Mustamäe on uute büroopindade ootuses

Tallinna ärikinnisvarasektor on muutuste teel. Koondutakse tööstusparkidesse, büroolinnakutesse ja linnapiiri taha. Samas on ka neid piirkondi, mis on säilitanud oma sissetöötatud funktsiooni, samas arenedes tänapäevasemaks. Näitena võib tuua Mustamäe ja selle erinevad äripiirkonnad.

Ärikinnisvara, Kristo Soitu, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Büroopinnad, Büroopinnad tallinnas

Ligi 65 000 elanikuga Mustamäe on koht, mis meelitab paljusid ettevõtteid. Selle põhjuseid on mitmeid: lähiümbruses elavad võimalikud töötajad, erinevaid äritegevusi toetav keskkond ja korralik ligipääs nii auto kui ühistranspordiga.

Ettevõtete jaoks on põhilisteks asukoha valikuks Mustamäe tee, Kadaka tee, Sõpruse pst ja Tammsaare tee lähiümbrus. Saadaval on nii uusi, kui renoveeritud vanemaid äripindu, mille hinnaklassi määravad kasutusotstarve, asukoht põhitänavate suhtes ja hoonete seisukord.

Uute büroopindade valik on väike

Suurima osa pakutavast moodustavad vanemad äripinnad, mille puhul on võimalik korraldada ettevõtte visioonist lähtuvaid ümberehitusi. Sel juhul arutatakse üürileandjaga tingimused läbi ning konsulteeritakse spetsialistidega täpsemad ehituslikud küsimused. Pika üürilepingu puhul on võimalik kokku leppida, et ümberehituse korraldab üürileandja ning tööde maksumus jagatakse üüriperioodi peale. Sellisel juhul pole üürilevõtjal vaja maksta kohe suuremat summat ning mõlemad osapooled saavad soovitud kokkuleppe.

Lihtsamate kütteta laopindade hinnataseme alumine ots jääb 2€/m2 juurde. Paremas seisukorras läbimõeldud lahendustega ladude puhul ulatub hind 5,5€/m2 eest.

Kes tahab uut ladu, peab reeglina leppima väiksema pinnaga, mis on integreeritud büroo- ja kaubandusruumiga. Taoliste pindade hinnatase varieerub sõltudes asukohast, võimalustest ja ehituskvaliteedist, pakkudes kohati konkurentsi piirkonna kaubanduspindadele. Siin algab hinnatase 7€/m2, ulatudes pindadel, kus laofunktsioon on pigem sekundaarne, 10-12€/m2 eest.

Erinevalt ladudest, on büroopindade peamised kasutajad Mustamäe linnaosas tagasihoidlikumate soovidega ja väiksemad ettevõtted. Samuti ka firmad, mis soovivad büroopinda hoida lao- ja tootmispindade lähedal. Vanemate büroopindade hinnatase jääb 5-8€/m2 vahele. Uute büroopindade valik on Mustamäel pigem väike, kuna olemasolevate büroomajade vakants on madal. Hinnatase oleneb reeglina pinna suurusest, lepingu pikkusest ning ka mitmest muust asjaolust, ent jääb valdavalt 9-13€/m2 vahele.

Valik järgmisel aastal kasvab

Astro kvartali arenduse raames rajatakse Kadaka ja Laki tänava vahelisese kvartalisse kokku ligi 20 000 ruutmeetrit eritüübilisi lao-, teenindus-, kaubandus ja büroopindu. Esimese etapina valmib jaanuaris huvitava planeeringuga büroo-, lao- ja kaubanduspind millel on parkimine vitriinakna ees ja 3 sissepääsuvõimalust. 

2020. aasta esimeses kvartalis valmib Megaroni poolt arendatav hoone Kadaka tee 3, kus on kaubandus-, lao- ja büroopinnad. Huvitava lahendusena on paigaldatud teisel korrusel asuvatele laopindadele ligipääsuks autolift, kuhu mahuvad tavamõõdus kaubikud.

Oktoobris sarikapidu pidanud ja 2020. aasta suvel valmiv kaasaegne büroo- ja parkimishoone Mauruse Maja Tammsaare teel pakub 2000m2 kontoripinda, ca 420 parkimiskohta ning esimese korruse kaubandus- ja teenindusruume.

Ühistuid kummitab nõrk võlamenetlus

18.11.2019

alt
alt

EKFL: Kinnisvaraettevõtjate kindlustunne on aastatagusest tugevam

19.11.2019

Sarnased uudised

alt

Kiiresti kasvavas Peetri alevikus avati spordi- ja vabaajakeskus

alt

Kolme aastaga valmib Tallinnas 175 000 ruutmeetrit büroosid

alt

Paljassaarde kerkib lähiriikide võimsaim filmitööstuse keskus

alt

Tallinna Sadam müüb enampakkumisel oma Paljassaare sadama kinnistud

alt

Endisesse veduridepoosse Tallinnas tuleb uudne konteinerhotell

alt

Sõõrumaa plaanib Patarei merekindlusesse investeerida 100 miljonit

alt

Tallinn saab esimese rohelise mõtteviisi kõrghoone

alt

Lasnamäele kerkib kaasaegne MotorCenter keskus

alt

Tallinnasse tulev rohebüroo saab päris taimkatte

Kõige populaarsemad

1

Selgusid kinnisvaraportaali City24 Aasta Tähed 2019

2

Äkki maksin korteri eest liiga palju?

3

Uued korterid on ja jäävad populaarseks

4

Taastatud raudtee tõstis väikeasula korterid rambivalgusesse

5

Kiiresti kasvavas Peetri alevikus avati spordi- ja vabaajakeskus

6

Auhinnatud Happy Home pakub isikupärast disaini ja stressivaba majaehitust

Toimetaja valik

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!

alt

5 tähelepanekut 2019. aasta üüriturust