Mustamäe on uute büroopindade ootuses

Tallinna ärikinnisvarasektor on muutuste teel. Koondutakse tööstusparkidesse, büroolinnakutesse ja linnapiiri taha. Samas on ka neid piirkondi, mis on säilitanud oma sissetöötatud funktsiooni, samas arenedes tänapäevasemaks. Näitena võib tuua Mustamäe ja selle erinevad äripiirkonnad.

Ärikinnisvara, Kristo Soitu, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Büroopinnad, Büroopinnad tallinnas

Ligi 65 000 elanikuga Mustamäe on koht, mis meelitab paljusid ettevõtteid. Selle põhjuseid on mitmeid: lähiümbruses elavad võimalikud töötajad, erinevaid äritegevusi toetav keskkond ja korralik ligipääs nii auto kui ühistranspordiga.

Ettevõtete jaoks on põhilisteks asukoha valikuks Mustamäe tee, Kadaka tee, Sõpruse pst ja Tammsaare tee lähiümbrus. Saadaval on nii uusi, kui renoveeritud vanemaid äripindu, mille hinnaklassi määravad kasutusotstarve, asukoht põhitänavate suhtes ja hoonete seisukord.

Uute büroopindade valik on väike

Suurima osa pakutavast moodustavad vanemad äripinnad, mille puhul on võimalik korraldada ettevõtte visioonist lähtuvaid ümberehitusi. Sel juhul arutatakse üürileandjaga tingimused läbi ning konsulteeritakse spetsialistidega täpsemad ehituslikud küsimused. Pika üürilepingu puhul on võimalik kokku leppida, et ümberehituse korraldab üürileandja ning tööde maksumus jagatakse üüriperioodi peale. Sellisel juhul pole üürilevõtjal vaja maksta kohe suuremat summat ning mõlemad osapooled saavad soovitud kokkuleppe.

Lihtsamate kütteta laopindade hinnataseme alumine ots jääb 2€/m2 juurde. Paremas seisukorras läbimõeldud lahendustega ladude puhul ulatub hind 5,5€/m2 eest.

Kes tahab uut ladu, peab reeglina leppima väiksema pinnaga, mis on integreeritud büroo- ja kaubandusruumiga. Taoliste pindade hinnatase varieerub sõltudes asukohast, võimalustest ja ehituskvaliteedist, pakkudes kohati konkurentsi piirkonna kaubanduspindadele. Siin algab hinnatase 7€/m2, ulatudes pindadel, kus laofunktsioon on pigem sekundaarne, 10-12€/m2 eest.

Erinevalt ladudest, on büroopindade peamised kasutajad Mustamäe linnaosas tagasihoidlikumate soovidega ja väiksemad ettevõtted. Samuti ka firmad, mis soovivad büroopinda hoida lao- ja tootmispindade lähedal. Vanemate büroopindade hinnatase jääb 5-8€/m2 vahele. Uute büroopindade valik on Mustamäel pigem väike, kuna olemasolevate büroomajade vakants on madal. Hinnatase oleneb reeglina pinna suurusest, lepingu pikkusest ning ka mitmest muust asjaolust, ent jääb valdavalt 9-13€/m2 vahele.

Valik järgmisel aastal kasvab

Astro kvartali arenduse raames rajatakse Kadaka ja Laki tänava vahelisese kvartalisse kokku ligi 20 000 ruutmeetrit eritüübilisi lao-, teenindus-, kaubandus ja büroopindu. Esimese etapina valmib jaanuaris huvitava planeeringuga büroo-, lao- ja kaubanduspind millel on parkimine vitriinakna ees ja 3 sissepääsuvõimalust. 

2020. aasta esimeses kvartalis valmib Megaroni poolt arendatav hoone Kadaka tee 3, kus on kaubandus-, lao- ja büroopinnad. Huvitava lahendusena on paigaldatud teisel korrusel asuvatele laopindadele ligipääsuks autolift, kuhu mahuvad tavamõõdus kaubikud.

Oktoobris sarikapidu pidanud ja 2020. aasta suvel valmiv kaasaegne büroo- ja parkimishoone Mauruse Maja Tammsaare teel pakub 2000m2 kontoripinda, ca 420 parkimiskohta ning esimese korruse kaubandus- ja teenindusruume.

Ühistuid kummitab nõrk võlamenetlus

18.11.2019

alt
alt

EKFL: Kinnisvaraettevõtjate kindlustunne on aastatagusest tugevam

19.11.2019

Sarnased uudised

alt

Siseturism aitas majutusäril püsida

alt

Tartu Kandi arenduse esimene hoone sai ehitusloa

alt

Viimsis valmib Eesti esimene sviitidega eakatekodu

alt

Ärikinnisvarafond Baltic Horizon Fund maksab investoritele 1,7 miljonit eurot

alt

Tallinna südalinnas avab uksed unikaalse majutuslahendusega hotell

alt

Paidesse kerkib Valgekivi ärikeskus

alt

Tartus algab Lidli kaupluse ehitus

alt

Tallinna rajatakse uus tehnopark

alt

Üürnikud lahkuvad kriisis selja pööranud kinnisvaraomanike juurest

Kõige populaarsemad

1

Korteritehingute aktiivsus on jõudsalt taastunud, korterite hinnad langenud

2

Kinnisvaraturg jätkas juulis taastumise lainel

3

Üüritulu deklareeritakse karmi sanktsiooni kartuses üha enam

4

Varajane tudengikorterite palavik vähendab kaugemate õppurite valikuid

5

Tartu Kandi arenduse esimene hoone sai ehitusloa

6

Siseturism aitas majutusäril püsida

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla