5 levinud küsimust suvekodu kindlustamisest

Peagi on käes on aeg, kui paljud eestlased iga puhkehetke suvilas veedavad. Selleks, et idülliline paik Sind alati ootaks, tasub kindlustamisele mõelda. IIZI kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus vastab 5-le enamlevinud küsimusele, mis suvekodu kindlustamist puudutavad.

Kindlustamine, Sauna kindlustamine, Gertu Karbus, Koduse vara kindlustamine, Varakindlustus, Kuidas kindlustada suvekodu, Suvekodu, IIZI Kindlustusmaakler, Suvekodude kindlustamine

1. Kas on vahet suvekodu kasutamisel aastaringselt või vaid hooajaliselt?

Suvila, kus viibitakse vaid nädalavahetustel või 4-5 kuud aastas, klassifitseerub mittealaliseks elukohaks. Kui näiteks elad maal talumajas püsivalt, siis on see võrdväärne ükskõik, mis teise kodu kindlustamisega. Tihti aga asuvad majad suvilarajoonides, kus inimasustus on hõre. See aga suurendab riski, et pahatahtlikud inimesed Sinu varale kahju teevad või koguni midagi väärtuslikku suvilast ära viivad.

Suvekodu oleks mõistlik kindlustada aastaringselt, riskid eksisteerivad nii hooajavälisel ajal, kui ka aktiivsemal perioodil.

2. Mis mõjutab kindlustuse hinda?

Kodu või suvila kindlustusmakse kujunemisel mängivad rolli mitmed erinevad asjaolud, lisaks sellele, kas tegemist on alalise või mittealalise elukohaga. Suvila kindlustamisel on oluline hoone renoveeritus – väga vanu, poolenisti lagunenud ning renoveerimata hooneid ei pruugi kindlustusseltsid kindlustada. Üldjuhul vajab täpsustamist ka kütte- ja elektrisüsteemi, torustiku ja katuse korrasolek. Suvekodude ja mitte alaliste hoonete maksed võivad olla 2-3 korda kõrgemad kui alalisel hoonel, samas pakuvad osad kindlustusseltsid soodsamat makset, kui nii põhiline elukoht ja ka suvila on neil kindlustatud. Hinnatundlikuma kindlustaja puhul on heaks nipiks suurendada omavastustust, kuid riskide osas valida siiski võimalikult lai kindlustuskate.

3. Kas saan suvila kindlustada ka äikese vastu?

Jah, kodukindlustus hüvitab äikesest tekkinud kahjud. „Äike võib lisaks hoonele tekitada kahju ka kodusele varale nii põlengu kui ka voolu kõikumise tagajärjel. Seda kõike saab leevendada kodukindlustusega,“ kommenteerib IZI kodukindlustuse tootejuht. Oluline on jälgida, mida kindlustus katab, näiteks ei hüvita põhiriskidega kodukindlustus voolu kõikumisest tekkida võivaid kahjusid seadmetele ja kodusele varale, selleks tuleks valida laiem kindlustuskaitse.

4. Kas saan kindlustada ka suvilas olevat vara?

Sageli hoitakse suvilas näiteks muruniitjat või muud hinnalisemat aiatehnikat, jalgrattaid või ka kodutehnikat, mis muidu linnakorteri panipaigas pideva valve all on.  Koduse vara kaitse tuleb kodukindlustusele lisaks valida. IIZI klientide statistika põhjal ligi 60% kindlustatakse koos koduga ka seal olev vara. Koduse vara alt on kindlustatud näiteks nii mööbel, rõivad ja jalatsid, kui ka elektroonika, kodu- ja aiatehnika. Kindlustatud on kõik suvilas olev vallasvara.

5. Kas abihooned tuleks eraldi kindlustada?

Kui Sinu suvekodu kõrval on kõrvahooneid, siis kuni 20-ruutmeetrised hooned on kindlustatud koos suvilaga. Arvestada tuleb, et saun tuleb alati eraldi kindlustada.

Teise pensionisambasse kogutud raha tagastamine lööb kinnisvara hinnad lakke

27.03.2019

alt
alt

Cleveron soovib Viljandisse rajada 40 meetri kõrguse peakontori

28.03.2019

Sarnased uudised

alt

Kodude suurim vaenlane on jätkuvalt vesi

alt

Jääpurikakahjud tasub kinnistuomanik

alt

Hoone ja seadmete kulumine pole kindlustusjuhtum

alt

Kas kindlustus hüvitab tiiki kukkunud robotmuruniiduki?

alt

Kindlustus ei leevenda automaatselt äikesetormist tekkinud kahjusid

alt

Mille eest kaitseb kindlustus koduaias?

alt

Ehitusjärgus või renoveerimist ootava kodu puhul ei tasu kindlustust alahinnata

alt

Eestlased kardavad põlenguid, kuid pooled kodudest on kindlustamata

alt

Üle poole Eesti elanikest ei oma kodus esmaseid tulekustutusvahendeid

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

4

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

5

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

6

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla