Viimase minuti üüriabi

Pole mingi saladus, et mõni nädal enne õppetöö algust koolides ja ülikoolides võetakse üüriturult viimast. Kõrged üürihinnad ja võõrtööjõust tingitud kasvav konkurents üüripindadele ajab nii mõnegi tudengi või lapsevanema meeleheitele – üks taskukohane ja soe tuba õppeaastaks ei tohiks ju mingi eriline soov olla, aga paraku võib selle täitmine osutuda vaevaliseks. Alljärgnevalt mõned nõuanded üürikodu leidmiseks kriitilises olukorras.

Nõuanne, Üürimine, Üürile anda, Üürikorterid Tallinnas, Üürikorter, Üürileping, Üüripind, Üürikorterid Tartus, Tudengikorter

Tegutse laial rindel

Kõige lihtsam on üürikodude jälgi ajada kinnisvaraportaalist, kuid võid kindel olla, et sinuga paralleelselt teevad seda sajad või isegi tuhanded silmapaarid ja kui mõni soodne üüripakkumine esile kerkib, võib see olla enne broneeritud, kui jõuad reageerida. Seetõttu ära pelga otse ühendust võtta ka kinnisvarafirmade ja -maakleritega, kellel on üürileandjatest tavaliselt oma andmebaas, aga tihti ka investeeringuks soetatud üürikorterid ja muud pinnad, millest võib kas või ajutiselt abi olla.

Paljud tudengikorterid liiguvad niiöelda käest-kätte, seega hoia kõrvad lahti ja küsi julgelt kaaslaste käest üürivõimaluste kohta või kuidas nemad on oma üürikorterid leidnud.

Sotsiaalmeedias on mitmeid üürimisega seotud gruppe, kust saab üürikatest infot, Facebookis näiteks „Üürikorterid igas linnas“.

Kasuta jagamismajandust

Kui sa ei leia endale omaette üüripinda, võib kampa lüüa samas linnas õppivate sõprade või kursusekaaslastega ja üürida võimalusel suurema korteri mitme peale. Seltsis on segasem ja ilmselt ka lärmakam, aga sul on vähemalt peavari.

Oma elamispinda on sageli valmis jagama ka mõned pered ning vanurid, et kommunaalkulusid katta. Õpingute alguses ei pruugi toake mõne toreda ja maitsvaid pirukaid küpsetava vanaproua korteris olla kõige halvem variant.

Oota oma võimalust

Kui sa pole vaatamata oma ponnistustele õpingute alguseks sobivat üüripinda leidnud ja üürilepingut sõlminud, ei tasu lootust kaotada. Ehk on lühiajaliselt võimalik ööbida sõprade-sugulaste pool või kasutada lühiajalise üüri võimalusi. Mõte on selles, et peale suurt üürikorterite „krabamist“ turg rahuneb, nii mõnigi üürileandja, kes on lootnud tipphinda õngitseda, laseb hinda alla, mõni üüriline loobub üüripinnast ja osa sinu õpingukaaslasi leiavad, et neil oleks tark üürikulusid ja seega ka üüripinda jagada.

Kinnisvaraportaali City24.ee üüripakkumistega saad tutvuda siin.

Foto: Pixabay

Riia lähistel valmib Baltimaade suurim outlet-ostuküla

13.08.2019

alt
alt

Riik investeerib kinnisvarasse järgmisel aastal 83 miljonit eurot

15.08.2019

Sarnased uudised

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Andree Raid: üürnikel on aeg sõlmida pikaajaline üürileping

alt

Kodu valimine: kas üürida või osta?

alt

Kas eriolukord annab õiguse nõuda üürisumma vähendamist?

alt

7 meelespead üürileandjale

alt

9 meelespead üürnikule

alt

Kes peab korteri üürimisel tulumaksu deklareerima?

alt

Kuidas sõlmida üürilepingut?

alt

Soovitus investorile: luksuslik üürikorter on katmata turunišš

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla