LHV pensionifondid ostsid Tallinnas Microsofti büroohoone

LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga soetasid Tallinnas TalTechi teaduslinnakus asuva Skype’i majana tuntud büroohoone, mille suurimaks üürnikuks on Microsofti Eesti arenduskeskus.

Ärikinnisvara, LHV, Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ, Kristo Oidermaa, Raiko Uri, LHV Varahaldus, Newsec Baltic, Lumi Capital, TalTech6850 ruutmeetri suurune büroohoone paikneb tehnoloogiaettevõtete poolt hinnatud piirkonnas. Microsofti büroohoone ost täiendab LHV pensionifondide Eesti kinnisvarainvesteeringute portfelli, teatas LHV.

"Oleme veendunud, et väga heas seisus hoone koos tugeva ja rahvusvaheliselt tegutseva ankurüürnikuga kindlustab omanikule stabiilset rahavoo laekumist ja pakub LHV klientidele atraktiivset tootlikkust," sõnas LHV pensionifondide fondijuht Kristo Oidermaa.

"Vähetähtis ei ole ka hoone soodne paiknemine TalTechi linnaku keskmes ja pikaajalise perspektiiviga tehnoloogiaettevõtete vahetus läheduses," lisas fondijuht.

"Microsoft on üks maailma juhtivaid tarkvaraettevõtteid ning tugevamaid üürnikke Eesti kinnisvaraturul. Oleme tänulikud võimaluse eest üle võtta edukalt toimiv koostöö. Tegemist on sobiliku täiendusega meie portfelli," ütles Lumi Capitali juhtivpartner Raiko Uri.

2006. aastal Nordeconi poolt ehitatud hoonet on pidevalt uuendatud ja ümber ehitatud vastavalt kliendi vajadustele. LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga ostsid hoone selle arendajalt Arealiselt.

Tehingu juriidiliseks nõustajaks oli advokaadibüroo Eversheds Sutherland ning tehnilistes küsimustes nõustas HML Project Management. Müüjapoolne juriidiline nõustaja oli advokaadibüroo Ellex Raidla. Tehingut vahendas Newsec Baltic.

ASi LHV Varahaldus pensionifondidel on üle 176 000 klienti. LHV pakub nii aktiivselt kui ka passiivselt juhitud teise ja kolmanda samba pensionifonde, mille maht kokku on üle 1,3 miljardi euro.

Lumi Capital on kinnisvara investeeringute juhtimisega tegelev ettevõte, kelle klientideks on nii kodu- kui välismaised era- ja institutsionaalsed investorid.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

August oli majutusettevõtetele hea kuu

08.10.2019

alt
alt

Aasta esimesel poolel korterite hinnakasv aeglustus

09.10.2019

Sarnased uudised

alt

Patarei Merekindluses algas uus ajajärk

alt

YIT alustab uue hipodroomi ehitust Tuulasse

alt

East Capital ostab 45,75 miljoni euroga SEB peakontori hoone Tallinnas

alt

Lasnamäel algab MotorCenter Tähesaju ehitus

alt

Miks valida kombineeritud pinnalahendusega ärihoone?

alt

Äripinna üürija hindab keskpärasust

alt

Suur ülevaade: kus ja millise summa eest saab Tallinnas töökoha üürida?

alt

Hampton by Hiltoni hotell sai linnalt ehitusloa

alt

Hipodroomi ärikvartali ehitus võib veel tänavu hoo sisse saada

Kõige populaarsemad

1

City24 „Kodukohting“ kutsub külastama oma unistuste kodu

2

Eesti korteriturul taas lõug vee peal

3

Korterihindade poolekslöömist seekord ei tule

4

YIT alustab uue hipodroomi ehitust Tuulasse

5

US Real Estate juhatuse esimehena alustas tööd Aavo Kokk

6

Puhkusekorteri üürijale kehtivad samad reeglid, mis püsielanikelegi

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras