Ettevõtja plaanib Võrru mitukümmend miljonit maksvat arendust

Võrust pärit ettevõtja Urmas Johanson plaanib Võru Maksimarketi naabrusse rajada mitukümmend miljonit eurot maksva hiiglasliku vaba aja keskuse, kus leiduks ruumi nii jääväljakule kui ujumisbasseinile, kinole kui ka hotellile, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Ärikinnisvara, Võru, Urmas Johanson

Võru linnavolikogu algatas nädal tagasi selleks otstarbeks kümne hektari suuruse Luha tänav 16 kinnistu detailplaneeringu, kus praegu laiutab võsa ning rohumaa. Lähiaastail peaks võpsik asendatama hoonega, mis võtab enda alla ühtekokku 19 000 ruutmeetri suuruse ala. Hoone kõrguseks on mõeldud 15 meetrit, mis spaa ja hotelli osas kasvaks 35 meetrini. Keskuse juurde on plaanis ehitada ka võrkpalli, tennise, korvpalli ja squash’i väliplatsid, park ja koerte jalutamisväljak.

«Aasta aega on omavalitsuse ja riigiga suheldud, kõik on positiivne, aga täpsemat projekteerimist ei saa enne ette võtta, kui maa-asi ja planeeringud korda saavad,» lausus Urmas Johanson Lõuna-Eesti Postimehele. 

Luha 16 maatükk on riigi omandis ning tuleks erastada. «Pall on riigi ja omavalitsuse käes. Sellest, kui kaua seal menetletakse, sõltuvad ka edasised tööd,» lisas Johanson. «Olin optimist ja lootsin, et praeguseks ajaks oleme planeerimisega juba finišis, kuid tegelikult nüüd alles see algab. Siin ei ole midagi ette heita, see võtabki palju aega.»

Johanson tunnistas, et plaanitav vaba aja keskus on Võru mõistes tõesti suur, kuid selle tulevased kliendid pole üksnes võrulased, maakonna ega isegi vaid Eesti elanikud. «Ikka on suur, aga ega teistmoodi saagi,» rääkis ta. «Ühe-kahe putkaga tänapäeval enam ei saa, inimesed tahavad elamusi ja sellest tulebki elamuste kvartal. Kui rajada ainult ujula või spaa või ainult kino, siis see ei toimi. Inimesed tahavad minna koos perega: kes läheb tennist mängima, kes ujuma, kolmas läheb protseduure tegema… Keskus tuleb küll väga suur, aga arvan, et teistmoodi ei ole mõtet tänapäeval alustada.»

Võru vaba aja keskuse suurinvesteeringu algataja on AS Johnny, mille 50-protsendine osalus kuulub Johansonile ning ülejäänud aktsiapakk OÜ-le Adria Kütus, mis kuulub täielikult OÜ-le Metasar ning Metasar omakorda on täielikult Urmas Johansoni omanduses. AS-i Johnny 2017. aasta puhaskasum oli 6,2 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Fotol on Võru uus keskväljak.

Kas tellida köögikapid eraldi või terviklik komplekt köögimööblit?

25.06.2019

alt
alt

Kaamos Groupi kasum kerkis mullu 17,8 miljoni euroni

26.06.2019

Sarnased uudised

alt

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

alt

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

alt

Algatati Estiko Grupi arendatava ärikvartali planeering

alt

Tartu kavandab Turu tänavale uut kaubandushoonet

alt

Kodukontor on tore küll, aga kes katab kulud?

alt

Tallinna Sadam avas D-terminali parkimismaja

alt

Mapri ehitab Pärnu maantee vanast tööstushoonest büroo

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

4

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

5

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

6

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla