Eesti kinnisvaraarendaja ehitab Riia IKEA kõrvale hiiglaslikku kaubanduskeskust

Eesti kinnisvaraarendaja Estmak Capital rajab koostöös ettevõttega VPH Latvia Riiga mitmeotstarbelise kaubandus-meelelahutuskeskuse „Saga“, mis paikneb IKEA kaupluse kõrval. Projekti investeeritakse ligi 70 miljonit eurot.

Ehitus, Ärikinnisvara, Estmak Capital, VPH, Läti, Saga shopping mall, Läti kaubanduskeskused, Saga, VPH Latvia, Riia, Saga Riga, Kaubanduskeskused, Juris Barkāns, Timofey Sukonkin

„Meil on hea meel teha koostööd sellise professionaalse kinnisvaraarendajaga nagu VPH, kes omab suurt kogemust kaubanduskeskuste rajamisel nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas. Usun, et meie ettevõtete sünergia toob väärika tulemuse ning Riiga kerkib mitmel viisil unikaalne kaubandus-meelelahutuskeskus,“ ütles Estmak Capitali asutaja Timofey Sukonkin.

„Soovime luua peredele suunatud vabaaja veetmise ja ostlemise kontseptsiooni, kaasates omas valdkonnas olulisi üürnikke ja partnereid. Meie tulevaste üürnike seas on eestlastele juba tuntud kaubamärke, mis aga Läti turul on uued,“ lisas VPH Latvia direktor Juris Barkāns.

Sukonkini sõnul on Estmak Capitali missioon luua keskkonnasõbralikke kinnisvaraobjekte, kasutada energiatõhusaid tehnoloogiaid ning suhtuda keskkonda säästlikult ja jätkusuutlikult.

„Kaubanduskeskus „Saga“ ehitatakse vastavalt kõrgeimatele ehitusstandartidele, mille tulemusena tekib aasta pärast Riiga ülimalt keskkonnasäästlik kaubandus-meelelahutuskeskus, mis on mõeldud kogu perele,“ lisas Sukonkin. Kaubandus-meelelahutuskeskuse „Saga“ kontseptsioon lähtub rohelise mõtteviisi põhimõtetest, mis aitavad ka külalistel teha kaalutletuid ja keskkonnasäästvaid otsuseid.

Uue kaubanduskeskuse üldpind on 57 000 ruutmeetrit. Tänaseks on ehitusluba väljastatud ning kavakoheselt võetakse keskus kasutusele järgmise aasta sügisel. Kaubanduskeskuse rohealad ja haljastus hõlmavad umbes 30 000 ruutmeetrit, parklas on ette nähtud kohad 2000 autole.

„Saga“ kaubanduskeskus asub 10 kilomeetri kaugusel Riia kesklinnast ning 20 kilomeetri kaugusel Riia lennujaamast.

Eesti ettevõte Estmak Capital tegeleb innovaatiliste kinnisvaraobjektide arendamisega Balti riikides, spetsialiseerudes kõrgtehnoloogiliste ning energiatõhusate ehk „roheliste hoonete“ rajamisele eesmärgiga vähendada ressursside kasutamist hoonete kogu elutsükli vältel. Eestis on Estmak Capitali tuntuimateks arendusteks ärihoone Explorer, millele esimesena Baltimaades omistati plaatina LEED-sertifikaat, ning elamukompleks Promenaadi Majad, kus esimest korda Eestis kasutatakse kortermajas 20 meetri sügavusel asuvaid maaküttevaiu.

Büroopinna leidmine ei ole nii lihtne kui ettevõtte asutamine

30.09.2019

alt
alt

Kas lammutada lagunev maja enne kinnistu müüki või mitte?

30.09.2019

Sarnased uudised

alt

Sõlmiti leping Porto Franco esimese maja ehitamise peatöövõtuks

alt

Aqva Hotels rajab Viljandisse veekeskuse

alt

Pärnu kaubanduskeskus Port Artur kavandab laiendust

alt

Koolide ja muude avalike objektide ehitus jääb ukrainlasteta seisma

alt

Ülemiste City uus 12-korruseline büroohoone sai nurgakivi

alt

Endise Szolnoki keskuse ja turu asemele kerkib Rimi supermarket

alt

Tallinna kesklinna kerkib 20 miljoni eurone tervisemaja

alt

Tallinna Maakri tänavale kerkiv uus pilvelõhkuja sai ehitusloa

alt

Tallinna sadama D-terminalis peeti sarikapidu

Kõige populaarsemad

1

Vanasadama piirkonnast saab moodne mitmekülgne linnaruum

2

Aasta esimesel poolel korterite hinnakasv aeglustus

3

Kinnisvara ostu-müügitehingute arvu tipp jäi 2017. aastasse

4

Gaasiküttega kortereid ja maju ei maksa karta

5

Kinnisvarainvestori taasärkav vaenlane – vakants!

6

Eesti elamukinnisvara hinnad kasvasid EL-i keskmisest kiiremini

Toimetaja valik

alt

Peidetud kinnisvarapärlid ehk kuhu investeerida?

alt

Eramu ehitamine maksab märksa rohkem kui selle eest müües tagasi saab

alt

Tulevikule annab näo kliimapagulane, mitte EURIBOR