Tallinna Sadam kuulutas välja kruiisiterminali ehitushanke

Tallinna Sadam kuulutas välja riigihanke Tallinna Vanasadama kruiisiterminali ja sellega piirneva promenaadiala ehitustööde läbiviimiseks. Multifunktsionaalne ja keskkonnasäästlik kruiisiterminal ehitatakse Vanasadamasse olemasolevate kruiisikaide vahetusse lähedusse.

Ehitamine, Linnauuendus, Peeter Nõgu, Tallinna Vanasadam, Tallinna Sadam, Green Cruise Port

Mööda mereäärt ja tulevase kruiisiterminali katusetasandilt kuni muuli otsani rajatakse linnarahvale avatud jalutuspromenaad koos rohealadega.

Tallinna Sadama infrastruktuuri arendusdivisjoni juhi Peeter Nõgu sõnul on tulvase kruiisiterminali puhul lähtutud nii kruiisireisjate kui ka linnakodanike vajadustest. „Eesti  suurima mereväravana ning esimese mulje loojana soovime pakkuda meie pealinna külastajatele  parimat külastuselamust.  Vähemtähtis pole  mereääre avamine linnakodanikele ja külastajatele.  Usume, et uuest terminalist ja avatud jalutuspromenaadist saab linna üks visiitkaartidest ning armastatud ajaveetmiskoht  kohalikele.“

Hanke raames ehitatakse uus multifunktsionaalne kruiisiterminali hoone koos selle teenindamiseks vajalike tehnovõrkudega. Hoone suletud netopind on ligi 4000 ruutmeetrit. Ehitustööde osaks on hoone katusele olemasolevast kruiisiväravast kuni Vansadama Loodemuuli tipuni rajatav kergliiklustee ja haljastusega 900 meetri pikkune promenaad, mille ääres on pingid, väikesed platsid ja varjualused jalutajatele ning tegevusala nii igas vanuses lastele kui tervisesportlastele.

„Kogu kompleksi arhitektuurne lahendus on ainulaadne säilitades ja väärtustades olemasolevat ajaloolist Põhjamuuli ehk lainekaitseseina ning luues uue maamärgi mere poolt tulijatele. Arhitektuurse lahenduse üheks kandvaks ideeks ongi luua uus atraktiivse arhitektuuriga merevärav, mis samal ajal ei varjaks mere poolt saabujale Tallinna vanalinna ainuomast panoraami.,“ selgitas Peeter Nõgu.

Terminali ruumid saavad olema  avarad ja esinduslikud. Nii sise- kui ka välisarhitektuuris on tähelepanu pööratud materjalide ja inventari võimalikult headele keskkonnasäästlikkuse näitajatele. Hoonet hakkab kütma mereküte ning energiat ammutatakse lisaks päiksepaneelidest.

Põhilised kasutatavad materjalid on klaas, naturaalne betoon, termotöödeldud männipuit ja mustaks värvitud teras.  Avarates ruumides on palju elusaid taimi, mis loovad hea sisekliima ja tekitavad õdusa meeleolu..

Kruiisihooajavälisel ajal on ligi 2000 inimest mahutav  hoone kasutatav ürituste, kontsertide või konverentside korraldamiseks. Kompleksi oluline osa on aastaringselt toimiv restoran, mis pakub ajaveetmisvõimalusi promenaadil jalutajatele ja kutsub kaunist merevaadet nautima linnaelanikke ning külalisi.

Kruiisiterminali ja sellega kaasneva promenaadi ehitushanke pakkumiste tegemise tähtaeg on 06.12.2019 Kompleksi planeeritav valmimisaeg on suvi 2021.

Terminalihoone tehniline lahendus tugineb uuringule, milles selgitati välja kuidas rakendada uues hoones energiatõhusaid,  ökoloogilisi ja jätkusuutlikke lahendusi, mis sobiksid põhjamaisesse kliimasse ning mis võimaldaks hoonet opereerida ka kruiisihooajavälisel ajal. Uuringut toetas Euroopa Liit rahastades Interreg Läänemere programmi raames ellu viidud projekti Green Cruise Port.

Foto ja video: Tallinna Sadam

Tallinnas on korteri ruutmeetri hind üliharva ületanud 7000 euro piiri

23.10.2019

alt
alt

RKAS ostab 200 000 euro eest maakleriteenuseid

25.10.2019

Sarnased uudised

alt

Tallinna Sadama uus kruiisiterminal valmib juulis 2021

alt

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

alt

Läbi hoonefondi rekonstrueerimise kliimaneutraalseks Eestiks – miks on energiamärgis oluline?

alt

Hiiumaa pealinn sai uue keskväljaku

alt

Noore pere hea kogemus

alt

Triple Net Capital pani nurgakivi Peetris asuvale Veskikodu elurajoonile

alt

Tallinna uus linnakeskus Fahle Park rajab liiklusele uued otseteed

alt

Kolmanda MotorCenteri sarikapidu tähistanud YIT kavandab juba uut auto-moto ärihoonet

alt

Ehitushinnad langesid ka kolmandas kvartalis

Kõige populaarsemad

1

Saaremaal üüritakse välja imelist spaamaja

2

Uuring: Tallinna kesklinnas soovib elada ainult viiendik Eesti noortest

3

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

4

Citycon omandas Kristiine Keskusega piirnevad krundid

5

Oktoobri kinnisvaraturul koroonaviiruse mõju ei peegeldunud

6

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla