Gaasiküttega kortereid ja maju ei maksa karta

Viimastel aastatel palju kõneainet leidnud gaasiõnnetuste tõttu on osa klientidest hakanud gaasiküttega kortereid ja maju pelgama.

Kinnisvara ostmine, Gaasiküte, Heilin Reimand, Küttesüsteem, Küttesüsteemide hooldamine 

Tegelikult on gaasiküte üks ohutumatest ning seejuures ka ökoloogiliselt puhtaimatest soojusallikatest. Õnnetusi on põhjustanud eelkõige seadmete ebaprofessionaalne paigaldus ja vale kasutamine. Samuti on probleemiks olnud korteris tehtud remont, mille käigus on suletud ventilatsiooniavasid ning vingul ei ole seetõttu enam kuhugi minna.

Kaasaegsete gaasikatelde kasutamisel ei ole vingugaasi lekkimine võimalik, kui seadmete paigaldamisel ja kasutamisel on rangelt kinni peetud ohutusreeglitest ning töid on teostanud vastava ala pädevustunnistusega spetsialistid. Lisaks, tänapäevased gaasiseadmed on varustatud tundlike anduritega ning vähimagi ohu korral lülitub seade automaatselt välja.

Soovitused gaasiküttega kodu ostjale ja omanikule:

Uut kodu ostes eelistage kindlasti kontrollitud taustaga ettevõtteid, et ehitustööd oleks teostatud professionaalselt, sest gaasiseadmete toimimiseks vajalikud avad ja lõõrid ning ventilatsioonisüsteemi ehitavad välja just ehitajad, mitte gaasiseadmeid paigaldavad tehnikud.

Olemasolevate gaasiseadmete hooldust ja kontrolli peaks laskma teha vähemalt korra aastas. Valige kindlasti ettevõte, millel on sertifitseerimisasutuse väljastatud pädevustunnistus ja töid teostaval spetsialistil on olemas pädevussertifikaat. Seadme regulaarne hooldamine tagab selle ohutu ja efektiivse toimimise, ökonoomse energiakulu ja pikaealisuse.

Kui plaanite kodu ümberehitust, siis kindlasti kooskõlastage ehitusprojekt vastavate ametkondadega, sest tööde käigus muutub sageli ka õhu liikumine ruumis. Ka näiteks vannitoa ukse vahetus või kööki uue õhupuhasti paigaldamine muudab gaasiseadme töökeskkonda, mistõttu tasub ka neid lihtsamaid muudatusi tehes konsulteerida spetsialistidega.

Veenduge, et teie kodu ventilatsioon toimib korrektselt. Selleks, et gaasiseadmed saaksid ohutult ja korrektselt töötada, peab ruumis olema tagatud õhuvahetus.

Igapäevase kindlustunde tagamiseks paigaldage täiendava ohutusabinõuna ka vingugaasiandur. 2018. aastast on Eestis vingugaasiandur kohustuslik kõikides eluruumides, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade.

Lisainformatsiooni gaasiohutuse kohta leiate Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalveameti koduleheküljelt. Töid tellides uurige sealt ka ettevõtete kohta, millel on olemas vastavate tööde tegemiseks litsents. Kindlasti hoiduge gaasitööde isetegemisest või neid mõnele tuttavale „remondimehele“ usaldamisest.

Foto: Pixabay

Kinnisvara ostu-müügitehingute arvu tipp jäi 2017. aastasse

10.10.2019

alt
alt

Kinnisvarainvestori taasärkav vaenlane – vakants!

11.10.2019

Sarnased uudised

alt

Millised on üleandmise-vastuvõtmise akti olulised aspektid kinnisvara ostul, müügil ning üürimisel?

alt

Kaugtõestamine on kriisiaja kinnisvaratehingute päästerõngas

alt

Kuhu kardetakse kodu osta?

alt

Kinnisvara ostja seisukohalt on kõige olulisem arvestada puudustega

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda

alt

RMK on eraomanikelt ostnud 63 looduskaitsealust kinnistut

alt

Osta kinnisvara raudtee lähedale

alt

Kinnisvara ostes ära vaata ainult ostuhinda, vaid kogu omamiskulu

alt

Kuidas leida parimat kinnisvara?

Kõige populaarsemad

1

Kodulaenu sissemakse on kättesaadav vaid 13 protsendile peredest

2

Kinnisvaraturg püsis aprillis jätkuvalt kuum

3

Kas oled mõelnud, kui suur on sinu kodulaenu makse 10 aasta pärast?

4

Uuenduslikku tehaselise rekonstrueerimise toetust taotleb 37 korteriühistut üle Eesti

5

Üürileandjail tuleb hakata lemmikloomadega üürnikega rohkem leppima

6

Keskmine kodulaenu summa on kasvanud üle 100 000 euro

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?