Üüriline võiks oma vara ja vastutuse kindlustada

Eluaseme üüriturul on sügis alati aktiivne aeg – lisaks tavapärastele uue kodu otsijatele on ka palju tudengeid, kes on äsja end sisse seadnud üürikorterisse. Kui kodu ostmisel on kodukindlustuse sõlmimine juba üsna tavapärane praktika, siis üürikodu puhul unustatakse enda ja oma vara kaitsmine lihtsalt ära.

Kindlustamine, Üürimine, Annika Mällo, Kindlustus, Üür, Üürile anda, Üürikorterid, Üürija, Üürileping, Üürikorteri kindlustamine, Üürilepingu sõlmimine

ERGO kodukindlustuse tootejuht Annika Mällo selgitas, et nii nagu tavalist kodu, saab ka üürikodu kindlustada vaid omanik. Kui üüriline soovib oma isiklikke asju kindlustada, olgu selleks jalgratas, mööbel või tahvelarvuti, siis seda peab ta ise tegema.

Oma isiklikke asju saab kindlustada koduse varana ehk kõik mis kuulub inimesele, on sel juhul kindlustatud – üldjuhul ka siis, kui asjad on temaga kaasas. „Näiteks pole reisile minnes eraldi pagasikindlustust vajagi ja Euroopa Liidu piires on vara kindlustatud,“ rääkis Mällo. Vara kindlustamine on kasulik ka siis, kui näiteks naaberkorteris uputab ning üürikorteris olev üürilise enda mööbel saab selle läbi kahjustada. Korteriomaniku kodukindlustus üürilise esemeid ei korva.

„Samuti soovitame alati enda kaitseks sõlmida ka vastutuskindlustuse, kuna see aitab kolmandatele osapooltele tekitatud kahjude korvamisel,“ ütles kindlustusekspert. Näiteks juhtum, kus üürilise lapsed jätsid vannis vee jooksma ning vannikardin takistas vee äravoolu. Tulemuseks oli veeuputus, mis ujutas üle alumise naabri korteri. Samuti on olnud juhtum, kus vesipiibu süsi visati üürilise poolt köögis asuvasse prügikasti. Prügikast süttis ning põletas läbi veetorud. Vesi küll kustutas seejärel tulekahju, kuid ujutas üle ka alumise naabri. 

Lisaks oma vara ja vastutuse kindlustamisele võiks Mällo sõnul omanikult uurida, kas korterile on üldse kodukindlustus sõlmitud. Kodukindlustus kaitseb nii korteri omanikku kui ka üürilist ootamatuste eest. Näiteks kui ütleb üles küttesüsteem või puruneb veetoru – sel juhul tegeleb kahjude likvideerimise ning üürilisele ajutise elamispinna leidmise ja kulude katmisega korteriomaniku kindlustus.

Foto: Pixabay

Tartus müüdi rekordiliselt ligi 100 uut korterit

24.09.2019

alt
alt

Postimees Grupi majas avatakse 2021. aastal neljatärnihotell

25.09.2019

Sarnased uudised

alt

Kodu lühiajaline väljaüürimine võib omanikule kalliks maksma minna

alt

Viljandimaal valmis kohaliku tööhõive soodustamiseks üürimaja

alt

Kortereid antakse üürile 20-30 protsenti odavamalt

alt

Mille eest kaitseb kindlustus koduaias?

alt

Korterite hindu ei dikteeri enam müüjad, vaid ostjad

alt

Kas eriolukord annab õiguse nõuda üürisumma vähendamist?

alt

Kriis muudab omanike turu üürnike turuks

alt

Ehitusjärgus või renoveerimist ootava kodu puhul ei tasu kindlustust alahinnata

alt

Üüriinvestorite ja külaliskorterite tõetund

Kõige populaarsemad

1

Riik suurendab väikeelamute omanikele mõeldud rekonstrueerimistoetust

2

Korterimüüjad hoiavad hindu paigal

3

Eraklientide käitumine ennustab lööki linnakorteritele

4

Kinnisvaratehingute arv kukkus aprillis aastases võrdluses kolmandiku võrra

5

Kuhu tõttad, maakleriamet?

6

Uus elurajoon meelitab elanikke suure õunaaiaga

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras