

alt

Ühistud tõmbavad kulusid alla

Kõige populaarsemad

1

Tallinna üüriturg vaevleb ülepakkumise käes

2

Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

3

Allahindlused kinnisvaraturul – müüt või tegelikkus?

4

Ehitusfirmad: kriisi mõjud jõuavad ehitussektorisse tuleval aastal

5

Hästi lähevad kaubaks ülikoolide lähiümbrusesse jäävad korterid

6

5 tegurit, mis aitavad turbulentsetel aegadel hoida ärikinnisvara väärtust

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla