Kas tellida köögikapid eraldi või terviklik komplekt köögimööblit?

Köögis veedetakse üksjagu aega. Nii toidu valmistamiseks, söömiseks kui mõnusa istumiskoha olemasolul ka lihtsalt ajaveetmiseks. Selleks, et igasugune tegevus mugavalt kulgeks, on tähtis roll ümbritseval ehk sisustusel. See peaks olema silmale meeldiv vaadata ning ka mugav kasutada.

Kodukujundus, Sisuturundus, Köögimööbel, Köök, Köögimööbli müük, Köögimööbli tellimine

Hakates sisustama uhiuut kööki või planeerides vana köögi renoveerimist, on esimene küsimus see, millise sisustusvõimaluse kasuks otsustada: köögikappide eraldi tellimine või köögikomplekti ostmine. Nagu ikka, on mõlemal variandil plussid ja miinused. Tutvu Kaup24 veebipoes komplektide ja kappide suure ja soodsa valikuga.

Köögikomplekt – kui sa tahad valmis lahendust

Köögikomplekti äärmiselt suureks eeliseks on muidugi see, et kõik tuleb korraga. Ei pea muretsema selle pärast, kas erinevad kapid klapivad ning kas kõik mahub ära sinna, kuhu plaanisid. Ühe tellimusega on olemas kogu vajalik sisustus ning võid keskenduda muule. Olgu selleks siis elutoa sisustuse valimine või üleüldiselt remondi lõpetamine.

Ei ole vaja peljata ka seda, et köök oleks täpselt selline nagu naabritel. See võis olla probleemiks kakskümmend aastat tagasi. Tänapäeval on komplektide vaik üsna suur disaini, värvi ning ka komplekti osade ja suuruse osas.

Pilte vaadates pööra tähelepanu ka sellele, mis on komplektis. Alati ei ole valamu koos kappidega samas komplektis. See jätab vabamad käed näiteks valamu valikul ja nii saad luua omanäolisema köögi siiski soodsa hinnaga.

Köögikapid eraldi – kui soovid eristuda

Köögikomplektid on reeglina valmistatud lähtudes keskmisest inimesest ning seejuures ka keskmise inimese pikkusest. Lühemale või pikemale inimesele võib selline lahendus igapäevasel kasutamisel ebamugavaks osutuda. Tellides köögikapid eraldi, on võimalik natuke rohkem valida, kui kõrged ning kui sügavad kapid muretseda.

Samamoodi sobivad köögikomplektid ka standardse suurusega köökidesse. Köökides, mis nõuavad erilahendust, on lihtsam kõik ise välja valida. Sellist lähenemist võib vaja minna peredes, kus köögis tegutsejad on väga suure kasvuvahega ning tasapinnad peavad olema eri kõrgusega, kui köök peaks olema kasutamissobilik ratastooliga liikujale või kui köögi planeeringust tulenevalt täismõõdus komplekt lihtsalt ei mahu sinna.

Ja kui lihtsalt ei taha sellist kööki, mis on igas teises kodus, on köögikappide eraldi tellimine lahenduseks. Kuigi ka köögikomplektide valik on aina suurenenud, võib juhtuda, et ei leia täpselt sellist lahendust nagu soovid või ei saa peaaegu ideaalselt köögikomplekti isegi mitte natuke muuta.

Ehk siis...

Köögikomplekt sobib kõige paremini siis, kui korraga läheb väljavahetamisele kogu sisustus. Iga viimane kui kapp ning riiul on vaja uus osta. Ajaliselt ja ka rahaliselt on lihtsam kõik korraga muretseda. Köögikappide eraldi ostmine on väga hea siis, kui välja on vaja vahetada osa interjöörist.

Sisustades kööki, kus osad kapid on juba olemas ja ei taha neid minema visata, saab soovitud lõpptulemuseni jõuda köögikappe eraldi tellides ning omavahel kombineerides.

Uuendamata energiamärgis võib kodulaenule kriipsu peale tõmmata

25.06.2019

alt
alt

Ettevõtja plaanib Võrru mitukümmend miljonit maksvat arendust

26.06.2019

Sarnased uudised

alt

Sisustusmess toob kokku valdkonna parimad tegijad

alt

Tekk ja padi saavad liiga vähe tähelepanu

alt

Moodulmööbel pakub paindlikku sisustusvõimalust

alt

Unikaalne sisekujundus pole enam luksus

alt

City24: Püramiidmaju on alati veidi salapärasteks peetud

alt

City24: Põnev ja hubane kodu Harjumaa piiril

alt

City24: Sajandivanune pärl, mis on ajas läinud vaid kaunimaks

alt

City24: Üllatavalt kaasaegne ja kunstilembene kodu

alt

City24: Kaunis ja romantiline korter viimaselt korruselt

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvaraturg kõrvetab valusaimalt 1990ndatel ehitatud korterite omanikke

2

Rimi ehitab Pärnusse Jannseni keskuse

3

Kes peab tasuma remondifondi- ning ühistu laenumakseid, kas üürnik või üürileandja?

4

Investorid võiks pilgu pöörata Harjumaa üürikorteritele

5

Kodu lühiajaline väljaüürimine võib omanikule kalliks maksma minna

6

Airbnb muudab majutusplatvormi selgemaks

Toimetaja valik

alt

Kinnisvara vahendamisel on kuulutustes energiamärgise info kuvamine kohustuslik

alt

Ekspert hoiatab: korterit ostes tuleb sihtotstarbe osas olla väga tähelepanelik

alt

Ostujõu kasv soosib korteriturult eramuturule siirdumist