Kodu lühiajaline väljaüürimine võib omanikule kalliks maksma minna

Oma korterit, eramut või suvemaja rahateenimise eesmärgil välja üürides ei arvesta inimesed tihti külaliste tekitatud kahjudega, mis valesti sõlmitud kindustuslepingu tõttu võivad jääda omaniku kanda.

Kindlustamine, Üürimine, Dagmar Gilden, Airbnb, Lühiajaline üürimine

Seesami tootejuhi Dagmar Gildeni sõnul on suvi reisimise, suurürituste ja festivalide hooaeg ning just siis panevad paljud oma tühjalt seisva suvemaja või linnakorteri lühiajaliseks üürimiseks mõeldud portaalidesse üles. „Kahjuks ei arvesta inimesed aga sellega, et isegi kodu lühiajaliselt üüripinnaks muutes, tuleb sellest teavitada ka kindlustust,“ toonitas Gilden. 

Majutusportaalide populaarsus kasvatab koduskindlustuse juhtumeid

Kindlustaja sõnul on koos Booking, Airbnb ja teiste sarnaste majutusportaalide populaarseks muutumisega suurenenud märgatavalt kodukindlustuse juhtumite arv, kus süüdlaseks just üürilised.

Seesami esindaja teatel tuleb kõige rohkem ette hooletusest tingitud veekahjustusi, toas suitsetamisest, küünalde põletamisest ja sauna ülekütmisest tingitud põlenguid ning kahjuks ka peo käigus vandaalitsemisi.

„Kahjuks leidub näiteid olukordadest, kus inimesed läksid puhkusele ning andsid kodukandis toimuva suurürituse ajaks korteri üürile. Armsasse koju naastes ootas ees laastatud ruum koos lõhutud nõude ning toiduplekkidega seintel, laes ja mööblil. Naturaalsest puidust parkett aga kobrutas alkoholi ja muude vedelike tõttu,“ tõi Gilden näite üürnike tekitatud tuhandete eurode suurustest kahjudest, mis jäid kahjuks koduomaniku kanda.

Seda seepärast, et eluaseme rentimisega võõrastele inimestele suureneb kindlustusjuhtumi realiseerumise tõenäosus ning tavapärane kodukindlustusleping koduomanikule üürilise tekitatud kahjude osas kindlustunnet ei taga.

Juuli suurüritused toovad Lõuna-Eestisse üle 100 000 inimese

„Kindlasti ei soovi kedagi siinkohal hirmutada, sest väga paljud reisisellid on äärmiselt puhtad ja korralikud inimesed. Ja on igati mõistetav, et tühjalt seisev eluase pannakse raha teenima. Teadupärast aga tegijatel juhtub ning seetõttu tuleb korteri väljaüürimise mõtte tekkides kohe ka kindlustusega kontakteeruda ning senine leping üle vaadata ja võimalusel sõlmida erikokkulepped nii riskide kui ka hinna osas,“ selgitas Gilden.  

Kindlustaja toonitab, et ennekõike on vaja erikokkuleppeid inimeste hoolimatuse või meelega tekitatud kahjude leevendamiseks. Kui korteris on toruleke, siis ei ole süüdi üürnik ning kahjud hüvitatakse kodukindlustuse lepingu alusel.

„Suvel toimuvad suurüritused, mis toovad väikestesse linnadesse mitmekümneid tuhandeid külastajaid ning rannaäärseid linnasid väisavad tuhanded turistid, kes kõik kuskil ööbima peavad. Kiirel ajal inimestele majutust pakkuvatele koduomanikele soovitame hoolikalt valida, keda majutada. Airbnb võimaldab kirjutada inimestele arvutusi ja kui eelnevalt on reisiselli kiidetud viisaka külalisena, siis ei ole ka põhjust muretsemiseks. Olemasolev kodukindlustusleping tuleks aga igaljuhul kindlustuspakkujaga üle vaadata,“ toonitas Gilden.

Foto: Pixabay

Kinnisvaraturg kõrvetab valusaimalt 1990ndatel ehitatud korterite omanikke

17.07.2019

alt
alt

Kes peab tasuma remondifondi- ning ühistu laenumakseid, kas üürnik või üürileandja?

18.07.2019

Sarnased uudised

alt

Üüriline võiks oma vara ja vastutuse kindlustada

alt

Saaremaal üüritakse välja imelist spaamaja

alt

Andree Raid: üürnikel on aeg sõlmida pikaajaline üürileping

alt

EfTENi uus fond kaasas Balti üürimajade turule investeerimiseks 33 miljonit eurot

alt

Heljo Pikhof: töö kaotanud üürnik peab saama hõlpsamalt üürilepingu üles öelda

alt

Miks ma jäin soovitud üürikorterist ilma?

alt

Raivo Aeg: on aeg lubada Eesti üüriturule paindlikkust

alt

Üürisuhteid reguleeriv eelnõu saadeti esimesele lugemisele

alt

Üüriturg pole sugugi nii põhjas kui arvatakse

Kõige populaarsemad

1

Saaremaal üüritakse välja imelist spaamaja

2

Uuring: Tallinna kesklinnas soovib elada ainult viiendik Eesti noortest

3

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

4

Citycon omandas Kristiine Keskusega piirnevad krundid

5

Oktoobri kinnisvaraturul koroonaviiruse mõju ei peegeldunud

6

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla