Millal kasutada sildlaenu?

Tänasel kinnisvaraturul on keeruline saavutada olukorda, kus on võimalik kinnisvara müügist saadud kapitali koheselt kasutada uue kinnistu ostu finantseerimiseks või muudeks ärieesmärkideks. Sageli lihtsalt kuupäevad ei kattu ning vana kinnisvara müügiprotsess võtab eeldatust kauem aega. Veel keerulisem olukord tekib, kui soovitakse uut kinnistut osta juba enne kui vana kinnistu müüdud on. Selleks, et soove siiski võimalik täita oleks, saab kasutada sildlaenu, mis võimaldab katta kahe kuupäeva vahelise perioodi ning lahendada probleemi. Antud artikkel toob täpsemalt välja sildlaenu kasutusvõimalused.

Investeerimine, Sisuturundus, Investeerimine kinnisvarasse, Sildlaen, EstateGuru

Lihtsustatult kirjeldades on sildlaen lühiajaline finantseerimisvahend, mis aitab ettevõtjatel „rajada silla“ teostamaks ettevõtte äritegevuseks vajalikke oste enne kinnisvara müüki. Laenuvõtja jaoks maandab see riske ning annab aega korrastada kapitalistruktuuri või planeerida kinnisvara müüki.

Sildlaenud on populaarsuses kasvanud eelkõige hiljuti ning leiavad kasutust tänasel Eesti kinnisvaraturul. Peamiselt kasutavad ettevõtjad sildlaenu selleks, et katta lühiajalised kapitalivajadused ning soetada laenu abil uut kinnisvara või teostada arendustöid. Uus kinnisvara soetatakse tihti selleks, et seda renoveerida ning kiirelt maha müüa.  Vana kinnisvara seatakse sildlaenule tagatiseks ning laenu suurus sõltub vara väärtusest.  Sildlaen tagastatakse hüpoteegi müügist tulenevatest rahadest laenuandjaga kokkulepitud perioodi jooksul.

Kuidas sildlaen töötab?

Selleks, et kirjeldada, kuidas sildlaen töötab, toome sisse lühikese näite.

Oletame, et ettevõtja, kes soovib kinnisvara müüa, leidis omale ostja ning leppis kokku, et kinnisvara müügist laekub raha 10. novembril. Samaaegselt soovib ettevõtja osta pangalt kinnisvara, kuid leping on tehtud nii, et sissemakse tuleb teostada 30. oktoobril, mis on 11 päeva varem. Sellisel juhul pöördub ettevõtja sildlaenu väljastava krediidipakkuja poole,  kes seab hüpoteegiks ettevõtja olemasoleva kinnisvara ning finantseerib uue kinnisvara soetamist.

Sildlaenude puhul kehtib metafoor, et sild peaks olema piisavalt pikk, et teisele kaldale jõuda. Seega, kui ettevõtja arvab, et suudab kinnisvara müüa kolme kuu jooksul, peaks sildlaen katma vähemalt 6 kuu kapitalivajadused. Kuna sildlaen on laenuandja jaoks suure riskiga laen, on ka intressimäärad tänasel turul kõrgemad kui näiteks pankade poolt pakutavate lühiajaliste laenude puhul. On tavaline, et sildlaenu on võimalik võtta alates 8% aastaintressist, millele lisanduvad ka eritasud laenuandjale.

Sildlaenu pikkuseks võib olla 3-24 kuud, kuid kõige tavalisem on 12-kuuline periood eesmärgiga osta uus kinnisvara, see renoveerida ning seejärel müüa kasumiga. Laenu ja tagatisvara väärtuse suhe jääb vahemikku 50% - 80%.

Hetkel on Eesti kinnisvaraturul sildlaenude kasutamine suurenenud ning seda eelkõige pankade jäikade laenukriteeriumite tõttu, mis suunavad ettevõtjad kasutama alternatiivseid finantseerimisvõimalusi. Ühisrahastuse abil on ettevõtjatel võimalik saada oma ettevõtlustegevuse jaoks vajalikku kapitali ning investoritel on samaaegselt võimalik investeerida kõrge tulususega projektidesse. Sellist tüüpi laenud arendavad Eesti majandust ning võimaldavad alustavatel ettevõtjatel saavutada oma eesmärke. Lähiajal on oodata trendi jätku ning alternatiivsete finantseerimisvõimaluste pakkujate hulk suureneb turul iga päevaga.

Vaata ka võimalusi saamaks sildlaenu EstateGurust: https://estateguru.co

Või helista meile 1442.

Kredex annab lasterikastele peredele 3 miljonit kodutoetust

25.04.2019

alt
alt

PIN Arhitektid loovad arhitektuurse lahenduse 45-miljonilisele elamurajoonile

25.04.2019

Sarnased uudised

alt

Ainulaadne ÖÖD – investeering, mis tasub end kahe aastaga

alt

Kuidas leida oma kinnisvaraprojektile rahastust?

alt

Ülevaade Leedu elamukinnisvara turust

alt

Miks kaasavad laenuvõtjad raha intressiga 11% aastas?

alt

Usaldusväärne ja kasumlik - Investeerimine kinnisvarasse Reinvest24-ga

alt

Müügis on Tallinna vanalinna imeline pärl

alt

Tartu ridaelamukompleks ootab arendajat

alt

Ühisrahastusplatvorm Bulkestate on Läti turule toonud juba 25 riigi kinnisvarainvestorid

alt

Konkurents Eesti ühisrahastusturul tugevneb

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Kinnisvaraturule on saabunud defitsiit

6

5 asja, mille arvelt ei tohiks kontorit valides kokku hoida

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla