Milline on Eestis töötavate ukrainlaste mõju kinnisvaraturule?

Viimastel aastatel on märgatavalt kasvanud Eestis elavate ja töötavate välismaalaste arv, kellest lõviosa moodustavad parema teenistuse järele tulnud ukrainlased. Kui palju on Eestis välistöötajaid ning kuidas nad mõjutavad Tallinna kinnisvarahindu, analüüsis RIA.com Marketplaces OÜ.

Kinnisvaraturu ülevaated, RIA.com Marketplaces OÜ, Võõrtöölised, Üürikorterid ukrainlastele, Üürimine, Üüripinnad võõrtöölistele, Võõrtööjõud

Mullu oli rändesaldo juba neljandat aastat järjest positiivne – ametliku statistika põhjal saabus Eestisse 19 858 inimest ja siit lahkus 10 476 inimest. Enamus saabujaid oli Ukrainast – 15 524 inimest ehk 78,2% kõigist sisserändajatest. Kõik nad said lühiajalised tööload. Näiteks 2017. aastal oli migrantide koguarv 7510 ning 2016. aastal 1762 inimest. Politsei- ja piirivalveameti andmetel on Eestis praegu tööviisaga ligi 20 000 ukrainlast.

Ukraina turul edukat kuulutuseportaalide äri ajav RIA.com Marketplaces OÜ märgib, et Eestis otsivad tööd oma ala parimad asjatundjad. „Ukraina elanike arv ületab Eesti oma 34-kordselt, ulatudes 45 miljoni inimeseni. Madalate sissetulekute tõttu lähevad inimesed tööle Euroopa riikidesse, eriti Eestisse. Nende inimeste puhul pole tegu marginaalsete rühmade esindajatega. Tegu on parimate ehitajate, parimate arstide ja parimate programmeerijatega. Eesti peaks hoidma ukse lahti sellistele inimestele. Nad maksavad makse ning töötavad Eesti ühiskonna hüvanguks,“ ütles RIA.com Marketplaces OÜ juhatuse liige Artjom Umanets.

Korterite üürihinnad on ukrainlaste tõttu tõusnud?

Kõigepealt tuleb tõdeda, et Tallinnas ei ole näha üürihindade langust. Kuid miks need kasvavad? Eelkõige seetõttu, et Tallinna turule tekib juurde uusi ja kõrge kvaliteediga hooneid. Pinna üürimine maksab seal poole kuni kaks korda rohkem kui tavalises korteris. Seetõttu on keskmine üürihind tõusnud. Ukrainast pärit võõrtööliste arvu hüppeline kasv tähendab ka seda, et odavaid üüripindu on jäänud vähemaks.

"Seoses tööjõu sissevooluga Eestisse - peamiselt Ukrainast – jätkub meie prognooside kohaselt Tallinnas üürikorterite hinnatõusu tendents. Nn Tallinna mäed – Lasnamäe, Õismäe ja Mustamäe on eriti populaarsed. Lõpuks toimub Tallinnas üürikorterituru elavnemine, kuigi see on veel kaugel buumist. Hiljuti oli Tallinn üks vähestest Euroopa pealinnadest, kus elamute müügi- ja ostuturg oli palju aktiivsem kui üüriturg. Suures osas tänu siia tööle saabuvatele ukrainlastele on olukord muutumas ja vähemalt eluruumide üürituru intensiivse kasvu osas muutub Tallinn üha enam sarnaseks Skandinaavia pealinnadega," märkis Umanets.

Huvitav pööre: Pealinna osakaal korteritehingutes väheneb

02.07.2019

alt
alt

Kinnisvaraeksperdid prognoosivad linnastumise kasvu ja hindade tõusu

03.07.2019

Sarnased uudised

alt

Tallinna korteri hind lõi teist kuud järjest rekordi

alt

Eestiaegsed korterid on uusarendustega samas hinnas

alt

Tallinna eluaseme taskukohasus on sel aastal halvenenud

alt

Uued korterid on ja jäävad populaarseks

alt

Taastatud raudtee tõstis väikeasula korterid rambivalgusesse

alt

Novembrikuine kinnisvaraturg: tehingute arv languses, hinnad ikka tõusus

alt

Rendihinna reguleerimise oht on muutnud investorid ettevaatlikumaks

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind kasvas ligi 2060 euroni

alt

Tartlasel on kodu ostes kõvasti kauplemisruumi

Kõige populaarsemad

1

Selgusid kinnisvaraportaali City24 Aasta Tähed 2019

2

Tallinna eluaseme taskukohasus on sel aastal halvenenud

3

Vaata, milline Rail Baltica tulevikus välja näeb

4

Eesti Korteriühistute Liit: pühade meelelahutus ei tohi naabreid segada

5

Eestiaegsed korterid on uusarendustega samas hinnas

6

Majutusettevõtetel oli tulus viinakuu

Toimetaja valik

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!

alt

5 tähelepanekut 2019. aasta üüriturust