Kristiine korterite hinnad jätkavad tõusutrendis

Tallinna Kristiine linnaosa on roheline piirkond, kust leiab kortereid, ühepereelamuid kui ridamaju. Nii uute kui vanemate korterite turg Kristiines on aktiivne ja hinnad kerkivad tavapärases tempos. Arvestades pigem positiivset majanduskeskkonda ja tugevat nõudlust võib Kristiine korteritele prognoosida 3-5-protsendilist jätkuvat hinnatõusu.

Kinnisvaraturu ülevaated, Kristiine linnaosa korteriturg, Tallinn, Kritiine, Tarvo Tavast, Skanton Kinnisvara

Kristiine linnaosas tehakse tavapäraselt keskmiselt ligikaudu 200 korteritehingut kvartali jooksul. Tänavune august oli trendist mõnevõrra tagasihoidlikuma tehingumahuga. Selle põhjuseks asjaolu, et augustis sõlmiti mõnevõrra vähem tehinguid uute korteritega.

Kristiines uutest korteritest puudust ei ole

Uute korterite väiksem tehingute maht ei ole tingitud sellest, et uued korterid oleksid otsa saanud. Kristiines on jätkuvalt pakkumises ligikaudu 300 uut korterit. Suuremate ja maamärgiliste projektidena kerkivad Kristiines Torn Tondi tänaval ja Järve Tornid. Nende kõrval mahukamate terviklikku piirkonda kujundavate projektidena näiteks Kristiine City ja Lõvirahu korterelamud.

Uute korterite pakkumiste hind Kristiine linnaosas on vahemikus 2300-3000 €/m². Hinnad sõltuvad asukohast Kristiines, kaugusest kesklinna piirist ja hoone luksuslikkusest. Uute korterite hinnad on kasvanud ühtlaselt samas taktis kogu Tallinna korterite hindadega. Tänane uute korterite keskmine hind on aastatagusest keskmiselt 2-4% kõrgemal. Arvestades Eesti ja Tallinna üldist heaolu ning palga kasvu, võib seda pidada üsna tagasihoidlikuks hinnatõusuks.

Uute korterite hinnaliikumised on nagu mujalgi Tallinnas pisut alla jäänud vanemate korterite hinnatrendidele. Vanemate korterite aastane hinnatõus on ligikaudu 3-5%. Nõukogudeaegse paneelelamu n-ö standardkorteri keskmine ruutmeetrihind on Kristiines 1500-1700 €/m².

Kristiine korterituru prognoosid on positiivsed

Korteriturul on nii uuemate kui vanemate korterite sektoris pakkumist mõnevõrra vähemaks jäänud. Nõudluse poole pealt on aga aktiivsus üsna tugev, sest inimestel on nii tööd kui palka. Samuti on eluasemelaenude tingimused üsna mõistlikud, mis mõjutab inimeste korteritehingute tegemise võimalusi positiivses suunas. Ehk tuleb kohalik intressimäärgi üldise globaaltrendi taustal pisut allapoole ja annab koduostjatele täiendavat tuge.

Nii võib prognoosida, et kesklinna lähedust nautiv roheline Kristiine linnaosa saab olema jätkuvalt aktiivse korterituruga piirkond. Uute arendusprojektide jätkuv lisandumine on üks oluline tegur, mis kergitab Kristiine linnaosa kui elukeskkonna väärtust. See annab alust prognoosida, et Kristiine hinnad jätkavad senist mõistlikku kasvutrendi 3-5% aasta baasil.

Kinnisvaraturu ülevaated, Kristiine linnaosa korteriturg, Tallinn, Kritiine, Tarvo Tavast, Skanton Kinnisvara

Baltic Horizon ostis ligi 21 miljoniga ärikeskuse Vilniuses

14.10.2019

alt
alt

Ainulaadne ÖÖD – investeering, mis tasub end kahe aastaga

15.10.2019

Sarnased uudised

alt

Kinnisvaraturul läheb paremini kui oleks võinud oodata

alt

Eesti elamuhindade kasv oli esimeses kvartalis EL-i suurimate seas

alt

Kinnisvaraturul on kindlustunne taastumas

alt

Kinnisvara odavmüük jäi olemata

alt

Kinnisvaraturg lõi juunis positiivse meeleolu

alt

Eesti korteriturul taas lõug vee peal

alt

Korterihindade poolekslöömist seekord ei tule

alt

Tallinn on Balti pealinnade kinnisvaraturgude võrdluses väheke paremas seisus

alt

Mais oli kinnisvaraturu aktiivsus ligi kolmandiku madalam kui aasta eest

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvara odavmüük jäi olemata

2

Kinnisvaraturg lõi juunis positiivse meeleolu

3

Kinnisvaraturul on kindlustunne taastumas

4

5 nõuannet, kuidas vabaneda kodus tolmust ja bakteritest

5

Patarei Merekindluses algas uus ajajärk

6

Maikuus oli majutuses külastajaid 88 protsenti vähem

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras