Noblessneri sadamalinnaku järgmises etapis valmib ligi 23 700 ruutmeetrit korteri- ja äripindu

Noblessneri sadamalinnaku lähiaastate olulisemad arendused on kuus uut kortermaja ning ajaloolise allveelaevatehase hoonete renoveerimine. Kunagisest jõujaamast saab 2020. aasta suveks äri- ja kortermaja ning endisest katlamajast büroohoone. Jätkub ka Noblessneri jahisadama arendus.

Ehitamine, Uusarendused, BLRT Grupp, Ivar Piirsalu, Noblessner, Arhitektuuribüroo Pluss, Tiit Kuusik, Martin Dremljuga, KOKO Arhitektid

BLRT Grupi kinnisvara arendusdirektori Ivar Piirsalu sõnul on sadamalinnaku arendus kulgenud planeeritud hoogsas tempos. „Viimase kahe aasta jooksul on Noblessneri ajaloolistesse tööstushoonetesse kolinud mitmed ärid, galeriid ja restoranid. Valminud on esimene elamuarendusetapp ning suur osa sadamalinnaku infrastruktuurist – linnaväljak, tänavad ja kergliiklusteed,“ kirjeldas Piirsalu.

Eeloleval suvel lõpeb Noblessneri alukoja ja selle kõrval asuva ajaloolise laevasüsteemide tsehhi hoone renoveerimine kus sel sügisel avavad uksed Kai kunstikeskus ja PROTO avastustehas. Sadamalinnaku külalistele avame valukoja kõrval enam kui 200-kohalise parkla. Jahisadamas käib uue lainemurdja ehitus, peagi lõpeb kaide renoveerimine,” loetles Piirsalu.

Noblessneri elukondliku kinnisvara järgmises etapis rajab BLRT Grupp koostöös Merko Ehitus Eestiga kuus kortermaja kokku ca 330 korteri ning ligi 4000 m² kaubandus- ja äripinnaga. Arhitektuurikonkursid on lõppenud, käimas on projekteerimine ning ettevalmistused ehituslubade hankimiseks. Esimese elumaja valmimine on planeeritud 2021. aasta lõppu, ülejäänud hooned valmivad eelduste kohaselt 2022. aastal.

Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarendusdivisjoni direktori Tiit Kuusiku sõnul on huvi sadamalinnaku kui elukeskkonna vastu suur. „Noblessner on ainus piirkond Tallinnas, kus mere vahetus läheduses asuvate elamute ümber kujundatakse välja terviklik linnaruum väljakute, pargialade, merepromenaadi, väikeste äripindade ja mitmekesiste võimalustega vaba aja veetmiseks. Uues elamuarendusetapis valmivad Eesti tipparhitektuuribüroode loodud haarava arhitektuuriga hooned, rõhku on pandud mere- ja linnavaadetele, kodude läbimõeldud ruumiplaneeringutele ja mugavaks kujundatud avalikule ruumile,“ rääkis Kuusik Noblessneri elamuarenduse järgmistest plaanidest.

Järgmise elamuarenduse etapi suurima, Allveelaeva 4 hoone arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Pluss, kes on ka Noblessneri esimese etapi eluhoonete looja. Ajaloolise Ellingu pargi kõrvale Lennusadama 3/Vesilennuki 18 kruntidele rajatakse viis korterelamut, mille arhitektuurikonkursi võitsid KOKO Arhitektid.

Noblessneri sadamalinnak asub Tallinnas, Lennusadama kõrval mere ääres.
1912. aastal rajasid kaks Peterburi ärimeest – Euroopa suurim naftatööstur Emanuel Nobel (Alfred Nobeli vennapoeg) ja Lessneri masinatehase omanik Arthur Lessner – siia toonase Tsaari-Venemaa tähtsaima allveelaevade tehase. Kahe mehe perekonnanimedest saigi tehas nime Noblessner. Aastatel 1913–1917 ehitati siin kokku 12 moodsat allveelaeva. Eesti iseseisvudes allveelaevade tootmine Noblessneris küll lõppes, kuid laevade ehitus ja remont kestsid siin 2018. aasta augustini.

Tänaseks on Noblessnerist saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak. Siin on ajaloolised tööstushooned, merepromenaad, jahisadam ning kodude ja äripindade uusarendus. Noblessner tähendab kultuurisündmusi, äri, kodu ja merekultuuri. 

Fotod: Martin Dremljuga.

Korter puitmajas võib maksta uusarenduse hinda

30.05.2019

alt
alt

City24: Sajandivanune pärl, mis on ajas läinud vaid kaunimaks

30.05.2019

Sarnased uudised

alt

Muudatus nõuab hoonetele elektriautode laadimistaristute paigaldamist

alt

Nordecon ehitab 32 miljoniga Tiskreoja elurajooni 400 korterit

alt

Arco Vara: ehitusaktiivsus kasvab tänavu Tallinna lähipiirkondades

alt

Uus korter pealinna: Kus on kõige rohkem uusarendusi?

alt

Kõige mainekamad kinnisvaraarendajad on Merko, Liven ja YIT

alt

Lasnamäele kerkib kaasaegne MotorCenter keskus

alt

Tallinnasse tulev rohebüroo saab päris taimkatte

alt

Miilitsakooli asemele kerkib uus kortermaja

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!

Kõige populaarsemad

1

Ukraiikingid ei lase Tallinna üüriturul hanguda

2

Tallinna korteri hind kerkis ajaloo kõrgeimale tasemele

3

Uus korter pealinna: Kus on kõige rohkem uusarendusi?

4

Arco Vara: Korteriturul ei ole lähikuudel olulisi muutusi põhjust oodata

5

Airbnb toaüürijatelt oodatakse suuremat tulumaksu laekumist

6

Uute korterite põud ei jäta ostjale kauplemisruumi

Toimetaja valik

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!

alt

5 tähelepanekut 2019. aasta üüriturust

alt

Peidetud kinnisvarapärlid ehk kuhu investeerida?