29. juunil toimuval Puitmajapäeval saab esmakordselt tutvuda puitehituse kompetentsikeskusega

Augustikuus valmib Eesti Vabaõhumuuseumi kõige uuem museaalhoone - 21. sajandi puitmaja. Muuseumi kogusse jõuab kaasaegse puitmaja näidis ühiskingitusena, mille teevad juubeliaasta puhul Eesti Vabariigile puitmajatootjad eesotsas Puiduklubi MTÜ-ga.

Puitmajapäev

Puitmajapäev

29. juunil toimub Eesti Vabaõhumuuseumis Puitmajapäev, mil saab külastada uusimat museaalhoonet, mis saab toimivaks puitehituse kompetentsikeskuseks, toimub käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus, tööriistade mess ning mitmed põnevad töötoad ja seminarid.

Päev algab kell 11.00 käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusega ning päeva jooksul toimuvad muuseumis erinevad seminardi ja töötoad nagu vaja maja soojustamine, varretamine, tõrvamine, paku lõhkumise näpunäited, linnupesakastide meisterdamine ja palju muud põnevat.

SA Eesti Vabaõhumuuseumi juhatuse liikme Tanel Veeremaa sõnul on päeva eesmärk tutvustada puidusektori olulisust ja väärtustada puitu ehitusmaterjalina. „Puitmajapäev on esimene sündmus, mis seotud vabaõhumuuseumi kõige uuema museaalhoonega – augustis 2019 valmiva 21. sajandi tehasemajaga. Uus hoone hakkab tegutsema ka puitehitise kompetentsikeskusena, kus tutvustatakse Eesti puitmajade ehitustehnoloogiaid ja arhitektuuri kõrget taset. Samuti saame edaspidi veel edukamalt kõnetada oma külastajaid loodussõbraliku ehituse ja elulaadi teemal.“

Ürituse info on saadaval Facebookis ja evm.ee lehel.

Puitehituse kompetentsikeskuse projektist

Vabaõhumuuseumi uus museaalhoone on Aasta Tehasemaja 2015 konkursi võidutöö, enam kui 100 konkursitöö seast valitud Eesti arhitektibüroo Trilog Studio OÜ loodud Nordic COMPACT majakontseptsioon. Nagu paljud teisedki vabaõhumuuseumi museaalhooned saab seegi aktiivsesse kasutusse. Paiknedes piletivabal alal kliendiparkla kõrval hakkab hoones tööle puitehituse kompetentsikeskus, kus osa saab nõustamistest ja koolitustest ning asub puidusektori näituseala-showroom. Viimast rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond läbi EASi meetme "Ettevõtete ekspordi kasvu toetavate teenuste projektikonkurss“.

„Eesti Vabaõhumuuseum on puitmajasektori pikaajaline partner. Kui muuseum sai 2014. aastal Eesti Puitmaja sõbra tiitli, hakkasime otsima uusi ühiseid kokkupuutepunkte. Kompetentsikeskuse rajamise eesmärk on näidata Eestit kui metsariiki ja meie oskusi puidu vääridamisel,“ kommenteeris Nordic Housese juht ja Puiduklubi MTÜ juhatuse esimees Argo Saul. Igapäevaselt hakkab majas tegutsema Tehasmaja OÜ, Eesti Puitmajaliit, Eesti Puitmajaklaster ja Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskus, lisaks on hoonekompleksis juures koolitusalana mõeldud suur õuesõppepaviljon.

Algatus on saanud ka tunnustuse - MTÜ Puiduklubi on "Kultuurisõber 2018" tiitli omanik.

Lisainfo

Esimene korrus viib Tallinnas korteri hinnast kümnendiku

19.06.2019

alt
alt

Kool on läbi, elagu kool – City24-s on jaanipäevani üürikuulutustele allahindlus 50%!

19.06.2019

Sarnased uudised

alt

Aasta esimestel kuudel tehti rohkem remondi- ja ümberehitustöid

alt

Viljandimaal valmis kohaliku tööhõive soodustamiseks üürimaja

alt

Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust

alt

Tartu ehitab Ihastesse neli kortermaja

alt

Lugu eramaja omanikust, kelle maja päikesekatus katab kogu majapidamise elektrikulu ja jääb veel ülegi

alt

Tallinn väljastas unikaalsele rohekõrghoonele ehitusloa

alt

Rotermanni AJAMAJA sai nurgakivi

alt

Nõudlus uute elamispindade järele püsib endiselt

alt

Tallinna linn ehitab 8 miljoniga Põhja-Tallinna administratiivhoone

Kõige populaarsemad

1

Kriis toob uute kortermajade projektidesse muudatused

2

Kas poolikud arendused muutuvad tondilossideks?

3

I kvartalis maksis haritava maa hektar 3500 eurot

4

Aasta esimestel kuudel tehti rohkem remondi- ja ümberehitustöid

5

Millest sõltub sise- ja välisukse hind?

6

Kõrge huvi maakodude vastu rauges eriolukorra kadumisega

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras