Kuidas büroopindade elektriarvest 60 protsenti kokku hoida?

Fausto Capital ehitab Tallinna kesklinna, endise tselluloositehase alale moodsa ärilinnaku, Fahle pargi, mis pakub ettevõtetele innovaatilisi ning ainulaadse arhitektuuriga A+ klassi büroopindu. Kvartali nutikad ja energiasäästlikud hooneautomaatika lahendused on välja töötanud ettevõtte Hearum.

Ärikinnisvara, Fahle Park, Fausto, Hearum, Fausto Capital, Jürgo Aun

„Tänapäevases büroos töötav inimene ei peaks talvel minema radiaatori ventiili lahti keerama, kui kontor hakkab külmaks minema, vaid kõik sellised taustaprotsessid peaks toimuma automaatselt,“ räägib hoonete tehnosüsteemidele ja automatiseerimisele keskendunud ettevõtte Hearum süsteemiinsener Jürgo Aun.

Tema sõnul on hooneautomaatika põhieesmärk erinevate tehnosüsteemide efektiivne kasutamine ja juhtimine, millega tagatakse energiatarbe püsimine etteantud piirides, ning just seetõttu on ka Fahle pargi hooneautomaatika lahenduste kesksed märksõnad energiatõhusus ja jätkusuutlikkus. Lisaks sellele, et nutikad funktsionaalsused loovad uues ärikvartalis mõnusa ja hea sisekliima, aitavad need oluliselt vähendada hoolduskulusid ja optimeerida personali tööd.

Fahle pargi esimese etapi käigus automatiseeritakse täielikult ärilinnaku ventilatsiooni-, kütte- ja jahutussüsteem ning tagatakse sisekliima parameetrite püsimine etteantud vahemikus. „Fahle ärilinnaku lahendus on selles mõttes konventsionaalne, et me ei ole jalgratast leiutanud ning läheneme traditsioonilisel viisil, kus erinevad alamsüsteemid on vaja omavahel suhtlema panna ja keskse platvormi peal jälgitavaks ning hallatavaks teha,» selgitab Aun.

Põneva ja uuendusliku hooneautomaatika lahendusena kasutatakse Fahle pargis digitaalset valgustuse juhtimise süsteemi DALI. Lisaks sellele, et DALI annab märgatava elektri kokkuhoiu (uuringust nähtub, et sääst võib olla koguni 30-60%), muudab see oluliselt mugavamaks ja tervislikumaks töötajate elu.

Kuna valgus on töökeskkonna üks tähtsaim füüsikaline parameeter, võimaldab intelligentne valgustuse juhtimissüsteem iga valgustit juhtida vastavalt vajadusele, samuti on DALI varustatud sensoritega, mis mõõdavad pidevalt loomuliku valguse osakaalu ruumis ning kohandavad kunstlikku valgust vastavalt sellele. Arvestades, et valgusel on oluline mõju inimese tujule, erksusele ja tähelepanule, parandab DALI intelligentne süsteem märgatavalt Fahle pargi töökeskkonda.

Fahle pargi arenduse esimese etapi maht on 21 500 ruutmeetrit ning kogumaht üle 100 000 ruutmeetri. Lisaks büroodele ja panoraamvaadetega korteritele leiavad kvartalis koha restoranid, spordiklubi, kultuuriasutused, esitluspinnad ning töötajatele ja elanikele suunatud ettevõtted (ilu- ja tervisekeskus, lastehoid jms).

Uuenenud D-terminali esimene etapp avab reisijatele uksed kahe kuu pärast

28.08.2019

alt
alt

IKEA avab neljapäeval Eesti e-poe ja väljastuspunkti

29.08.2019

Sarnased uudised

alt

Eesti esimene Radisson RED hotell tuleb Balti Jaama Turu alale

alt

Juulis veetsid turistid majutusettevõtetes enam kui miljon ööd

alt

Tartu linn müüb Ropka tööstuspargis asuvaid kinnistuid

alt

Technopolis Ülemiste AS avas Maakri kvartalis coworkingu keskuse

alt

Lõunakeskuse omanik soovib ehitada ujula ja veekeskuse

alt

Ülemiste City rajab ärilinnakusse aastaringse troopilise liivaranna

alt

Hoonestamata ärimaa hind kasvas möödunud aastal enam kui kolmandiku

alt

IKEA avab neljapäeval Eesti e-poe ja väljastuspunkti

alt

Uuenenud D-terminali esimene etapp avab reisijatele uksed kahe kuu pärast

Kõige populaarsemad

1

Eesti magamistuba: kontinentaalvoodi, kummut ja põrandavaip

2

Uute korterite jääk on järsus languses

3

Nende Eesti majade ostmiseks pead olema pururikas

4

Eramu ehitamine maksab märksa rohkem kui selle eest müües tagasi saab

5

Tallinna eluaseme taskukohasus on sel aastal mõnevõrra halvenenud

6

Kas müüa kinnisvara koos sisustusega või ilma?

Toimetaja valik

alt

Peidetud kinnisvarapärlid ehk kuhu investeerida?

alt

Eramu ehitamine maksab märksa rohkem kui selle eest müües tagasi saab

alt

Tulevikule annab näo kliimapagulane, mitte EURIBOR