Mustamäe on uute büroopindade ootuses

Tallinna ärikinnisvarasektor on muutuste teel. Koondutakse tööstusparkidesse, büroolinnakutesse ja linnapiiri taha. Samas on ka neid piirkondi, mis on säilitanud oma sissetöötatud funktsiooni, samas arenedes tänapäevasemaks. Näitena võib tuua Mustamäe ja selle erinevad äripiirkonnad.

Ärikinnisvara, Kristo Soitu, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Büroopinnad, Büroopinnad tallinnas

Ligi 65 000 elanikuga Mustamäe on koht, mis meelitab paljusid ettevõtteid. Selle põhjuseid on mitmeid: lähiümbruses elavad võimalikud töötajad, erinevaid äritegevusi toetav keskkond ja korralik ligipääs nii auto kui ühistranspordiga.

Ettevõtete jaoks on põhilisteks asukoha valikuks Mustamäe tee, Kadaka tee, Sõpruse pst ja Tammsaare tee lähiümbrus. Saadaval on nii uusi, kui renoveeritud vanemaid äripindu, mille hinnaklassi määravad kasutusotstarve, asukoht põhitänavate suhtes ja hoonete seisukord.

Uute büroopindade valik on väike

Suurima osa pakutavast moodustavad vanemad äripinnad, mille puhul on võimalik korraldada ettevõtte visioonist lähtuvaid ümberehitusi. Sel juhul arutatakse üürileandjaga tingimused läbi ning konsulteeritakse spetsialistidega täpsemad ehituslikud küsimused. Pika üürilepingu puhul on võimalik kokku leppida, et ümberehituse korraldab üürileandja ning tööde maksumus jagatakse üüriperioodi peale. Sellisel juhul pole üürilevõtjal vaja maksta kohe suuremat summat ning mõlemad osapooled saavad soovitud kokkuleppe.

Lihtsamate kütteta laopindade hinnataseme alumine ots jääb 2€/m2 juurde. Paremas seisukorras läbimõeldud lahendustega ladude puhul ulatub hind 5,5€/m2 eest.

Kes tahab uut ladu, peab reeglina leppima väiksema pinnaga, mis on integreeritud büroo- ja kaubandusruumiga. Taoliste pindade hinnatase varieerub sõltudes asukohast, võimalustest ja ehituskvaliteedist, pakkudes kohati konkurentsi piirkonna kaubanduspindadele. Siin algab hinnatase 7€/m2, ulatudes pindadel, kus laofunktsioon on pigem sekundaarne, 10-12€/m2 eest.

Erinevalt ladudest, on büroopindade peamised kasutajad Mustamäe linnaosas tagasihoidlikumate soovidega ja väiksemad ettevõtted. Samuti ka firmad, mis soovivad büroopinda hoida lao- ja tootmispindade lähedal. Vanemate büroopindade hinnatase jääb 5-8€/m2 vahele. Uute büroopindade valik on Mustamäel pigem väike, kuna olemasolevate büroomajade vakants on madal. Hinnatase oleneb reeglina pinna suurusest, lepingu pikkusest ning ka mitmest muust asjaolust, ent jääb valdavalt 9-13€/m2 vahele.

Valik järgmisel aastal kasvab

Astro kvartali arenduse raames rajatakse Kadaka ja Laki tänava vahelisese kvartalisse kokku ligi 20 000 ruutmeetrit eritüübilisi lao-, teenindus-, kaubandus ja büroopindu. Esimese etapina valmib jaanuaris huvitava planeeringuga büroo-, lao- ja kaubanduspind millel on parkimine vitriinakna ees ja 3 sissepääsuvõimalust. 

2020. aasta esimeses kvartalis valmib Megaroni poolt arendatav hoone Kadaka tee 3, kus on kaubandus-, lao- ja büroopinnad. Huvitava lahendusena on paigaldatud teisel korrusel asuvatele laopindadele ligipääsuks autolift, kuhu mahuvad tavamõõdus kaubikud.

Oktoobris sarikapidu pidanud ja 2020. aasta suvel valmiv kaasaegne büroo- ja parkimishoone Mauruse Maja Tammsaare teel pakub 2000m2 kontoripinda, ca 420 parkimiskohta ning esimese korruse kaubandus- ja teenindusruume.

Ühistuid kummitab nõrk võlamenetlus

18.11.2019

alt
alt

EKFL: Kinnisvaraettevõtjate kindlustunne on aastatagusest tugevam

19.11.2019

Sarnased uudised

alt

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

alt

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

alt

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

alt

Sadamate andmeid näeb nüüd ka Maa-ameti geoportaalist

alt

Tartu vana veterinaarkooli kompleks otsib 625 000 euroga uut omanikku

alt

Capital Mill ostab Pärnu Mai keskuse

alt

Mis toimus äripindade turul 2020 ning mida võib tuua 2021?

alt

Müüki on pandud tuntud ööklubi

alt

Stockmanni hoone hind sõltub kaubamaja plaanidest

Kõige populaarsemad

1

Elamus elamust

2

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

3

Kinnisvaraturu uus sihtrühm on vanavanemad

4

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

5

Tiskreoja arendaja: uute kodude järele on nõudlus jätkuvalt kõrge

6

Kolme aasta jooksul selguvad Pärnu jõeruumi kasutamise tulevikusuunad

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!