Noblessneri sadamalinnaku järgmises etapis valmib ligi 23 700 ruutmeetrit korteri- ja äripindu

Noblessneri sadamalinnaku lähiaastate olulisemad arendused on kuus uut kortermaja ning ajaloolise allveelaevatehase hoonete renoveerimine. Kunagisest jõujaamast saab 2020. aasta suveks äri- ja kortermaja ning endisest katlamajast büroohoone. Jätkub ka Noblessneri jahisadama arendus.

Ehitamine, Uusarendused, BLRT Grupp, Ivar Piirsalu, Noblessner, Arhitektuuribüroo Pluss, Tiit Kuusik, Martin Dremljuga, KOKO Arhitektid

BLRT Grupi kinnisvara arendusdirektori Ivar Piirsalu sõnul on sadamalinnaku arendus kulgenud planeeritud hoogsas tempos. „Viimase kahe aasta jooksul on Noblessneri ajaloolistesse tööstushoonetesse kolinud mitmed ärid, galeriid ja restoranid. Valminud on esimene elamuarendusetapp ning suur osa sadamalinnaku infrastruktuurist – linnaväljak, tänavad ja kergliiklusteed,“ kirjeldas Piirsalu.

Eeloleval suvel lõpeb Noblessneri alukoja ja selle kõrval asuva ajaloolise laevasüsteemide tsehhi hoone renoveerimine kus sel sügisel avavad uksed Kai kunstikeskus ja PROTO avastustehas. Sadamalinnaku külalistele avame valukoja kõrval enam kui 200-kohalise parkla. Jahisadamas käib uue lainemurdja ehitus, peagi lõpeb kaide renoveerimine,” loetles Piirsalu.

Noblessneri elukondliku kinnisvara järgmises etapis rajab BLRT Grupp koostöös Merko Ehitus Eestiga kuus kortermaja kokku ca 330 korteri ning ligi 4000 m² kaubandus- ja äripinnaga. Arhitektuurikonkursid on lõppenud, käimas on projekteerimine ning ettevalmistused ehituslubade hankimiseks. Esimese elumaja valmimine on planeeritud 2021. aasta lõppu, ülejäänud hooned valmivad eelduste kohaselt 2022. aastal.

Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarendusdivisjoni direktori Tiit Kuusiku sõnul on huvi sadamalinnaku kui elukeskkonna vastu suur. „Noblessner on ainus piirkond Tallinnas, kus mere vahetus läheduses asuvate elamute ümber kujundatakse välja terviklik linnaruum väljakute, pargialade, merepromenaadi, väikeste äripindade ja mitmekesiste võimalustega vaba aja veetmiseks. Uues elamuarendusetapis valmivad Eesti tipparhitektuuribüroode loodud haarava arhitektuuriga hooned, rõhku on pandud mere- ja linnavaadetele, kodude läbimõeldud ruumiplaneeringutele ja mugavaks kujundatud avalikule ruumile,“ rääkis Kuusik Noblessneri elamuarenduse järgmistest plaanidest.

Järgmise elamuarenduse etapi suurima, Allveelaeva 4 hoone arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Pluss, kes on ka Noblessneri esimese etapi eluhoonete looja. Ajaloolise Ellingu pargi kõrvale Lennusadama 3/Vesilennuki 18 kruntidele rajatakse viis korterelamut, mille arhitektuurikonkursi võitsid KOKO Arhitektid.

Noblessneri sadamalinnak asub Tallinnas, Lennusadama kõrval mere ääres.
1912. aastal rajasid kaks Peterburi ärimeest – Euroopa suurim naftatööstur Emanuel Nobel (Alfred Nobeli vennapoeg) ja Lessneri masinatehase omanik Arthur Lessner – siia toonase Tsaari-Venemaa tähtsaima allveelaevade tehase. Kahe mehe perekonnanimedest saigi tehas nime Noblessner. Aastatel 1913–1917 ehitati siin kokku 12 moodsat allveelaeva. Eesti iseseisvudes allveelaevade tootmine Noblessneris küll lõppes, kuid laevade ehitus ja remont kestsid siin 2018. aasta augustini.

Tänaseks on Noblessnerist saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak. Siin on ajaloolised tööstushooned, merepromenaad, jahisadam ning kodude ja äripindade uusarendus. Noblessner tähendab kultuurisündmusi, äri, kodu ja merekultuuri. 

Fotod: Martin Dremljuga.

Korter puitmajas võib maksta uusarenduse hinda

30.05.2019

alt
alt

City24: Sajandivanune pärl, mis on ajas läinud vaid kaunimaks

30.05.2019

Sarnased uudised

alt

Tartus said nurgakivi kaks Tüve tänavale ehitatavat munitsipaalmaja

alt

Triple Net Capital pani nurgakivi Peetris asuvale Veskikodu elurajoonile

alt

Tartu DUO Loftid pidasid sarikapidu

alt

Kalaranna Kvartali suurarendus sai nurgakivi

alt

Tartu ehitab Ihastesse neli kortermaja

alt

Pro Kapital sõlmis Ratsuri majade 3,5-miljonise ehituslepingu

alt

Merko alustab Uus-Veerenni arenduse kolmanda etapi ehitusega

alt

Tartu linn plaanib uute kortermajade ehitamist

alt

Mustamäele kerkib kaasaaegne üürimaja Newton

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

3

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

4

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

5

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

6

November tõi Tallinna korteritehingute rekordi

Toimetaja valik

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?