Ülemiste Cityt hakkab lennujaamaga ühendama uhke rohehoone

Ülemiste Cityt arendav Mainor Ülemiste kinnitas uue arhitektuurikonkursi lõplikuks võitjaks Arhitektuuribüroo PLUSS töö, mille järgi kerkib Tallinna lennujaama kavandatava terminalihoone kõrvale moodne ligi 20 000-ruutmeetrine ärimaja.

Ärikinnisvara, Arhitektuur, Mainor Ülemiste AS, Arhitektuuribüroo Pluss, Tallinn, Indrek Allmann, Ursel Velve, Tallinna Lennujaam, Gunnar Kurusk, Ülemiste, Ülemiste City, Alma Tomingas

Mainor Ülemiste arendusjuhi Ursel Velve sõnul toimus Sepise tn 7 ärihoone jaoks konkurss kolme Eesti ja ühe Taani arhitektuuribüroo vahel. “Ülemiste City linnakule on kavandatav hoone tähelepanuväärne, sest just selle kõrval hakkab asuma Tallinna lennujaama planeeritav uus terminalihoone ning sellest saab lennujaama ja Ülemiste City ühinemispunkt,” ütles Velve. 

“Arhitektuurikonkursi lähteülesandes oli asukoha tõttu ka olulisel kohal avar ja kutsuv peasissepääs. Funktsionaalsuse osas palusime arhitektidel lahendada ka ühistöö ja sotsialiseerumise alad, mida näeme tulevikubüroodel olulise funktsionaalsusena,” märkis Velve ja lisas, et kuna Ülemiste City büroomajad kannavad Eesti innovaatorite ja leiutajate nimesid, siis paluti arhitektidel pakkuda välja ka innovaator, kelle nime uus hoone võiks kanda.

Konkursi võitnud Arhitektuuribüroo PLUSS töö Alma Tomingas kõnetas Velve kinnitusel nii Ülemiste City arendajate tiimi, linnaku ettevõtete töötajaid kui ka teenusdisaineritest ja arhitektidest koosnevat žüriid nii oma kauni arhitektuurse lahenduse, inimsõbralikkuse kui ka hoone nime ja arhitektuurse lahenduse seose poolest.

Indrek Allmann Arhitektuuribüroo PLUSS’ist selgitas, et Alma Tominga nimeline büroohoone esindab täiesti uue põlvkonna ärimaju. “Lisaks kõigele sellele, millega oleme täna A-klassi büroohoonetes juba harjunud, on siin eraldi tähelepanu pööratud töötajate loovust tõstvatele ruumilahendustele. Olgu selleks siis sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutav suur siseaatrium rõdudega või nn interaktiivne mets, kuhu loodud troopilises mikrokliimas on mõnus kolleegidega kohtuda ning kaamose vastu võidelda,” loetles Allmann ja uskus, et iga tulevase hoone kasutaja leiab sealt oma lemmiknurgakese.

Alma Tomingas, kelle järgi hoone oma nime saab, oli Eesti farmatseut, farmaatsiadoktor, Tartu Ülikooli farmakognoosiakateedri juhataja, hiljem arstiteaduskonna dekaan ja esimene eestlasest naisprofessor. “Alma Tomingas aitas inimesi läbi farmatseutika ja ravimtaimede ning tema tööst inspireeritud ärihoone teeb seda läbi arhitektuuri poolt loodud keskkonna,” ütles Ursel Velve ja lisas, et on suur au, et esimene naisterahva järgi kutsutav hoone Ülemiste Citys hakkab kandma just esimese eestlasest naisprofessori nime.

Mainor Ülemiste plaanib 12 maapealse ja ühe maa-aluse korrusega Sepise tn 7 hoonet ehitama hakata 2020. aasta lõpus ning loodab selle uksed avada 2022. aastal.

Hoone autorid on Indrek Allmann ja Gunnar Kurusk.

Vaata, millised on Tallinna rikkamad ja vaesemad asumid

17.06.2019

alt
alt

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda kinnitas ühtsed head tavad kinnisvaramaakleritele

17.06.2019

Sarnased uudised

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Fahle Parki rajatakse ainulaadne siseala

alt

Tallink ja Infortar hakkavad 300 miljoniga linnahalli arendama

alt

Tartu kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistluse võitis „Turuplats“

alt

Vaata tipparhitektide nägemusi Ülemiste massiivsest tulevikukompleksist

alt

Juhkentali kvartali arhitektuurivõistluse võitis Arhitekt Martin Aunini töö „Lightpark“

alt

E.L.L. Kinnisvara alustas Juhkentali kvartali arhitektuurivõistlusega

alt

Technopolis Ülemiste arhitektuurikonkursi võitsid KOKO arhitektid

alt

Vabaõhumuuseum sooviks Libertysse rajada koolituskeskuse

Kõige populaarsemad

1

Uus ehitisregister jõudis kasutajate ette

2

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

3

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

4

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

5

Noblessneri vana miinisadama ikooniline elektrijaam sai uuele elule

6

Ehitusmaht mullu vähenes, nõudlus uute eluruumide järele aga püsib

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla