Analüütikud: Baltikumi kinnisvaraturg on jätkuvalt tugev

Kinnisvarateenuste ja konsultatsiooniettevõtte CBRE esindajate sõnul on Baltikumis kinnisvara põhinäitajad jätkuvalt tugevad.

Kinnisvaraturu ülevaated, Jos Tromp, Baltikumi kinnisvaraturg, CBRE Group, Ignas Gostautas

CBRE Mandri-Euroopa teadusuuringute juhi Jos Trompi hinnangul on vaatamata Euroopa vananeva elanikkonna, väheneva sisserände ja madala inflatsiooni koostoimest tingitud majandusloidusele Balti kinnisvara rendi- ja ostutegevus ning teised põhinäitajad jätkuvalt tugevad, selgub CBRE pressiteatest. 

Tema sõnul on see nii tänu kaasaegsetele arendusprojektidele, globaalsete ettevõtete laienemisele ja toimivale eksporditööstusele.

Vilniuse ja Tallinna kontoripindu renditakse järjepidevalt, kuid sektori kasv stabiliseerub kavandatud projektide mahu suurenemise tõttu, täheldas CBRE Baltikumi Advisory & Transactions teenuste asedirektor Denis Rein.

Riias on tema sõnul aga võrdeliselt palju madalam pindade hõivatuse tase ja arendustegevust elavdavad Leedu ja Eesti arendajad, kes otsivad võimalusi väljaspool Baltikumi alasid, mis on juba küllastumas.

"Üleüldine vajadus uute kontoriruumide järele Baltikumis on tõusuteel, sest kasutajad muutuvad järjest nõudlikumaks valdkonna ökosüsteemide, üürilepingu paindlikkuse ja kasutajakogemuse suhtes. Võitlus oskustööjõu leidmise pärast survestab vanema kinnisvara omanikke veelgi ning annab eelise uusarendustele," selgitas Rein. 

CBRE Balti turu vanemanalüütik Ignas Gostautas ütles, et kapitalikulud ja lähedased partnerlussuhted on olulised nii uusarenduste kui ka vanema kinnisvara puhul. Viimast tuleb uuendada vastavalt kaasaaegse tarbija nõuetele, võttes arvesse mugavust ja kasutuskogemust.

Lihtsamad jaemüügiformaadid, sealhulgas mitmeotstarbelised peatänavaehitised või mugavad kaubandusrajoonid, mis võivad paremini toime tulla tarbijakäitumise muutumisega seonduvate riskidega, koguvad Balti turgudel populaarsust.  See trend võib Gostautase sõnul innustada uusi põhiinvestoreid Baltikumi kinnisvaraturule sisenema. 

Ka Balti riikide hotelliturg liigub järgmise arenguetapi poole. Kasvav mobiilsus, jõukus ja teadmised piirkonna kohta suurendavad stabiilselt hotellis veedetud ööde arvu, samas võistlevad hotellid aga jagamismajanduse lahendustega. 

CBRE Group on ülemaailmne kommertskinnisvara teenuste, investeerimise ja konsultatsiooni ettevõtte, peakontoriga Los Angeleses. 

Allikas: BNS

Tallinna ähvardab sotsiaalne ja ruumiline kapseldumine

15.11.2019

alt
alt

Ühistuid kummitab nõrk võlamenetlus

18.11.2019

Sarnased uudised

alt

Hästi lähevad kaubaks ülikoolide lähiümbrusesse jäävad korterid

alt

Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

alt

Allahindlused kinnisvaraturul – müüt või tegelikkus?

alt

Kinnisvaraturg jätkas juulis taastumise lainel

alt

Korteritehingute aktiivsus on jõudsalt taastunud, korterite hinnad langenud

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind langes juulis 0,3 protsenti

alt

Kõrgharitud eelistavad elada Harju ja Tartu maakonnas

alt

Kinnisvaraturul valitsevad optimism ja pessimism segamini

alt

Koroonakriis pani suvilaid soetama soomlased, aga mitte eestlased

Kõige populaarsemad

1

Korteritehingute aktiivsus on jõudsalt taastunud, korterite hinnad langenud

2

Kinnisvaraturg jätkas juulis taastumise lainel

3

Üüritulu deklareeritakse karmi sanktsiooni kartuses üha enam

4

Varajane tudengikorterite palavik vähendab kaugemate õppurite valikuid

5

Tartu Kandi arenduse esimene hoone sai ehitusloa

6

Siseturism aitas majutusäril püsida

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla