Kuidas leida oma kinnisvaraprojektile rahastust?

Igal aastal võrdleb Maailmapank riikide majandusi baseerudes sellele, kui lihtne on võrreldavas riigis äritegevust teha.

Investeerimine, Sisuturundus, Kinnisvaralaenud, EstateGuru, Kinnisvaraprojektide finantseerimine, Kinnisvara rahastamine, Kinnisvaraprojektide rahastamineNagu artiklis selgub, on Eestis kinnisvaraäri tegemine ning sellega kaasnev lubade taotlemine ja kinnisvara registreerimine väga lihtne – oluliselt keerulisem on aga vajaliku rahastuse leidmine. Just siinkohal tuleb mängu ühisrahastus. EstateGuru eesmärk on aidata ettevõtteid vajaliku rahastuse leidmisel ning muuta kinnisvaraäri Eestis võimalikult mugavaks ja sujuvaks. EstateGuru võimaldab ettevõtjatele ligipääsu üle 30 000 liikmega investorbaasile, kes teenivad projekti investeerimise eest intresse.

Miks investorid Eestisse pöörduvad?

Eesti on efektiivse ning lihtsa infrastruktuuriga progressiivne ärikeskkond. Riigi e-teenused, mobiilkommunikatsioon ning internetiaplikatsioonid on maailma kõige arenenumate hulgas.

Eesti atraktiivsust näitab eelkõige suur Eestis äri tegevate välisinvestorite hulk ning ülemaailmselt tuntud välisorganisatsioonide domineerimine mitmes Eesti majandussektoris.

Seega, koos jätkuva majanduskasvu ja kasvavate välisinvesteeringutega kasvab ka nõudlus kinnisvara järele. See tagab lisaks kinnisvarainvestoritele suurepärase võimaluse ka kinnisvaraarendusega tegelevatele firmadele.

Soovin jätkata kinnisvaraprojektiga, kuid pank ei anna laenu. Mida peaksin tegema?

Pärast majanduskriisi (ja hiljutisi rahapesuskandaale) on pankade vastuvõtlikkus riskidele oluliselt vähenenud, mis tähendab, et pankade laenukriteeriumid on muutunud karmimaks. Pankadel on kitsad laenamistingimused, mis ei soosi ettevõtjast laenuvõtjat ning seega mitmed tugevad laenutaotlused lükatakse sageli panga poolt tagasi.

Mis saab juhul, kui Sinu ettevõte ei vasta pankade jäikadele laenutingimustele? Võibolla on Sul varasem laen, mis mõjutab Sinu krediidiskoori? Kelle poole siis pöörduda?

Oled Sa kaalunud ühisrahastust?

EstateGuru on Euroopa juhtiv lühiajalisi kinnisvaralene vahendav keskkond, kust saavad abi ka need ettevõtted, kes pangast sõltumata tugevast äriplaanist ja piisavast tagatisest laenu ei saa. EstateGuru tugevdab kohalikku laenamis- ja investeerimisturgu läbi ühisrahastamise.

Mis on ühisrahastamine?

Veebipõhiseid ühisrahastusplatforme võib vaadata kui kaht osapoolt ühendavat lüli – investorid, kes tahavad teenida oma tagatud investeeringute eest kasumit, ning ettevõtjad, kes tahavad kaasata kapitali oma projekti finantseerimiseks – ning seda mõlemale sobiva intressimäära juures.

EstateGuru muudab oma projektide finantseerimiseks vajaliku rahastuse saamise ettevõtjatele lihtsamaks. Potentsiaalselt laenuvõtjalt oodatakse detaile projekti kohta ning finantseerimisavalduse täitmist, mis peab olema EstateGuru poolt aktsepteeritud. Kui projekt on EstateGuru jaoks sobiv, lisatakse laenutaotlus EstateGuru veebiportaali, kus investorid saavad projekti investeerida.

Tahad kaasata täiendavat kapitali? Uuri EstateGuru laenutingimusi siit!

Eesti Arhitektide Liidu aastapreemiate nominendid 2019

23.09.2019

alt
alt

Tartus müüdi rekordiliselt ligi 100 uut korterit

24.09.2019

Sarnased uudised

alt

Ainulaadne ÖÖD – investeering, mis tasub end kahe aastaga

alt

Ülevaade Leedu elamukinnisvara turust

alt

Millal kasutada sildlaenu?

alt

Miks kaasavad laenuvõtjad raha intressiga 11% aastas?

alt

Usaldusväärne ja kasumlik - Investeerimine kinnisvarasse Reinvest24-ga

alt

Müügis on Tallinna vanalinna imeline pärl

alt

Tartu ridaelamukompleks ootab arendajat

alt

Ühisrahastusplatvorm Bulkestate on Läti turule toonud juba 25 riigi kinnisvarainvestorid

alt

Konkurents Eesti ühisrahastusturul tugevneb

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Kinnisvaraturule on saabunud defitsiit

6

5 asja, mille arvelt ei tohiks kontorit valides kokku hoida

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla