Üürikorterite tootlus kõigub linnaositi poolteist korda

Korteri väljaüürimise tasuvus kõigub ainuüksi Tallinnas piirkonniti poolteist korda, näitab City24 kinnisvarapakkumiste analüüs.

Investeerimine, Üürimine, Üür, Investeerimine kinnisvarasse, Kinnisvarainvesteeringud, Üüritootlus, Karin Noppel-Kokerov

Kui Mustamäe korter teenib välja üürides enda ostuhinna tagasi keskmiselt 12 aastaga, siis kesklinna ja Viimsi korteril kulub ostuhinna tagasiteenimiseks ligi 18 aastat.

"Üürikorteri ostmist peavad üha rohkemad inimesed mõistlikuks alternatiiviks raha kontol hoidmisele või aktiivsele investeerimisele," kinnitas City24 juhataja Karin Noppel-Kokerov. "Oluline on siiski teada, et asukoht, aga ka korteri vanus ja korrus mõjutavad korteri tootlust väga suurel määral."

Enam kui 8000 korteri müügi- ja üüripakkumiste analüüsist selgus, et Tallinna piirkonna kõige suuremad hinnakäärid ostu- ja üürihinna vahel laiutavad Viimsi vallas ja Tallinna kesklinnas. Tänaste üürihindade juures kulub väljaüüritud korteril seal oma ostuhinna tagasi teenimiseks vastavalt 215 ja 213 kuud ehk ligi 18 aastat. Mustamäe ja Pirita korterid teenivad tänaste hindade juures enda ostuhinna tagasi vastavalt 145 ja 151 kuuga ehk pisut enam kui 12 aastaga.

"Päris investeerimisotsuse tegemisel tuleb juurde arvestada ka korteriga seotud kulud, pangalaenu kulud, kinnisvaraturu kõikumise riskid ja väljaüürimisega seotud riskid, teisalt ka inflatsiooni mõju," rõhutas Noppel-Kokerov. "Oluline on, et ei tormataks ostma lihtsalt seetõttu, et üüriväärtus ületab parasjagu pangalaenu kuumakset. Kinnisvara võib paista lihtsam ja turvalisem viis säästude hoidmiseks kui väärtpaberid, kuid põhjaliku kodutöö ja riskide hindamiseta võib inimene oma raha hoopis kaotada.”

Noppel-Kokerovi kinnitusel paigutatakse säästud korterisse üsna sageli ka põhjusel, et kinnisvarasse investeerimine on inimeste jaoks kõige kergemini arusaadav ning seda peetakse suhteliselt turvaliseks võrreldes näiteks väärtpaberitesse investeerimisega. "Tegemist on siiski pikaajalise, aastakümnete pikkuse investeeringuga, kus lühiajalisi kõikumisi, isegi kriise, ei tasu üle tähtsustada," märkis Noppel-Kokerov. "Ja nagu iga investeeringuga, ei tohiks kindlasti panna kogu oma panust ühele kaardile ehk kogu oma sääste ühe investeerimiskorteri alla."

Foto: Pixabay

Suur-Sõjamäele kerib järgmise aasta kevadeks uus ärihoone ÜLO

01.08.2019

alt
alt

Riigi kinnisvaraportfell vajab investeeringuid

02.08.2019

Sarnased uudised

alt

Investorid võiks pilgu pöörata Harjumaa üürikorteritele

alt

Endisest Eesti Energia peahoonest sai mikrokorteritega üürimaja

alt

Naised investeerivad ühe enam üürikinnisvarasse

alt

Üürikinnisvara investorid eelistavad jääda praegu pealtvaatajaiks

alt

Kruuse: osa üürimajade rahast peaks minema korteriühistustele

alt

Miks valida pensionisambaks üürikorter?

alt

Väikeinvestorite eufooria üüriturul väheneb

alt

Tegevust alustas Eesti esimene üürikinnisvara ühisrahastusplatvorm

alt

LHV alustab investeerimist Tallinna üürimajadesse

Kõige populaarsemad

1

Üllatus: Tallinna kalleimad üürikorterid ei asugi Kalamajas

2

Kehva energiamärgise hind: 550 eurot miinust ruutmeetri kohta

3

Ülevaade Leedu elamukinnisvara turust

4

Pärnu 200 korteriga elamuarenduse viimane etapp saavutas täiskõrguse

Toimetaja valik

alt

Kui suurte kuludega peab kinnisvaratehingut sõlmides arvestama?

alt

Kes peab korteri üürimisel tulumaksu deklareerima?

alt

Kinnisvara vahendamisel on kuulutustes energiamärgise info kuvamine kohustuslik