Kolm silmatorkavat viga kinnisvarakuulutuse koostamisel

Hea kinnisvarakuulutuse loomise teemal on kirjutatud sadu nõuandeartikleid, kuid ikka ja jälle võib portaalidest leida müügipakkumisi, mis jätavad potentsiaalsele koduostjale korterist või majast kahtlase mulje enne, kui objekt oma silmaga üle vaadatud. Kolm peamist viga on järgmised.

Nõuanne, Kinnisvarakuulutuse koostamine, Kinnisvarafotod, Kinnisvarakuulutuse tekst, Kinnisvarakuulutuse näidis, Kinnisvarakuulutuse fotod, Kuidas müüa kinnisvara, Kinnisvara pildistamine, Kinnisvarapakkumise fotod, Kinnisvarakuulutused, Kinnisvarapakkumised

Kehvad fotod

Kinnisvarakuulutuse fotod võivad kehvadeks osutuda mitmel moel. Esiteks fotode enda kvaliteet – udused või tumedad, kehva kaamera ning puuduliku valgustusega või vastu päikesevalgust üles võetud vaated.

Teiseks, koristamata või detailidega üleküllastunud ruumid. Koristamata kodu presenteerimine müügiks on endastmõistetavalt halb idee, aga ostjat ei huvita tegelikult ka müüja medalikollektsioon või panipaikade sisu.  

Kolmandaks – liiga vähe fotosid, mis ei võimalda head ülevaadet ja jätab mulje sellest, et müüja kas häbeneb oma kodu, varjab midagi ostja eest või ei võta müüki tõsiselt ja „õngitseb“ lihtsalt hinda.

Vigane tekst

Keeleliselt vigast kinnisvarakuulutuse teksti kohtab igal sammul, kuid paljud kinnisvarapakkumised on ka sisult vildakad või ülepakutud. Ei saa merevaatena esitleda olukorda, kus magamistoas tuleb taburetile ronida, et naabermaja katuse serva tagant killukest merd näha. Samuti ei paikne korter läbi kahe korruse, kui reaalselt on tegemist esimesel korrusel asuvate eluruumide ja nende all oleva keldriga.

Puudulikud andmed

On täiesti loomulik, et müüja kipub oma kaupa ehk siis müüdavat kodu ilustama. Oma armsa kodu müük võib olla emotsionaalselt väga keeruline, kuid ostjaid ei huvita müüja sisekaemused, vaid korrektne ülevaade pakutavast. Seega tuleks kõik andmed edastada kinnisvarapakkumises alates asukohast, ruutmeetrite arvust, vee-ja küttesüsteemidest ning lõpetades energiamärgisel näidatud energiaklassiga, ausalt. Elamispinna energiaklassi väljatoomine kuulutuses on näiteks väga oluline nende jaoks, kes ostavad omale kodu pangalaenu ja Kredexi käenduse abil.

Loe kinnisvarakuulutuse koostamisest rohkem siit.

Foto: Pixabay

Kohaliku ehitusturu maht vähenes

27.08.2019

alt
alt

Puukelanikest vabanemine pole lihtne

27.08.2019

Sarnased uudised

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Rusikareegel esimese kodu ostuks

alt

Kuidas luua tervist säästev kodukontor?

alt

Kaasomand: olemus, riskid, lõpetamine, õpetlikud näited

alt

Kuidas panna kokku vettpidav remondieelarve?

alt

Kaugtõestamine on kriisiaja kinnisvaratehingute päästerõngas

alt

Kuidas saab pangalaenu noor inimene või maakodu ostja?

alt

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

Kõige populaarsemad

1

Lennusadamasse kerkib kolm uut elumaja

2

Tõrva saab peagi ligi 2,4 miljonit eurot maksva uue spaa

3

Kalamaja tuiksoonele rajatakse 30 miljonit maksev ärikvartal

4

Kodukontorid uusi büroopindu siiski tühjaks ei jäta

5

Ehitaks maja, aga kuidas alustada?

6

Ligi pooled eestlased sooviksid soetada oma kodule päikesepaneelid

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?