4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

Mitmetest meediakanalitest on võimalik lugeda kasvavast arvust uutest finantsinstrumentidest, mis on esile kerkinud peale viimast majanduskriisi ja mis pakuvad alternatiivset varianti traditsioonilistele pangateenustele. Kas kinnisvaraarendajad käivad ajaga kaasas ning valivad projektide rahastamiseks alternatiivseid meetodeid või pole uute projektide rahastamise mudel muutunud?

Sisuturundus, Nõuanne, Ühisrahastus, EstateGuru, Ühisrahastusplatvorm

Statistiliste näitajate kiire kasvamine kinnisvara ühisrahastamisega tegelevate ettevõtete seas näitab, et huvi ühisrahastamise vastu on kasvanud kogu Euroopas, kaas arvatud Baltikumis. Siiski tehakse endiselt mitmeid vigu erinevate uute projektide rahastamises, mis osutab negatiivset mõju objektide edukale valmimisele.

Alljärgnevalt on toodud välja põhilised vead, mida kinnisvaraarendajad teevad kapitali kaasamisel.

1. Strateegilise partneri otsimine ühisrahastuse asemel

Finantseerimise allikana valivad kinnisvaraarendajad sageli strateegilise partneri/ investori, mis tähendab, et jagatakse kuni 50% oma kasumist. Sealjuures peab ettevõtja kogu töö ise ära tegema projekti valmimise jaoks ning investor saab igal juhul pool kasumist. Sellist situatsiooni annab vältida ühisrahastusplatvormide abil – makstes tagasi vaid kindlaksmääratud intressiprotsendi laenusummast, olenemata kasumi suurusest.

2. Oodatakse enne uue projekti alustamist kuni eelnev projekt on täielikult müüdud

Tänu rahastusallikate mitmekesisusele ei ole enam vajalik lükata edasi uue kinnisvara ehituse alustamist kuni vana on täielikult maha müüdud. Lühiajalised sildlaenud on sellises olukorras eriti head, kuna aitavad vabastada omakapitali või suurendada ettevõtte käibekapitali.

3. Ära reklaami projekti enne kui see on valmis

Arendajad valivad sageli objekti ehitamise ajal reklaami mitte teha, kuid kogemus näitab, et kui turunduskampaaniat on alustatud juba projekti algstaadiumites, siis aitab see oluliselt kaasa müügi suurendamisele. Tuleb kasuks pakkuda klientidele võimalust näha ülevaadet projektist juba varakult ning teha eelbroneeringuid. EstateGuru jaoks tähendab projektidele raha kogumine mitte ainult raha kiirelt ja paindlikult kogumist vaid ka lisanduvat turundust – platvormi investorite arv ulatub üle 21 000 ning sageli on mõned neist investoreist huvitatud ka kinnisvara ostmisest või soovitatakse projekti sõpradele ja tuttavatele, suurendades sellega arendaja müügitulemusi.

4. Kui pank ütles ei, siis ei ole mingit varianti!

Kunagi ei ole meeldiv saada eitavat vastust, eriti kui see eitav vastus tuleb pangast vastuseks unistuste projekti jaoks rahastamise kaasamise soovile. Siiski tuleb mõista, et olukorra lahendamiseks on erinevaid alternatiive. Eelarvamus lühiajaliste finantsvahendite tuleb siinkohal ära jätta – ühisrahastus ei pea olema asendus pangalaenule, pigem tuleks seda kasutada kui lisavõimalust. Üks kõige populaarsemaid laenumudeleid ühisrahastusplatvormidel on rahastuse pakkumine projektile võimalusega seda hiljem refinantseerida – rahastust kaasatakse selleks ajaks, kuni pangaga õnnestub tingimustes kokku leppida ning samal ajal on võimalik ehitamist alustada. Kuna EstateGuru pakub laenuvõtjatele võimalust maksta kogu laenusumma ja intressid alles laenuperioodi lõpus, siis on laenuvõtjatel võimalik ilma probleemideta laen pangas refinantseerida.

Kui oled teinud mõne neist veast ja tahad tulla tasuta konsultatsioonile, siis võta ühendust EstateGuru kogenud ekspertidega. EstateGuru ühisrahastusplatvorm on rajatud kinnisvaraarendajate poolt ning meeskonna liikmed on kogenud kinnisvaraturu professionaalid, kes oskavad objektiivselt hinnata projekte ning pakkuda parimat võimalikku lahendust paindlike ja individuaalsete tingimustega. Kirjuta meile info@estateguru.co või võta ühendust numbril 1442.

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

19.03.2019

alt
alt

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

23.03.2019

Sarnased uudised

alt

Kuidas kaitsta WC-potti katlakivi kahjuliku mõju eest?

alt

Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

alt

Kas sinu aed on suveks valmis?

alt

Millest sõltub sise- ja välisukse hind?

alt

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Millistel juhtudel tasub korter müüa koos sisustusega?

alt

Murutrimmerid - elektri- või bensiinitrimmer murupuhmaste eemaldamiseks

alt

Õhupuhastaja valimine avatud köögiga korterisse

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Kinnisvaraturule on saabunud defitsiit

6

5 asja, mille arvelt ei tohiks kontorit valides kokku hoida

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla