Analüütikud: Baltikumi kinnisvaraturg on jätkuvalt tugev

Kinnisvarateenuste ja konsultatsiooniettevõtte CBRE esindajate sõnul on Baltikumis kinnisvara põhinäitajad jätkuvalt tugevad.

Kinnisvaraturu ülevaated, Jos Tromp, Baltikumi kinnisvaraturg, CBRE Group, Ignas Gostautas

CBRE Mandri-Euroopa teadusuuringute juhi Jos Trompi hinnangul on vaatamata Euroopa vananeva elanikkonna, väheneva sisserände ja madala inflatsiooni koostoimest tingitud majandusloidusele Balti kinnisvara rendi- ja ostutegevus ning teised põhinäitajad jätkuvalt tugevad, selgub CBRE pressiteatest. 

Tema sõnul on see nii tänu kaasaegsetele arendusprojektidele, globaalsete ettevõtete laienemisele ja toimivale eksporditööstusele.

Vilniuse ja Tallinna kontoripindu renditakse järjepidevalt, kuid sektori kasv stabiliseerub kavandatud projektide mahu suurenemise tõttu, täheldas CBRE Baltikumi Advisory & Transactions teenuste asedirektor Denis Rein.

Riias on tema sõnul aga võrdeliselt palju madalam pindade hõivatuse tase ja arendustegevust elavdavad Leedu ja Eesti arendajad, kes otsivad võimalusi väljaspool Baltikumi alasid, mis on juba küllastumas.

"Üleüldine vajadus uute kontoriruumide järele Baltikumis on tõusuteel, sest kasutajad muutuvad järjest nõudlikumaks valdkonna ökosüsteemide, üürilepingu paindlikkuse ja kasutajakogemuse suhtes. Võitlus oskustööjõu leidmise pärast survestab vanema kinnisvara omanikke veelgi ning annab eelise uusarendustele," selgitas Rein. 

CBRE Balti turu vanemanalüütik Ignas Gostautas ütles, et kapitalikulud ja lähedased partnerlussuhted on olulised nii uusarenduste kui ka vanema kinnisvara puhul. Viimast tuleb uuendada vastavalt kaasaaegse tarbija nõuetele, võttes arvesse mugavust ja kasutuskogemust.

Lihtsamad jaemüügiformaadid, sealhulgas mitmeotstarbelised peatänavaehitised või mugavad kaubandusrajoonid, mis võivad paremini toime tulla tarbijakäitumise muutumisega seonduvate riskidega, koguvad Balti turgudel populaarsust.  See trend võib Gostautase sõnul innustada uusi põhiinvestoreid Baltikumi kinnisvaraturule sisenema. 

Ka Balti riikide hotelliturg liigub järgmise arenguetapi poole. Kasvav mobiilsus, jõukus ja teadmised piirkonna kohta suurendavad stabiilselt hotellis veedetud ööde arvu, samas võistlevad hotellid aga jagamismajanduse lahendustega. 

CBRE Group on ülemaailmne kommertskinnisvara teenuste, investeerimise ja konsultatsiooni ettevõtte, peakontoriga Los Angeleses. 

Allikas: BNS

Tallinna ähvardab sotsiaalne ja ruumiline kapseldumine

15.11.2019

alt
alt

Ühistuid kummitab nõrk võlamenetlus

18.11.2019

Sarnased uudised

alt

Tallinna korteri hind lõi teist kuud järjest rekordi

alt

Eestiaegsed korterid on uusarendustega samas hinnas

alt

Tallinna eluaseme taskukohasus on sel aastal halvenenud

alt

Uued korterid on ja jäävad populaarseks

alt

Taastatud raudtee tõstis väikeasula korterid rambivalgusesse

alt

Novembrikuine kinnisvaraturg: tehingute arv languses, hinnad ikka tõusus

alt

Rendihinna reguleerimise oht on muutnud investorid ettevaatlikumaks

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind kasvas ligi 2060 euroni

alt

Tartlasel on kodu ostes kõvasti kauplemisruumi

Kõige populaarsemad

1

Selgusid kinnisvaraportaali City24 Aasta Tähed 2019

2

Äkki maksin korteri eest liiga palju?

3

Uued korterid on ja jäävad populaarseks

4

Taastatud raudtee tõstis väikeasula korterid rambivalgusesse

5

Kiiresti kasvavas Peetri alevikus avati spordi- ja vabaajakeskus

6

Auhinnatud Happy Home pakub isikupärast disaini ja stressivaba majaehitust

Toimetaja valik

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!

alt

5 tähelepanekut 2019. aasta üüriturust