Suur-Sõjamäele kerib järgmise aasta kevadeks uus ärihoone ÜLO

Juuli alguses alustasid Hammerhead OÜ ja Eventus Ehitus OÜ Tallinnas Suur-Sõjamäe 13A kinnistul uut tüüpi ärihoone ehitust -multifunktsionaalne Ülemiste LoftOffice ehk ÜLO valmib 2020. aasta kevadeks.

Ärikinnisvara, Hammerhead OÜ, Guru Projekt OÜ, Eventus Ehitus OÜ, Ivo Rebane, Ülemiste LoftOffice, Tomas Salamäe, Laopindade rent, ÜLO, Laopindade üür

Tegu on esimese loftoffice tüüpi ehitisega ehk hoonega, kus ettevõtte ladu, kauplus ja kontor paiknevad ühes funktsionaalselt lahendatud ruumis. Siiani on Eestis valdavalt levinud äripinnad, kus traditsioonilised hooned ja ruumid on püütud ettevõtte vajadustega sobivaks kohandada. „Lao juurde väiksema kontori ja müügipinna rajamine oli esimene samm funktsioonide liitmise teel, aga ka see hakkab tänapäevastele ärimudelitele jalgu jääma. Võib öelda, et jagamismajanduse põhimõtetest inspiratsiooni saanud loftoffice´i kontseptsioon on Eestis sündinud,“ rääkis projekti juhtiv Restate Property Advisors tegevjuht Tomas Salamäe.

Tema sõnul ei ole praegu Eestis veel mitte ühtegi sellist tüüpi äripinda. „Artelli 19 on valmimas esimene mõnevõrra sarnane äripind, kuid järgmise aasta kevadel saab valmis päris esimene – Ülemiste LoftOffice,“ ütles Salamäe ja lisas, et selline kontseptsioon soodustab ettevõtte tulususe, tootlikkuse ja efektiivsuse kasvu. 

Laiemalt levinud stock-office'iga võrreldes on loftoffice peamiseks erinevuseks see, et funktsioonid ei ole selgelt eraldatud. Ladu läheb sujuvalt üle müügipinnaks ja tööalaks. Kõik alad on rajatud praktiliselt poe või kontori standarditega.

Suurema kaubanduse osatähtsuse tõttu on nad asukoha suhtes nõudlikumad ja paiknevad pigem väljaarenenud või arenevates piirkondades. Sarnaselt kaubanduspindadega peavad loftoffice´id olema hästi nähtavad ja kergelt ligipääsetavad. „ÜLO osas tasub märkimist, et Suur-Sõjamäe tänav on plaanis rekonstrueerida neljarealiseks, mis muudab ligipääsu senisest veelgi paremaks,“ tutvustas  Hammerhead OÜ juhatuse esimees Allan Kool ja lisas, et loftoffice ei konkureeri otseselt stock-office'itega, vaid pigem tänapäevaste kaubanduskeskustega.

Kokku on kahekorruselises ÜLO-s 2350 ruutmeerit äripinda, ühe ettevõtte jaoks on mõeldud 160-320 ruutmeetrit. Kaubandushoonet arendavad HammerHead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ. Projekteerijaks oli Guru Projekt OÜ, arhitektiks Ivo Rebane ning hoone ehitab Eventus Ehitus OÜ. Projekti juhib Restate Property Advisors, projektijuht Tomas Salamäe.

Tänavu juulikuus alanud ehitustööd lõpevad plaanide kohaselt 2020. aasta kevadel.

Allikas: BNS

Korteriühistud saavad küsida toetust kütteseadme väljavahetamiseks

01.08.2019

alt
alt

Üürikorterite tootlus kõigub linnaositi poolteist korda

02.08.2019

Sarnased uudised

alt

Riia lähistel valmib Baltimaade suurim outlet-ostuküla

alt

Circle K ei leia väikepoodideks sobivaid pindu

alt

Ülemiste City uus esindushoone saavutas maksimumkõrguse

alt

Kas ärikinnisvara osta või üürida?

alt

Tartu algatas Ränilinna kruntide detailplaneeringu

alt

Rimi ehitab Pärnusse Jannseni keskuse

alt

Mais majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes

alt

Colonna ostis Luminor panga peahoone Riias

alt

Sõlmiti leping Porto Franco esimese maja ehitamise peatöövõtuks

Kõige populaarsemad

1

Kui suurte kuludega peab kinnisvaratehingut sõlmides arvestama?

2

Üllatus: Tallinna kalleimad üürikorterid ei asugi Kalamajas

3

Riik investeerib kinnisvarasse järgmisel aastal 83 miljonit eurot

Toimetaja valik

alt

Kui suurte kuludega peab kinnisvaratehingut sõlmides arvestama?

alt

Kes peab korteri üürimisel tulumaksu deklareerima?

alt

Kinnisvara vahendamisel on kuulutustes energiamärgise info kuvamine kohustuslik