5 levinud küsimust suvekodu kindlustamisest

Peagi on käes on aeg, kui paljud eestlased iga puhkehetke suvilas veedavad. Selleks, et idülliline paik Sind alati ootaks, tasub kindlustamisele mõelda. IIZI kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus vastab 5-le enamlevinud küsimusele, mis suvekodu kindlustamist puudutavad.

Kindlustamine, Sauna kindlustamine, Gertu Karbus, Koduse vara kindlustamine, Varakindlustus, Kuidas kindlustada suvekodu, Suvekodu, IIZI Kindlustusmaakler, Suvekodude kindlustamine

1. Kas on vahet suvekodu kasutamisel aastaringselt või vaid hooajaliselt?

Suvila, kus viibitakse vaid nädalavahetustel või 4-5 kuud aastas, klassifitseerub mittealaliseks elukohaks. Kui näiteks elad maal talumajas püsivalt, siis on see võrdväärne ükskõik, mis teise kodu kindlustamisega. Tihti aga asuvad majad suvilarajoonides, kus inimasustus on hõre. See aga suurendab riski, et pahatahtlikud inimesed Sinu varale kahju teevad või koguni midagi väärtuslikku suvilast ära viivad.

Suvekodu oleks mõistlik kindlustada aastaringselt, riskid eksisteerivad nii hooajavälisel ajal, kui ka aktiivsemal perioodil.

2. Mis mõjutab kindlustuse hinda?

Kodu või suvila kindlustusmakse kujunemisel mängivad rolli mitmed erinevad asjaolud, lisaks sellele, kas tegemist on alalise või mittealalise elukohaga. Suvila kindlustamisel on oluline hoone renoveeritus – väga vanu, poolenisti lagunenud ning renoveerimata hooneid ei pruugi kindlustusseltsid kindlustada. Üldjuhul vajab täpsustamist ka kütte- ja elektrisüsteemi, torustiku ja katuse korrasolek. Suvekodude ja mitte alaliste hoonete maksed võivad olla 2-3 korda kõrgemad kui alalisel hoonel, samas pakuvad osad kindlustusseltsid soodsamat makset, kui nii põhiline elukoht ja ka suvila on neil kindlustatud. Hinnatundlikuma kindlustaja puhul on heaks nipiks suurendada omavastustust, kuid riskide osas valida siiski võimalikult lai kindlustuskate.

3. Kas saan suvila kindlustada ka äikese vastu?

Jah, kodukindlustus hüvitab äikesest tekkinud kahjud. „Äike võib lisaks hoonele tekitada kahju ka kodusele varale nii põlengu kui ka voolu kõikumise tagajärjel. Seda kõike saab leevendada kodukindlustusega,“ kommenteerib IZI kodukindlustuse tootejuht. Oluline on jälgida, mida kindlustus katab, näiteks ei hüvita põhiriskidega kodukindlustus voolu kõikumisest tekkida võivaid kahjusid seadmetele ja kodusele varale, selleks tuleks valida laiem kindlustuskaitse.

4. Kas saan kindlustada ka suvilas olevat vara?

Sageli hoitakse suvilas näiteks muruniitjat või muud hinnalisemat aiatehnikat, jalgrattaid või ka kodutehnikat, mis muidu linnakorteri panipaigas pideva valve all on.  Koduse vara kaitse tuleb kodukindlustusele lisaks valida. IIZI klientide statistika põhjal ligi 60% kindlustatakse koos koduga ka seal olev vara. Koduse vara alt on kindlustatud näiteks nii mööbel, rõivad ja jalatsid, kui ka elektroonika, kodu- ja aiatehnika. Kindlustatud on kõik suvilas olev vallasvara.

5. Kas abihooned tuleks eraldi kindlustada?

Kui Sinu suvekodu kõrval on kõrvahooneid, siis kuni 20-ruutmeetrised hooned on kindlustatud koos suvilaga. Arvestada tuleb, et saun tuleb alati eraldi kindlustada.

Teise pensionisambasse kogutud raha tagastamine lööb kinnisvara hinnad lakke

27.03.2019

alt
alt

Cleveron soovib Viljandisse rajada 40 meetri kõrguse peakontori

28.03.2019

Sarnased uudised

alt

Kuidas kindlustada enda välja üüritav kinnisvara?

alt

Sinu vara panipaigas või garaažis võib jääda kindlustushüvitiseta

alt

Talv toob koduomanikele kaasa lisakohustusi

alt

Peamiseks tulekahjude põhjuseks kodudes on elementaarsete ohutusnõuete eiramine

alt

7 nõuannet pesu- ja nõudepesumasinate põhjustatud õnnetuste ennetamiseks

alt

Ehitusjärgus või renoveerimist ootava kodu puhul ei maksa kindlustust alahinnata

alt

Küsi korstnapühkimise akti, et saada kahju korral hüvitist

alt

Vaid pooled eluasemelaenu klientidest on end kindlustanud terviseriskide vastu

alt

Tormi eel tasub aed kolast tühjaks teha

Kõige populaarsemad

1

Tallinnasse koduostjad ihaldavad enim Nõmme ja Pirita kodusid

2

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Veikko Täär hindab Tartu kõrgeima elumaja vaateid

3

SEB: eluasemeturu tugeva kasvu periood on jäämas seljataha

4

Ehitushinnaindeks jätkas mõõdukat tõusu

5

Pärnu kaubanduskeskus Port Artur kavandab laiendust

6

Riiklik elamute renoveerimine tõstab kinnisvara hindu

Toimetaja valik

alt

Kantar Emor: Eestlaste koduostubuum jätkub ka lähiaastatel

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?