Riiklik elamute renoveerimine tõstab kinnisvara hindu

Kinnisvaraettevõtete grupi Credit Union House'i hinnangul tõstab riiklik elamute renoveerimise programm kinnisvaraturul hindu.

Kinnisvaraturu ülevaated, Credit Union House, Maxim Sorokin, Toetused, Rene Tammist

Nimelt allkirjastas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist aprilli alguses määruse, millega on korteriühistutel võimalik saada korterelamu rekonstrueerimiseks ja soojusenergia kulude vähendamiseks riigi tuge, selleks on tänavuses riigieelarves ette nähtud 17,5 miljonit eurot.

Seejuures hakkab toetussumma sõltuma riigi piirkonnast: sel ajal kui Tallinnas ja Tartus võivad korteriühistud taotleda hoonete renoveerimise ja energiatõhususe tõstmisega seotud kuludest 30 protsendi hüvitamist, siis mõnedes piirkonnakeskustes võib see summa tõusta kuni 40 protsendini, ning väiksemates asulates on riik valmis hüvitama 50 protsenti hoonete remondikuludest.

"Ministeeriumi teatel on toetusega kaetava osaluse määramise üheks kriteeriumiks elamispinna ruutmeetri keskmine hind konkreetses elumajas. Kui see arv on vähem kui 500 eurot, saab korteriühistu taotleda kuni poole katmist hoone renoveerimisega seotud kuludest," ütles Credit Union House‘i juhatuse esimees Maxim Sorokin pressiteate vahendusel ning lisas, et programm on eelkõige suunatud korteriühistute toetamiseks väiksemates asulates.

Sorokini sõnul on elamispinna suhteliselt madal turuhind piirkondades käesoleva ajani raskendanud pangalaenude saamist korterelamute remondikulude katmiseks. "Pole saladus, et pangad peavad kinnisvara väikelinnades ja alevikes küllaltki riskantseks aktivaks, seepärast on seal ka korterelamute remondiks laenu saamine keerulisem kui Tallinnas või Tartus. Kuid nüüd on riik sisuliselt valmis võimaldama omamoodi kaasrahastamist, et kergendada hoonete renoveerimiseks laenu saamist," rääkis ta. 

Sorokin lisas, et programmi realiseerimine viib piirkondade kinnisvara teisesel turul mõningase hinnatõusuni. "Muidugi tõstab hoone energiatõhususe suurenemine ka selles asuvate korterite hindu. Mõningal määral võib see viia taoliste objektide nõudluse suurenemiseni, mis mõjutab positiivselt Eesti piirkondade arengut," märkis ta. 

Credit Union House on 2005. aastal loodud ettevõtete grupp, mille tegevuseks on kinnisvarainvesteeringud, laenuportfellid ja äriprojektide finantseerimine sellistes ettevõtlusvaldkondades nagu kinnisvara, ehitus, kaubandus ja tööstus. 

SEB: eluasemeturu tugeva kasvu periood on jäämas seljataha

23.04.2019

alt
alt

Maa-amet: kinnisvaratehingute arv ja koguväärtus püsivad kõrgemal kui aasta tagasi

24.04.2019

Sarnased uudised

alt

Pangad finantseerivad taas keerulisemaid koduoste

alt

Suur hüpe Tallinna korteriturul

alt

Segased signaalid kinnisvarasektoris

alt

Kui palju kinnisvara Eestis kingitakse?

alt

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

alt

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

alt

Mis kriis? Uusarendusi müüakse mulluse tempoga!

alt

Kinnisvarasektor jõudis septembris koroonaeelsele tasemele

alt

Kinnisvaraturg oli septembris üle ootuste edukas

Kõige populaarsemad

1

Uus parkimisnorm on löök koduostja rahakotile

2

Segased signaalid kinnisvarasektoris

3

Kui palju kinnisvara Eestis kingitakse?

4

Raivo Aeg: on aeg lubada Eesti üüriturule paindlikkust

5

Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand „Taevakaar“

6

Kuidas valida elutoa diivanit?

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla