Kolm silmatorkavat viga kinnisvarakuulutuse koostamisel

Hea kinnisvarakuulutuse loomise teemal on kirjutatud sadu nõuandeartikleid, kuid ikka ja jälle võib portaalidest leida müügipakkumisi, mis jätavad potentsiaalsele koduostjale korterist või majast kahtlase mulje enne, kui objekt oma silmaga üle vaadatud. Kolm peamist viga on järgmised.

Nõuanne, Kinnisvarakuulutuse koostamine, Kinnisvarafotod, Kinnisvarakuulutuse tekst, Kinnisvarakuulutuse näidis, Kinnisvarakuulutuse fotod, Kuidas müüa kinnisvara, Kinnisvara pildistamine, Kinnisvarapakkumise fotod, Kinnisvarakuulutused, Kinnisvarapakkumised

Kehvad fotod

Kinnisvarakuulutuse fotod võivad kehvadeks osutuda mitmel moel. Esiteks fotode enda kvaliteet – udused või tumedad, kehva kaamera ning puuduliku valgustusega või vastu päikesevalgust üles võetud vaated.

Teiseks, koristamata või detailidega üleküllastunud ruumid. Koristamata kodu presenteerimine müügiks on endastmõistetavalt halb idee, aga ostjat ei huvita tegelikult ka müüja medalikollektsioon või panipaikade sisu.  

Kolmandaks – liiga vähe fotosid, mis ei võimalda head ülevaadet ja jätab mulje sellest, et müüja kas häbeneb oma kodu, varjab midagi ostja eest või ei võta müüki tõsiselt ja „õngitseb“ lihtsalt hinda.

Vigane tekst

Keeleliselt vigast kinnisvarakuulutuse teksti kohtab igal sammul, kuid paljud kinnisvarapakkumised on ka sisult vildakad või ülepakutud. Ei saa merevaatena esitleda olukorda, kus magamistoas tuleb taburetile ronida, et naabermaja katuse serva tagant killukest merd näha. Samuti ei paikne korter läbi kahe korruse, kui reaalselt on tegemist esimesel korrusel asuvate eluruumide ja nende all oleva keldriga.

Puudulikud andmed

On täiesti loomulik, et müüja kipub oma kaupa ehk siis müüdavat kodu ilustama. Oma armsa kodu müük võib olla emotsionaalselt väga keeruline, kuid ostjaid ei huvita müüja sisekaemused, vaid korrektne ülevaade pakutavast. Seega tuleks kõik andmed edastada kinnisvarapakkumises alates asukohast, ruutmeetrite arvust, vee-ja küttesüsteemidest ning lõpetades energiamärgisel näidatud energiaklassiga, ausalt. Elamispinna energiaklassi väljatoomine kuulutuses on näiteks väga oluline nende jaoks, kes ostavad omale kodu pangalaenu ja Kredexi käenduse abil.

Loe kinnisvarakuulutuse koostamisest rohkem siit.

Foto: Pixabay

Kohaliku ehitusturu maht vähenes

27.08.2019

alt
alt

Puukelanikest vabanemine pole lihtne

27.08.2019

Sarnased uudised

alt

Esimesed kuud esimeses kodus: mis on läinud oodatult, mis mitte?

alt

Olmeprügi ei sobi ahjude kütmiseks

alt

Kinnisvara osta Tallinna, kodu Hiiu- või Saaremaale

alt

Kodu valimine: kas üürida või osta?

alt

Mida jälgida, kui lähed uut kodu vaatama? Elektriinsener annab nõu

alt

Kuidas valida ja soetada koju uus köök?

alt

Kuidas osta korter sissemakseta?

alt

5 tegurit, mis aitavad turbulentsetel aegadel hoida ärikinnisvara väärtust

alt

Peamised müüdid, mis kimbutavad koduostjaid

Kõige populaarsemad

1

Puhas sissekolimise rõõm ja luksus!

2

Patarei Merekindluse hoovid saavad 5000-ruutmeetrise klaaskatuse

3

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

4

Riigikohus: vald ei tohi eramaal asuvat teed alusetult kasutada

5

City24.ee toob reaalsed kliendid

6

Valminud on Pärnu kolmanda silla eskiislahendus

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla