Kuidas büroopindade elektriarvest 60 protsenti kokku hoida?

Fausto Capital ehitab Tallinna kesklinna, endise tselluloositehase alale moodsa ärilinnaku, Fahle pargi, mis pakub ettevõtetele innovaatilisi ning ainulaadse arhitektuuriga A+ klassi büroopindu. Kvartali nutikad ja energiasäästlikud hooneautomaatika lahendused on välja töötanud ettevõtte Hearum.

Ärikinnisvara, Fahle Park, Fausto, Hearum, Fausto Capital, Jürgo Aun

„Tänapäevases büroos töötav inimene ei peaks talvel minema radiaatori ventiili lahti keerama, kui kontor hakkab külmaks minema, vaid kõik sellised taustaprotsessid peaks toimuma automaatselt,“ räägib hoonete tehnosüsteemidele ja automatiseerimisele keskendunud ettevõtte Hearum süsteemiinsener Jürgo Aun.

Tema sõnul on hooneautomaatika põhieesmärk erinevate tehnosüsteemide efektiivne kasutamine ja juhtimine, millega tagatakse energiatarbe püsimine etteantud piirides, ning just seetõttu on ka Fahle pargi hooneautomaatika lahenduste kesksed märksõnad energiatõhusus ja jätkusuutlikkus. Lisaks sellele, et nutikad funktsionaalsused loovad uues ärikvartalis mõnusa ja hea sisekliima, aitavad need oluliselt vähendada hoolduskulusid ja optimeerida personali tööd.

Fahle pargi esimese etapi käigus automatiseeritakse täielikult ärilinnaku ventilatsiooni-, kütte- ja jahutussüsteem ning tagatakse sisekliima parameetrite püsimine etteantud vahemikus. „Fahle ärilinnaku lahendus on selles mõttes konventsionaalne, et me ei ole jalgratast leiutanud ning läheneme traditsioonilisel viisil, kus erinevad alamsüsteemid on vaja omavahel suhtlema panna ja keskse platvormi peal jälgitavaks ning hallatavaks teha,» selgitab Aun.

Põneva ja uuendusliku hooneautomaatika lahendusena kasutatakse Fahle pargis digitaalset valgustuse juhtimise süsteemi DALI. Lisaks sellele, et DALI annab märgatava elektri kokkuhoiu (uuringust nähtub, et sääst võib olla koguni 30-60%), muudab see oluliselt mugavamaks ja tervislikumaks töötajate elu.

Kuna valgus on töökeskkonna üks tähtsaim füüsikaline parameeter, võimaldab intelligentne valgustuse juhtimissüsteem iga valgustit juhtida vastavalt vajadusele, samuti on DALI varustatud sensoritega, mis mõõdavad pidevalt loomuliku valguse osakaalu ruumis ning kohandavad kunstlikku valgust vastavalt sellele. Arvestades, et valgusel on oluline mõju inimese tujule, erksusele ja tähelepanule, parandab DALI intelligentne süsteem märgatavalt Fahle pargi töökeskkonda.

Fahle pargi arenduse esimese etapi maht on 21 500 ruutmeetrit ning kogumaht üle 100 000 ruutmeetri. Lisaks büroodele ja panoraamvaadetega korteritele leiavad kvartalis koha restoranid, spordiklubi, kultuuriasutused, esitluspinnad ning töötajatele ja elanikele suunatud ettevõtted (ilu- ja tervisekeskus, lastehoid jms).

Uuenenud D-terminali esimene etapp avab reisijatele uksed kahe kuu pärast

28.08.2019

alt
alt

IKEA avab neljapäeval Eesti e-poe ja väljastuspunkti

29.08.2019

Sarnased uudised

alt

Ettevõtted otsivad võimalust bürooruumide ristkasutuseks

alt

5 asja, mille arvelt ei tohiks kontorit valides kokku hoida

alt

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

alt

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

alt

Algatati Estiko Grupi arendatava ärikvartali planeering

alt

Tartu kavandab Turu tänavale uut kaubandushoonet

alt

Kodukontor on tore küll, aga kes katab kulud?

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla