Iga viies kodulaen on võetud KredExi käendusel

Keskmine KredExi lisatagatisega laenude omafinantseeringu summa on ca 10 000 eurot, mis on kolm korda väiksem kui lisatagatiseta laenude puhul. Enamus KredExi käendusel kodulaenu võtjad kuuluvad noore spetsialisti sihtgruppi ning valdavalt on tegemist esimese kodu ostuga. Võimalust võtta eluasemelaenu väiksema omafinantseeringuga kasutab 18% laenusaajatest.

Kodulaen, Swedpank, KredExi käendus, Anne Pärgma, Eluasemelaen, KredEx

Swedbanki eluasemelaenude valdkonnajuhi Anne Pärgma sõnul on KredExi käendus muutnud kodu soetamise paljude inimeste jaoks lihtsamaks.

„Näeme, et võimalus taotleda laenu väiksema omafinantseeringuga pakub meie klientidele järjest rohkem huvi. Valdavalt on KredExi lisatagatis abiks esimese kodu ostmisel, sest kinnisvara ost on suuremahuline tehing ning omafinantseeringuks vajaliku summa kogumiseks võib kuluda päris mitu aastat.  Keskmine omafinantseeringu summa KredExi käendusega laenude puhul jääb suurusjärku 10 000 eurot, ilma täiendava käenduseta laenude puhul on see tunduvalt kõrgem – 30 000 eurot,“ ütles Pärgma ning lisas, et KredExi käendusega laenajatest enamus kuulub noore spetsialisti või noore pere sihtgruppi ning valdavalt on tegemist esimese kodu ostuga.

Kõigist KredExi käendusega soetatud kodudest 90% moodustavad korterid, 73% nendest asub Tallinnas ja pealinna lähiümbruses.

Ostetavate varade seas on nii vanemaid kortereid kui ka uusarendusi - ligi 60% on ehitatud enne 2000. aastat ja 27% viimase paari aasta jooksul.

Üle 40% KredExi  käendusel väljastatud laenudest on võetud koos kaastaotlejaga ning ligi 60% leibkondadest kuulub sissetulekugruppi 1000-2000 eurot. Pooled KredExi käendusel laenu võtnud kliendid on 26 – 30-aastased. Keskmine laenusumma on 84 000 eurot.

KredExi käendus on eluasemelaenu täiendav tagatis ning see võimaldab võtta laenu uue kodu ostmiseks minimaalse omafinantseeringuga  -  10% sissemaksega.  Eluasemelaenu käendusel saab osta alaliseks eluasemeks korteri või elumaja ning täiendava tagatise taotlemiseks peab vähemalt üks laenu taotlejatest kuuluma noore pere, noore spetsialisti, energiatõhusa eluaseme omandaja, kaitseväe või kaitseliidu veteranide sihtgruppi.

City24: Kaunis ja romantiline korter viimaselt korruselt

29.05.2019

alt
alt

Korteriühistud vajavad rekonstrueerimiseks igal aastal vähemalt 50 miljonit eurot

29.05.2019

Sarnased uudised

alt

Täna ostan, aasta pärast refinantseerin?

alt

Eesti Pank: kodulaenude intressid tõenäoliselt ei tõuse

alt

Luminor: viis protsenti kodulaenuklientidest on võtnud maksepuhkuse

alt

Kuidas mõjutab COVID-19 uusi kodulaene?

alt

SEB: koroonakriis on enim mõjutanud huvi väikelaenude vastu, huvi kodulaenude osas püsib tugevam

alt

Taotletakse nii uusi kodulaene kui maksepuhkust

alt

Uuring: kolmandik vastanutest plaanib lähiaastatel kinnisvara soetada

alt

Eluasemelaenude nõudlus on kõrge

alt

Majapidamiste võlg jaotub väga ebaühtlaselt

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvara odavmüük jäi olemata

2

Kinnisvaraturg lõi juunis positiivse meeleolu

3

Kinnisvaraturul on kindlustunne taastumas

4

Patarei Merekindluses algas uus ajajärk

5

5 nõuannet, kuidas vabaneda kodus tolmust ja bakteritest

6

Maikuus oli majutuses külastajaid 88 protsenti vähem

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras