"Mägede" soodsad uusarendused õõnestavad Kristiine korterite hindu

Hulga uusarenduste turulejõudmine on aastaga viinud Kristiine korteriturult palju ostjaid ja raha, märgatav huvi püsib veel üksnes kõige suuremate korterite vastu, näitab City24 Tallinna korterituru analüüs.

Kinnisvaraturu ülevaated, Kristiine kinnisvaraturg, Korteriturg, Kristiine, Kinnisvaraturg, Uued korterid Kristiines, Karin Noppel-Kokerov

Tänavu esimeses kvartalis maksis 30-40 ruutmeetri suuruse Kristiine korteri ruutmeeter keskmiselt 1722 eurot, see on ligi 400 eurot vähem kui mullu samal ajal. "Kahetoalist kesklinnalähedast korterit peetakse sageli kindla peale investeeringuks, millele jätkub alati nõudlust, kuid Kristiine näide kinnitab vastupidist," selgitas City24 juht Karin Noppel-Kokerov. "Uusi kortereid Kristiines müüakse vähe, aga vanemad korterid peavad konkureerima Mustamäe ja Haabersti kvaliteetsete ja soodsate uusarendustega."

Veel mullu esimeses kvartalis maksti tüüpilise 30-40 ruutmeetrise Kristiine korteri eest keskmiselt 74 000 eurot. Noppel-Kokerovi sõnul saab ostja täna selle raha eest 40 ruutmeetrise uue korteri Haaberstis või 45 ruutmeetrise uue korteri Mustamäel. "Kristiines püsib tugev nõudlus vaid suurte, 70-250 ruutmeetriste korteriomandite vastu, millest paljud on ridaelamuboksid," märkis Noppel-Kokerov. "Selliste korterite hind tõusis aastaga kuuendiku võrra." 

Noppel-Kokerovi kinnitusel võib Kristiinet pidada n-ö valmis linnaosaks, kus uute korterelamute rajamiseks pole enam ruumi. "Kitsastesse oludesse püstitatud üksikud kortermajad asuvad sünnivad olemasolevasse linnaruumi, aga suured, tervikliku asumina valmivates uusarendustes sünnib uus ja kaasaegne linnaruum," märkis Noppel-Kokerov. "Korteri ja trepikoja ukse taha jääv ümbrus, meeldiv ja turvaline linnaruum on koduostjale järjest olulisem. Kristiines on selliseid terviklikke uusasumeid aktiivses müügis vaid kolm."

Kristiine on külgnevatest Kesklinna ja Põhja-Tallinna linnaosadest turvalisem, kuid kesklinnast eemal asuvad Mustamäe ja Haabersti edestavad Kristiinet turvalisuses nii kuritegevuse kui liiklusrikkumiste vallas.  

Kokku vahetas esimeses kvartalis maa-ameti andmeil Kristiine korteriturul omanikku 156 korterit ja 16,9 miljonit eurot. Mullu sama ajaga vahetas omanikku 228 korterit ja 25 miljonit eurot.

Tarbijahinnaindeksi muutust mõjutas märtsis enim eluase

05.04.2019

alt
alt

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Koomik Mattias Naan kohtas omanäolises eramus vaikivat sõpra

06.04.2019

Sarnased uudised

alt

Ilusa kinnisvarakuu lõpetas kriis

alt

Korterite pakkumishindade murenemine algas Mustamäelt

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind kasvas märtsis aastaga 11,6 protsenti

alt

Kriis toob kinnisvaraturule ka uusi võimalusi

alt

Koroonakriis ei ole korterite müügihindu veel oluliselt kõigutanud

alt

Mis siis, kui kinnisvarahinnad tõusevad koroonakriisist hoolimata?

alt

Inimesed istuvad kodus ja uudistavad kinnisvarakuulutusi

alt

Kriis paneb inimesed mõtlema maale kolimisele

alt

Kriisis saavad esimesena pihta päevinäinud korterite müüjad

Kõige populaarsemad

1

Mis siis, kui kinnisvarahinnad tõusevad koroonakriisist hoolimata?

2

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

3

Inimesed istuvad kodus ja uudistavad kinnisvarakuulutusi

4

Kas kinnisvara eksperthinnang valmistas pettumuse?

5

Pärnu uue autosilla arhitektuurivõistluse võitis ehitusfirma Fidele OÜ

6

Korteriühistu üldkoosolek tuleb edasi lükata või korraldada virtuaalselt

Toimetaja valik

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda