Klaasitud või kinniehitatud rõdu peletab korteriostjaid

Tallinna korterituru vaeslapse tunneb kõige kindlamalt ära klaasitud või kinniehitatud rõdu järgi, mis viib müüjalt enam kui 200 eurot iga korteri ruutmeetri kohta, näitab City24 korteripakkumiste analüüs. 

Kinnisvaraturu ülevaated, Korteriturg, Kinnisvaraturg, Karin Noppel-Kokerov, Korterite müük

"Asi pole niivõrd klaasitud rõdus eneses, kui korteritüübis, mida ta sümboliseerib," rõhutas City24 juhataja Karin Noppel-Kokerov. "Klaasitud rõdu käib kõige tüüpilisemalt kaasas 1970ndate lõpu Lasnamäe ja Õismäe korteritega, mida on aja jooksul küll renoveeritud, aga moel mis maksejõulisemat ostjat ei rahulda."

Nõukogude aegseid klaasitud või kinni ehitatud rõduga kortereid pakuti esmaspäevase seisuga Tallinnas müügiks 180 tükki, keskmiselt 1595-eurose ruutmeetrihinnaga. Rõduta nõukogude aegseid kortereid aga keskmiselt 1920-eurose ruutmeetrihinnaga. 

Pakkumishindade analüüs näitas, et ka n-ö tavaline rõdu pole nõukogude aegses paneelmajas müügiargument, sest nendega varustatud korterite keskmiselt 1660-eurone ruutmeetrihind jääb samuti märgatavalt alla rõduta korteritele. "Nõukogude inimesele ei ehitatud rõdusid hommikuse espresso nautimiseks, vaid pigem pesu kuivatamiseks ja kolikambriks, ning kena lahtist rõdu teha on temast raske," selgitas Noppel-Kokerov. "Tänapäeva ostja kujutleb end kodu otsides rõdule pigem sõpradega pühapäevahommikust proseccot nautima kui moppi ja pesuresti hoiustama."

Kinniehitatud rõdudest on magalarajoonides paljudest tehtud ka nö toapikendus, mis võib aga korteriomanikule kulukaks osutuda, kui ühistu otsustab fassaadi või rõdusid renoveerida.

„Rõdu on kaasomand isegi kui ta on toaga kokku ehitatud, ja kui fassaad või rõdud väljastpoolt korda tegemist vajavad, võib omanik seista uute kulude ja ümberehituse ees,“ täpsustas Noppel-Kokerov.

Negatiivselt mõjutab nõukogude-aegsete korterite hinda ka lifti olemasolu - liftiga majades müüakse kortereid keskmiselt 195 eurot odavamalt ruutmeetri kohta. "Ka lift on pigem sümbol kui põhjus: liftiga nõukogude-aegsed kortermajad on lõviosas "mägede" suured, 1980ndatest pärit napi privaatsusega majad," selgitas Noppel-Kokerov.

Kas lammutada lagunev maja enne kinnistu müüki või mitte?

30.09.2019

alt
alt

Oktoobriga algab teine suvilavarguste hooaeg

01.10.2019

Sarnased uudised

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid neljandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Tallinna korterite müük tõusis ühe kuuga veerandi võrra

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind tõusis märtsis 8,6 protsenti

alt

Rahu, mingit buumi ei ole!

alt

Tallinna kinnisvarasse voolab värsket raha

alt

Eesti inimesed unistavad elada äärelinnas ja maal

alt

Võrdlus: Kui palju maksab maa Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Kiievis?

alt

Kus on kinnisvaramull?

Kõige populaarsemad

1

Lennusadamasse kerkib kolm uut elumaja

2

Tõrva saab peagi ligi 2,4 miljonit eurot maksva uue spaa

3

Kalamaja tuiksoonele rajatakse 30 miljonit maksev ärikvartal

4

Kodukontorid uusi büroopindu siiski tühjaks ei jäta

5

Ehitaks maja, aga kuidas alustada?

6

Ligi pooled eestlased sooviksid soetada oma kodule päikesepaneelid

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?