Võidukodu täis lootust, rõõmu ja kahjutunnet

Telesaate "Naabrist parem" viimase hooaja võitjate Kristel ja Hendrik Vesi võidukodu on müügis ja selle müügikuulutus on kogunud City24.ee-s tuhandeid uudistajaid. Saate võitjad on kahjuks sunnitud oma kätetööst loobuma, kuid saadud kogemused unustamatust võistlusest jäävad.

City24, Kinnisvara müük, Renoveerimine, Naabrist parem, Kristel Vesi

Kristel kirjeldas, et enne saadet nad oma kodu renoveerimise ja sisustamise küsimustes väga kogenud ei olnud, kuid päris võhikud ka mitte. “Kui kolm aastat tagasi soetasime esimese päris oma kodu, siis sai värvimist ikka kõvasti harjutatud, aga tuli välja, et kasutasime vale tehnikat. Tapeetimise proovisime ka ära, kuid suuremate töödega, nagu pahteldamise ja põrandate paigaldamisega puutusime esimest korda kokku “Naabrist parem” saates.”

Kristeli sõnul on sisustamist ette tulnud üürikorterites, sest ikka tahaks ju korterisse oma käe järgi natukenegi kodusoojust sisse puhuda. Päris nullist pole noored aga ühtegi kodu sisutanud, pigem on piirdutud tekstiilide ja valgustuse ning detailidega mängimisega.

Kõige keerulisem on Kristeli arvates nii-öelda tühjalt kohalt kodu rajamisel ette näha elektrilahendusi ehk kuhu ja milline pistik või valgusti võiks paigutuda. “Kui seinavärvide ja sisustusega saab ka hiljem mängida, siis suuremate töödega on see juba keerulisem. Sisekujundusfännina tahan arvestada terviklikku nägemust, sest minu jaoks on oluline, et kodu oleks harmooniline ning ühtses stiilis. Seega soovitan juba varakult läbi mõelda, mis suunas liikuda ning koguda piisavalt inspiratsiooni oma ideede ellu viimiseks.” 

City24, Kinnisvara müük, Renoveerimine, Naabrist parem, Kristel Vesi

Saates osalemine andis positiivse kogemuse

“See on hämmastav kui lühikese ajaga on võimalik nii palju uut ja huvitavat õppida ning ühtlasi avastada endas ning oma paarilises külgi, millest varem teadlik ei olnud, “ kiitis Kristel.

Abielupaar ei planeerinud küll saatesse suurt eksperimenti tegema minna, sest eesmärk oli rajada siiski kodu, kus ise ennast hästi tunneks. Suurem idee oli juba enne saadet olemas, kuid kui hakati detailidesse laskuma, siis tuli kõikvõimas internet appi.

“Avastasin enda jaoks näiteks sellise toreda asja, et Instagramis saab jälgida lisaks @lehtedele ka #märksõnu, ning minu lemmikuteks said saate jooksul väga paljud rannamaja või modernset talumaja iseloomustavad sõnad.”

Ehitusalaselt said võidukodu loojad väga palju uusi nippe ja trikke teada, Hendrik tegi sageli kodutööd ning üritas Youtube abil endale üht-teist selgeks teha. Ka sisekujunduse vallas arenes osalejate enesekindlus saade saatelt.

“Saime aru, et usaldada tuleb oma sisetunnet ning lihtsamad lahendused ongi tavaliselt need kõige õigemad. Kuna me ehitasime seda korterit siiski lähtuvalt enda vajadustest ning vastavalt enda maitsele, siis tekkis sellega ka emotsionaalne side. Üritasime saate jooksul muidugi sellesse liialt mitte kiinduda, ning vabadel hetkedel objektilt kõrvale hoida, kuid kalliks sai ta meile siiski,” rääkis Kristel.

Tema sõnul on oma kodu rajamisel väga oluline arvestada sellega, et kõik ei õnnestu kohe esimese korraga ning parandustöödeks võib üsna palju aega kuluda. Eelarve poole pealt tuleks kõigepealt kirja panna kõik suuremad ning kallimad asjad ning alles siis mõelda detailidele. “Meie olime näiteks ainukesed saates, kes endale kamina said lubada ning lõpuks olime ka ainukesed, kes sellest hoolimata eelarves suutsid püsida – seega kõik suurem ja kallim, mida nii lihtsalt välja ei vaheta, lisa oma eelarvesse eelisjärjekorras. Ka tarneaegadega soovitan juba varakult tutvuda, sest üldjuhul köögi- või pehme mööbli tellimisega võib minna kuid, enne kui enda soovitud toote kätte saad. Ja kui tunned, et mõni töö käib endale üle jõu, siis pigem maksa pisut rohkem kellelegi teisele, kuid tõenäoliselt saab asi korralikult tehtud ning säästad sellega nii enda kui ka kaaslase närve.”

City24, Kinnisvara müük, Renoveerimine, Naabrist parem, Kristel Vesi

Mis kaunilt tehtud, see müüki pandud 

Kahjuks jõudis Kristeli ja Hendriku ponnistustele vaatamata kätte hetk, kus tuli oma kätega loodud võidukodust loobuda. Nüüd tuleb proovida kinnisvaramaakleri oskusi ja hingega sisustatud eluase müüa.

“Mõtlesime korduvalt, et kas võtta appi mõni maakler või proovime ise hakkama saada ja otsustasime, et kuna meil hetkel on piisavalt vaba aega ning maakleritasud võivad olla üsna krõbedad, siis vähemalt esialgu müüme ise. Saime ka saates üsna hästi hakkama, miks mitte siis nüüd!” rääkis Kristel.

Tema sõnul peaks selleks, et potentsiaalse koduostja pilk üldse kuulutusel pidama jääks, lisaks asukoha- ja hinnakriteeriumile olema ka fotod väga hästi tehtud ning oleks tore kui pildistamise ajaks on kodu ikka läikima löödud, et näidata objekti kogu potentsiaali.

“See oli ka põhjus miks võtsime appi professionaalse kinnisvarafotograafi, kellel on selle töö tegemiseks ka vajalik tehnika olemas. Kui fotod olid käes, siis oligi jäänud vaid kuulutuse lisamine City24 portaali, millega saaks ilmselt  ka mu ema hakkama, kuna see oli lihtsamast lihtsam. Tasub vaid läbi mõelda, et piisavalt infot saaks jagatud, ning mitte midagi olulist ütlemata ei jääks.”

Kristeli nõuandeid oma kodu viimistlemiseks ja sisustamiseks:
  • Mõtle terviklahendusele – värvi muuta ja tapeeti vahetada on lihtne, kuid näiteks elektrisüsteemi ümberehitamine aeganõudev ja kallis.
  • Ära pelga otsida inspiratsiooni internetist, Instagram ja Youtube võivad osutuda kodu rajamisel suurteks abimeesteks.
  • Usalda sisetunnet ja ära unusta, et lihtsamad lahendused on tavaliselt need kõige õigemad.
  • Varu aega ja kannatust – kõik ei õnnestu esimese korraga.
  • Kui koostad remondi- või sisustuseelarvet, pane kõigepealt kirja kõik suuremad ning kallimad asjad ning alles siis mõtle detailidele.
  • Arvesta, et mööbli tellimisest selle valmimise ja saabumiseni võib minna kuid.
  • Kui tunned, et mõni töö käib endale üle jõu, siis pigem telli meistrimees.

"Naabrist parema" võidukodu müügikuulutusega saad tutvuda siin.

Fotode allikas: Kristel Vesi

Riigi kinnisvaraportfell vajab investeeringuid

02.08.2019

alt
alt

Ülemiste City uus esindushoone saavutas maksimumkõrguse

05.08.2019

Sarnased uudised

alt

City24: Imetlusväärne korter väärikas Kadrioru juugendelamus

alt

Meie kaunid kodud: Luksuslik Vesiveski villa Pirital

alt

Meie kaunid kodud: Ooperitäht esitleb Eestiaegset villat Nõmmel

alt

City24 jaanikuu vaadatuimad kodud TOP 5

alt

City24.ee juuni vaadatuimate kodude TOP 5

alt

City24 maikuu vaadatuimate kodude TOP 5

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis

alt

Valitsus andis loa 13 kinnistu võõrandamiseks omavalitsustele

alt

Kuidas kinnisvara müügihinda reguleerida?

Kõige populaarsemad

1

Renoveeritud Viljandi mõisa peahoones avatakse butiikhotell

2

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

3

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

4

Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

5

Kuressaare golfialale kavandatakse elamukvartalit

6

Kaamos tahab Lätis jõuda 10-protsendise turuosani

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?