Suur-Sõjamäele kerib järgmise aasta kevadeks uus ärihoone ÜLO

Juuli alguses alustasid Hammerhead OÜ ja Eventus Ehitus OÜ Tallinnas Suur-Sõjamäe 13A kinnistul uut tüüpi ärihoone ehitust -multifunktsionaalne Ülemiste LoftOffice ehk ÜLO valmib 2020. aasta kevadeks.

Ärikinnisvara, Hammerhead OÜ, Guru Projekt OÜ, Eventus Ehitus OÜ, Ivo Rebane, Ülemiste LoftOffice, Tomas Salamäe, Laopindade rent, ÜLO, Laopindade üür

Tegu on esimese loftoffice tüüpi ehitisega ehk hoonega, kus ettevõtte ladu, kauplus ja kontor paiknevad ühes funktsionaalselt lahendatud ruumis. Siiani on Eestis valdavalt levinud äripinnad, kus traditsioonilised hooned ja ruumid on püütud ettevõtte vajadustega sobivaks kohandada. „Lao juurde väiksema kontori ja müügipinna rajamine oli esimene samm funktsioonide liitmise teel, aga ka see hakkab tänapäevastele ärimudelitele jalgu jääma. Võib öelda, et jagamismajanduse põhimõtetest inspiratsiooni saanud loftoffice´i kontseptsioon on Eestis sündinud,“ rääkis projekti juhtiv Restate Property Advisors tegevjuht Tomas Salamäe.

Tema sõnul ei ole praegu Eestis veel mitte ühtegi sellist tüüpi äripinda. „Artelli 19 on valmimas esimene mõnevõrra sarnane äripind, kuid järgmise aasta kevadel saab valmis päris esimene – Ülemiste LoftOffice,“ ütles Salamäe ja lisas, et selline kontseptsioon soodustab ettevõtte tulususe, tootlikkuse ja efektiivsuse kasvu. 

Laiemalt levinud stock-office'iga võrreldes on loftoffice peamiseks erinevuseks see, et funktsioonid ei ole selgelt eraldatud. Ladu läheb sujuvalt üle müügipinnaks ja tööalaks. Kõik alad on rajatud praktiliselt poe või kontori standarditega.

Suurema kaubanduse osatähtsuse tõttu on nad asukoha suhtes nõudlikumad ja paiknevad pigem väljaarenenud või arenevates piirkondades. Sarnaselt kaubanduspindadega peavad loftoffice´id olema hästi nähtavad ja kergelt ligipääsetavad. „ÜLO osas tasub märkimist, et Suur-Sõjamäe tänav on plaanis rekonstrueerida neljarealiseks, mis muudab ligipääsu senisest veelgi paremaks,“ tutvustas  Hammerhead OÜ juhatuse esimees Allan Kool ja lisas, et loftoffice ei konkureeri otseselt stock-office'itega, vaid pigem tänapäevaste kaubanduskeskustega.

Kokku on kahekorruselises ÜLO-s 2350 ruutmeerit äripinda, ühe ettevõtte jaoks on mõeldud 160-320 ruutmeetrit. Kaubandushoonet arendavad HammerHead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ. Projekteerijaks oli Guru Projekt OÜ, arhitektiks Ivo Rebane ning hoone ehitab Eventus Ehitus OÜ. Projekti juhib Restate Property Advisors, projektijuht Tomas Salamäe.

Tänavu juulikuus alanud ehitustööd lõpevad plaanide kohaselt 2020. aasta kevadel.

Allikas: BNS

Korteriühistud saavad küsida toetust kütteseadme väljavahetamiseks

01.08.2019

alt
alt

Üürikorterite tootlus kõigub linnaositi poolteist korda

02.08.2019

Sarnased uudised

alt

Millised muutused toimuvad büroopindadega?

alt

Kas allüürimine oleks lahendus?

alt

Avati Eesti esimene hübriidhotell Oru Hub Hotell

alt

Viljandi vald hakkab kriisi ajal ettevõtjatele krunte müüma

alt

Ärimaa hind oli mullu viimase kümnendi rekordtasemel

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Märts viis majutusettevõtetest üle poole turistidest

alt

Riia lähistel alustas tegevust Baltikumi suurim ostuküla

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

Kõige populaarsemad

1

Riik suurendab väikeelamute omanikele mõeldud rekonstrueerimistoetust

2

Eraklientide käitumine ennustab lööki linnakorteritele

3

Kuhu tõttad, maakleriamet?

4

Uus elurajoon meelitab elanikke suure õunaaiaga

5

Millised muutused toimuvad büroopindadega?

6

Viljandimaal valmis kohaliku tööhõive soodustamiseks üürimaja

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras