Murutrimmerid - elektri- või bensiinitrimmer murupuhmaste eemaldamiseks

Kevade algus tähistab maja- ja suvilaomanikele iga-aastase muruniidumaratoni starti. Kuivõrd ilus ja roheline muru on peale talve meeldiv nähtus, siis selle niitmine on tegevus, mis ei pruugi samavõrra rõõmu tekitada. Igas suuremas majapidamises leidub tõenäoliselt muruniiduk, kuid murutrimmerit kohtab kuuris harvem. Järgnevalt toome välja, miks võiks murutrimmer olemas olla ning kuidas valida endale sobiv trimmer.

Sisuturundus, Nõuanne, Kaup24, Murutrimmerite tarvikud, Muruniidukid, Muruniidukite müük, Murutrimmerite hooldamine, Murutrimmerite müük, Murutrimmer

Palju hea hinnaga trimmereid leiate https://kaup24.ee/et/aed-ja-lemmikloomad/aiatehnika/trimmerid-rohuloikurid ning lisaboonusena kogub iga Kaup24 klient kliendikontole boonust järgmiseks ostuks.

Milleks murutrimmer?

Murutrimmer on vaieldamatult parim abimees, kui olete pikalt jätnud muru niitmata või teie aias on palju puid, mille ümber on raske muru niita. Pikema muru puhul on niitmine ääretult vaevaline ning sellises olukorras on hea võtta trimmer ning kiirelt ja efektiivselt plats puhtaks teha. Viimistletud tulemuseks on vaja küll muruniiduki abi, kuid eeltöö tegemiseks on see lahendus suurepärane.

Murupuhmad vundamendi ääres, ümber puude või põõsaste on samuti vaatepilt, mida paljud teavad. Nende eemaldamine on parajalt tülikas tegevus, mis võib tihti tekitada stressi. Ka nendes olukordades on trimmer hea abimees, millega on võimalik kõik need puhmad mugavalt maha niita nii, et aed näeb ühtlaselt kaunis ja hooldatud välja.

Kuidas valida trimmerit?

Trimmerite valik on väga lai, mistõttu sobivaimat valima asudes tasub endalt küsida järgmiseid küsimusi:

Kas plaanite seda kasutada harva või tihti?

Kas vajate trimmerit suurte pindade niitmiseks või pigem väiksemate alade jaoks?

Harva ja üksikute puhmaste niitmiseks sobib kompaktsem elektri- või akutrimmer. Kangemate rohupuhmaste korralekutsumiseks vajate võimekamat bensiinitrimmerit.

Elektritrimmer

Elektriline trimmer on kerge ning kompaktne. See sobib majapidamistesse, kus niidetakse muru regulaarselt ning puudub vajadus võimsa trimmeri järele. Kasutada saab seda näiteks väikeste alade kiireks hoolduseks, mururibade ja -puhmaste eemaldamiseks, vundamendi äärte hoolduseks ja ka põõsaaluste puhastamiseks.

Kuna elektriline trimmer kaalub ca 2kg, siis on ta piisavalt kerge, et tema käsitlemine ei ole jõudu või erioskuseid nõudev. Lisaks on aku- või elektritrimmeri puhul suureks plussiks tema lihtne kasutamine, mis on kergelt õpitav ka tehnikakaugemale inimesele.
Gardena Small Cut  Plus 350/23 on hea näide - kerge ning kompaktne väiksemate aedade jaoks. Selle 350 W mootor ja kaal alla 2 kg teevad temast igale hobiaednikule sobiva seadme.

Tutvu sellega Kaup24 e-poes.

Bensiinitrimmer

Bensiinitrimmer on mõeldud nõudlikumaks tööks. Esmavalik võiks ta olla majapidamistes, kus niidetakse harva ning on vaja võimsamat trimmerit, mis suudaks pikaks kasvanud muru maha niita. Samuti sobib see neile, kel on suurem aed ning tiheda puude või põõsaste kasvuga, mille vahel keeruline muruniidukiga niita.

Brnsiinimootoriga trimmer ise eeldab kasutajalt oskust käsitleda seda, sest ca 7kg kaalu ning 2-taktilise bensiinimootori puhul ei piisa pelgalt pealehakkamisest, vaid vaja on ka jõudu ning arusaamist käsitlemise osas. Oma multifunktsionaalse käepidemega pakub enamik bensiinitritrimmereid mugavat tööasendi seadistamist.

Bensiinitrimmerite seas on Makita RBC kindlasti asjatundlik valik neile, kel suuremad maalapid vaja hooldada ning muru tihti pikem. 2-taktilise 1,4kW mootoriga on Makita bensiinitrimmeril piisavalt jõudu, et ka tihedam muru maha võtta probleemideta.

Tutvu sellega Kaup24 e-poes.

Kokkuvõtteks

Muruniiduk ja -trimmer on justkui dünaamiline duo, mis hoiavad igas majapidamises aia korras. Ilma ühe või teiseta on kindlasti vaevalisem saada ideaalselt hooldatud aeda kui räägime lisaks tasase muru niitmisele ka rohupuhastest ja kõnnitee- või peenraäärte korrastamisest. Seetõttu on hea mõte muruniiduki kõrvale ka enda vajadustele vastav murutrimmer soetada, et saaksite säästa aega ning energiat selle töö osas, mis tavaliselt kipub enim energiat kulutama. Nii jääb rohkem aega meeldivamate tegevuste jaoks.

Tutvu ka soovitustega muruniiduki hooldamiseks Virumaa Teataja artiklis. Sarnaselt niidukile vajavad ka bensiinitrimmerid hooldust ning iga jõhviga trimmer vajab jõhvi vahetust.

Kui palju saab korteri hinnast alla tingida?

25.04.2019

alt
alt

Pärnu volikogu kiitis heaks uue autosilla sillakoridori

26.04.2019

Sarnased uudised

alt

Kuidas kaitsta WC-potti katlakivi kahjuliku mõju eest?

alt

Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

alt

Kas sinu aed on suveks valmis?

alt

Millest sõltub sise- ja välisukse hind?

alt

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Millistel juhtudel tasub korter müüa koos sisustusega?

alt

4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

alt

Õhupuhastaja valimine avatud köögiga korterisse

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

5

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla