Ettevõtja plaanib Võrru mitukümmend miljonit maksvat arendust

Võrust pärit ettevõtja Urmas Johanson plaanib Võru Maksimarketi naabrusse rajada mitukümmend miljonit eurot maksva hiiglasliku vaba aja keskuse, kus leiduks ruumi nii jääväljakule kui ujumisbasseinile, kinole kui ka hotellile, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Ärikinnisvara, Võru, Urmas Johanson

Võru linnavolikogu algatas nädal tagasi selleks otstarbeks kümne hektari suuruse Luha tänav 16 kinnistu detailplaneeringu, kus praegu laiutab võsa ning rohumaa. Lähiaastail peaks võpsik asendatama hoonega, mis võtab enda alla ühtekokku 19 000 ruutmeetri suuruse ala. Hoone kõrguseks on mõeldud 15 meetrit, mis spaa ja hotelli osas kasvaks 35 meetrini. Keskuse juurde on plaanis ehitada ka võrkpalli, tennise, korvpalli ja squash’i väliplatsid, park ja koerte jalutamisväljak.

«Aasta aega on omavalitsuse ja riigiga suheldud, kõik on positiivne, aga täpsemat projekteerimist ei saa enne ette võtta, kui maa-asi ja planeeringud korda saavad,» lausus Urmas Johanson Lõuna-Eesti Postimehele. 

Luha 16 maatükk on riigi omandis ning tuleks erastada. «Pall on riigi ja omavalitsuse käes. Sellest, kui kaua seal menetletakse, sõltuvad ka edasised tööd,» lisas Johanson. «Olin optimist ja lootsin, et praeguseks ajaks oleme planeerimisega juba finišis, kuid tegelikult nüüd alles see algab. Siin ei ole midagi ette heita, see võtabki palju aega.»

Johanson tunnistas, et plaanitav vaba aja keskus on Võru mõistes tõesti suur, kuid selle tulevased kliendid pole üksnes võrulased, maakonna ega isegi vaid Eesti elanikud. «Ikka on suur, aga ega teistmoodi saagi,» rääkis ta. «Ühe-kahe putkaga tänapäeval enam ei saa, inimesed tahavad elamusi ja sellest tulebki elamuste kvartal. Kui rajada ainult ujula või spaa või ainult kino, siis see ei toimi. Inimesed tahavad minna koos perega: kes läheb tennist mängima, kes ujuma, kolmas läheb protseduure tegema… Keskus tuleb küll väga suur, aga arvan, et teistmoodi ei ole mõtet tänapäeval alustada.»

Võru vaba aja keskuse suurinvesteeringu algataja on AS Johnny, mille 50-protsendine osalus kuulub Johansonile ning ülejäänud aktsiapakk OÜ-le Adria Kütus, mis kuulub täielikult OÜ-le Metasar ning Metasar omakorda on täielikult Urmas Johansoni omanduses. AS-i Johnny 2017. aasta puhaskasum oli 6,2 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Fotol on Võru uus keskväljak.

Kas tellida köögikapid eraldi või terviklik komplekt köögimööblit?

25.06.2019

alt
alt

Kaamos Groupi kasum kerkis mullu 17,8 miljoni euroni

26.06.2019

Sarnased uudised

alt

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

alt

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

alt

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

alt

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

alt

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

alt

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

alt

Patarei Merekindluse hoovid saavad 5000-ruutmeetrise klaaskatuse

alt

Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

alt

LVM: majutus-toitlustuspindadel algas suurem omanikevahetus

Kõige populaarsemad

1

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

2

Uus parkimisnorm on löök koduostja rahakotile

3

Segased signaalid kinnisvarasektoris

4

Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand „Taevakaar“

5

Enim vargusi pannakse toime lukustamata ukse või lahtise akna kaudu

6

Ehitushinnad langesid ka kolmandas kvartalis

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla